Skocz do zawartości
Jaro882

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio wymieniałem wszystkie poduszki u siebie. Jak coś to pytajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie oglada ten filmik jak wszystko takie czyste i prawie nówka i nie babrane wczesniej przez nie wiadomo kogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje pilnie pomocy (jutro jade na wczasy)

zaobserwowałem że poduszka przednia silnika (silnik 1,8 75KM) nie ma jednej śruby, nie wiem czy ona tam być powinna czy nie

zlokalizowałem 2 otwory które mogły by do siebie pasować, są one gwintowane, jeden znajduje na jakiejś łapie ktora idzie od poduszki silnika, a drugi otwór w korpusie, załość widać od góry, jak się patrzy to po lewej stronie od poduszki

nigdy koło niej nie majstrowałem

pytanie brzmi, czy tam ma być sruba czy nie ?

 

próbowałem podnieść silnik ale zbliżyły się do siebie tylko minimalnie, a samochód poszedł do góry

 

 

widać oba otwory

43543df23a58fb2am.jpg

Edytowane przez Tomek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko...jak sprawdzić które poduszki są do wymiany? Za komplet krzyczą koło 3 stówek więc wolałbym chyba jakoś sprawdzić które trzeba wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko...jak sprawdzić które poduszki są do wymiany?

:569:Wystarczy poczytać ten topik , ewentualnie każdy uczciwy mechanik powinien sam zdiagnozować za friko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdiagnozujesz jak są wybite albo pęknięte - wtedy ci szarpie silnikiem.

Niestety po koło 20 latach stare poduchy są twarde i jak szukasz źródła wibracji przenoszących sie do auta od silnika to nie jest już tak łątwo wybrać którą poduchę wymienić a nawet jak wymienisz wszystkie tylko kiepsko trafisz - np na chińską linię FEBI to wymiana nie pomoże a nawet pogorszy sytuację :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak, że telepie strasznie na wolnych obrotach na zimnym silniku. wiem, że stary diesel zawsze potelepie, ale bez przesady :) jak się zagrzeje to mu trochę przechodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zasady wymieniłem 3, bo: wymiana tylnych to mordenga samemu, a jak już wymianiasz jedną to i drugą łatwiej, a przednia dla świętego spokoju:)

3 stówki na długi czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem rade bez kanału tą tylną od silnika tylko trzeba się o nyrac po ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy może ktos poda numery poduszek do Passata b4 silnik AFN rok 1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności