Skocz do zawartości
Jaro882

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 2e, automat

Takie moje domysły...na obu trybach Parking i Neutral tak się dzieje?

ak tylko obroty wzrosną do ok 1000rpm to jest

A jakie masz obroty gdy tak trzęsie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak, na neutralu jest o niebo lepiej, najgorzej jest na Drive, z włączoną klima, a jak już się włączy drugi bieg wentylatora to maskaroza.

Jak wrzuce neitrala to powiedzmy że jest ok,. Napewno nie jest to wina skrzyni itp. Co do obrotów to jest jak najnormalnie w granicach 900. Wczesniej napisalem że jak wejdzie na 1000 to jest ok ale nie mam obrotka i dzisiaj podpiąłem VAGa i ok jest dopiero przy około 1300 obrotów. Nie mam teraz na tyle funduszy żeby w ciemno wymieniać wszytkie 3 poduszki więc pytam o radę. I teraz jak się tą tylna poduche demontuje,??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co?? No-body nie chce mi pomóc?? Co zaobserwowałem - żona za kółko, ja pod maskę, na wolnych obrotach OK, po chwili żona 3ma hamulec, wbija "drive" po chwili "reverse" załącza klimę i tak kilka razy .... Przednią poduszkę rwie raz w dól raz w górę, mniej więcej na 2 do 3 cm raz do dołu raz do góry, W aucie trzęsie się wszystko natomiast na silniku można szklankę z gorąca kawą postawić i nic (oczywiście jak już silnik "siądzie" na poduszce, lub jak ją poderwie)...... ot taki gupi przypadek :) Pomożecie??

No i jak by ktoś miał numery części to też bym był na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 cm ruchu na poduszce to za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze 2-3 centy to za duzo, a powiedz mi ile NOWA poduszka może mieć luzu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie mierzyłem, ale myślę że 1cm max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, no kurde wiadomo "luz" literówka.... Nie chodzi mi o luz jako luz tylko "zakres pracy elementu olejowo-gumowego podczas naprężeń stawianych pracą silnika". U mnie wygląda tak że podczas zmiany biegów z D na R silnikiem ciepie jak starą szmata, patrząc na pokrywę zaworów to raz do przodu 5 cm, raz do tylu 5 cm.... Na D silnik idzie mocno w tył, i tak trzyma, a na R idzie bardzo do przodu i tak "stoi" Dodam że w tym momęcie silnikiem nie telepie, ale w środku trzęsie się wszystko.

 

P.S. Jak się pisze "momęcie" czy "momencie" ??

Edytowane przez bobasspr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłbym wszystkie 3 poduszki, na pewno wyjdzie taniej niż wyjęcie skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, nie za bardzo wiem o co Ci chodzi. Możesz jaśniej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którejś łapie metal opiera sie o metal i stąd wibracje, brecha i trzeba dojść która konkretnie łapa, z przedniej wyrywa sie śruba z gumy i raczej daje to efekty przy zmianie biegów czyli podczas jazdy, oczywiście też może byc do wymiany.

Ja bym sie przyjrzał dokładnie czy czasem nie dostał sie gdzieś jakiś kamyczek lub jakieś żelastwo i ....brak amortyzacji silnika....różne rzeczy sie przytrafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nic chyba z tego nie będzie, przed chwilą zamówiłem 2 poduchy, przednią olejowo-gumową, i tylną prawą (przed pasażerem) obie z febiego. Boje się zabrać za tą na skrzyni bo podobno przej.....na robota tam jest. Dzwoniłem niedawno do mojego znajomego, który robi tylko mechanike - powiedział mi że mam iść w pierony, bo on nie będzie się denerwował....... coś musi być z tą poduszką pod skrzynią.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, nic chyba z tego nie będzie, przed chwilą zamówiłem 2 poduchy, przednią olejowo-gumową, i tylną prawą (przed pasażerem) obie z febiego. Boje się zabrać za tą na skrzyni bo podobno przej.....na robota tam jest. Dzwoniłem niedawno do mojego znajomego, który robi tylko mechanike - powiedział mi że mam iść w pierony, bo on nie będzie się denerwował....... coś musi być z tą poduszką pod skrzynią.....
Miałem na myśli to żeby wymienić komplet. Wymienisz 2 a okaże się że ta 3 też nie robi. W manualu wymiana nie jest trudna, w automacie... nie wiem, bo nie miałem okazji. Ale za skrzynią od strony łapy chba nie ma nic dodatkowego, co by przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, podjąłem decyzję żeby wymienić komplet ale nie wiem jaką ta trzecia kupić tzn. tą pod skrzynią. Może ktoś z forumowiczów wymieniał w awtomacie ta poduchę i coś podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki kupiłem, belkę do podwieszenia silnika kupiłem, góóówno zrobiłem bo nie mam jak rąk włożyć, chciałem zacząć od tej najgorszej - skrzynia, --- jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem w jakim miejscu jest, nie widziałem nawet śruby, nakrętki, podkładki, NIC, poprostu dostępu BRAK. Druga ta od strony pasażera też kupa, od góry blokuje kolektor, od dołu gruba półoś, sanki, oczywiście z przednią zero problemu. Postanawiam oddać auto mojemu mechanikowi, niech on się z tym bawi, ja zajmuje się elektroniką, mechanika nie mój fach, zapłace mu i koniec. Nie mam smykałki do takich rzeczy, ale próbę podjąłem...

 

9f2c785b9a8bb575med.jpg

 

49a5501d72c7da71med.jpg

 

e2e593446cc6606fmed.jpg

 

35116b16fb07b0eemed.jpg

 

Poduszka od storny pasażera widok od dołu.

179e9b7f140f804fmed.jpg

 

731ae696bd668c6emed.jpg

 

I poducha pod skrzynią.......

9dfab5f4da649f6emed.jpg

 

Brak mi słów.... A chciałem tylko żeby mi auto nie drżało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin2103

Witam, czy ma ktoś jakiś patent na odkręcenie lewej poduszki w passacie B3? u mnie podczas odkręcania śruba pokazana na obrazku sprężynuje, jak dociągne do końca i chce przełożyć klucz to odbija z powrotem.

I drugie pytanie na obrazku drugim zaznaczyłem miejsce w którym powinna być chyba poprzeczka między skrzynią biegów a poduszką u mnie jej nie ma, do czego ona jest potrzebna i czy koniecznie powinna być??

[ATTACH=CONFIG]67153[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67154[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na foto 2 wszystko jest OK, tam nie ma nic być. Ja sobie podwieszałem silnik za jedno z tych "uszu".

Na foto 1 - albo opuść silnik jeśli go podniosłeś, albo pierdyknij młotkiem/przecinakiem tak żeby zgiąć ten talerz do góry, oprze się o łapę i wykręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej b4 jak wymienialem przednia poduszke silnika to w pierwszej kolejnosci zalewarkowalem auto, odkrecilem z gory nakretke ze sroby poduszki nastepnie podlozylem 2 lewarek na laczeniu skrzyni z silnikiem (nie podkladac lewarka pod sam silnik jest tam miska olejowa), nastepnie lewarkowanie tylko uwaga silnik tak wylewarkowac aby lapa skrzyni byla max 1 cm nad sroba poduszki. nastepnie odkrecamy poduszke od dolu 2 sroby bodajze 17 i 13 (najlepiej grzechotka) i wyciagamy poduszke najlepiej od strony rozrusznika (trzeba wypiac przewod rozrusznika) i nowa poduche wkladamy rowniez od strony rozrusznika, najlepszy dostep. Poduszke przylapalem od dolu jedna (17) sroba i powoli spuszczalem lewarek i kierowalem reka poduszke aby dobrze lapa skrzyni na niej osiadla, nastepnie poskrecalem i poducha pelni swoja funkcje w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione wszystkie 3 poduszki, Najgorzej było z tą po stronie pasażera, z tymi gumowymi "podkładkami", musiała być wyciągnięta cała łapa i filtr powietrza, co do poduszki pod skrzynią to nie było bardzo ciężko, ale musieliśmy popuścić sanki po stronie kierowcy bo inaczej nie było żadnego dostępu (skrzynia automat) Co do odczucia to po wymianie poduszek samochód zachowuje się jak by był nowy - zero drgań, ciszą można nawet radio przyciszyć, brak szarpania - po prostu rewelka, POLECAM WYMIENIĆ PODUSZKI W KOMPLECIE - WSZYSTKIE TRZY. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana najprawdopodobniej jutro, wrzucę jakieś fotki. tu masz filmik ale trochę słabo widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności