Skocz do zawartości
Stochastic

Przebieg na wahaczach - Paski 3b i 3bg.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam przebieg 192 kim (chyba nawet ori). Auto od 2008 w Polsce, w Rzeszy nakulal 120 kkm. Kiedy miesiąc temu go kupowałem, podjechałem do zaprzyjaźnionego mechanika, żeby obejrzał stan techniczny. Zawias ori i trzyma sztywno, bez pisków i zgrzytów. Mówił, że jeden wahacz do wymiany, ale jeszcze nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje auto przyjechało ze Szwajcarii z przebiegiem 245 000, przy 375 000 wymieniłem całość na MS, wszystkie demontowane wahacze z wybitą datą 98r czyli oryginalne. Teraz mam 405 000 i zero problemów.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no z Toprana to tylko niektore pozycje nadają się do użytku. Taki plus z niego że robią elementy, których nikt ninny nie robi ale zawieszenia nie odważyłbym się zakładac

 

Od początku wiedziałem, że ten zawias długo nie potrzyma, ale bez przesady :P

Ale się zgadzam, że niektóre pozycje ujdą, sam często kupowałem jakieś przełączniki, czujniki, elementy plastikowe typu odma czy króciec i działało bez bólu, a cena przyzwoita. Gorzej z elementami precyzyjnymi typu czujniki temperatury płynu, czy termostaty. Ot, takie ciekawostki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne od nowosci fabryczne wahacze wytrzymały w moim 210 000 km teraz załozone MS narazie malo nalatane ale poki co ok zero stuków i luzów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

305 000 - od nowości wymienione dwa przednie dolne + tuleja metalowo-gumowa przedniego górnego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał poszedł miesiąc temu do kubła, przy 222.000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto przejechalo juz 319tkm, zawieszenie fabryczne. Jak na razie nie zanosi sie na wymiane wachaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolne wahacze 348.000 od nowosci. Gorne 2 raz wymienione i po ok 60 tys jedna strona sie

konczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

309 tys km, jak do tej pory wymieniony jeden dolny nośny na Lemfordera jakieś 2 tys km temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 323 tyś km nalatane, 45 tyś km zrobiłem ja i zero. A wszystko ori jak wyjechało w DE z fabryki :) Co wysoka jakość to wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął następny rok - przegląd - informacja: W ciągu tego roku przejechane tylko 12 tkm /jest to auto tylko do miasta, na dłuższe wyjazdy jest inne/ - brak jakichkolwiek luzów. Zawieszenie MS przejechało jak na razie ca 32 tysiące km. Coraz bardziej mi się podoba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już tylko ja w tym wątku piszę, a szkoda... Kolejny rok, kolejne 12 tys. km wyłącznie po dziurawych, miejskich drogach. Na szarpaku - zero luzów. Ogółem MS przejechało już ok. 45 tysięcy km i zachowuje się jak nowe. Jeśli będę kiedyś zmieniał - to tylko na Master Sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori zaiweszenie dało o sobie znać dopiero przy 280tys. Długo wytrzymało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne wahacze. Nalatane 338 tyś - Przeze mnie 200 tyś. Wymieniałem 2 lata temu końcówki drążków a niedawno łączniki stabilizatorów i przegub bo nie zauważyłem, że pękła osłona i jak zaczął stukać to było już za późno na ratunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oryginalne zawieszenie wytrzymało 350tys, poszła cała góra i banany, wymieniłem komplet i od razu inaczej auto się prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i się zastanawiam gdzie to wyjątkowo nietrwałe zawieszenie z B5 ? Skoro na fabrycznym zawieszeniu można zrobić po 150-300tyś km to jak można twierdzić że jest ono nietrwałe ? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam ten wątek i się zastanawiam gdzie to wyjątkowo nietrwałe zawieszenie z B5 ? Skoro na fabrycznym zawieszeniu można zrobić po 150-300tyś km to jak można twierdzić że jest ono nietrwałe ? :hmm

 

Bo w Polsce zwykłemu Kowalskiemu warsztat zamontuje najtańszy wahacz za cenę oryginału dodatkowo skasuje za wymianę drugie tyle co wahacz wart, Kowalski płacze ile musiał wydać za ten wahacz i wymianę a dodatkowo po miesiącu znowu puka a w golfie w tej cenie miał by dwa wahacze zregenerowane. Nie brakuje warsztatów które wykorzystują niewiedzę właścicieli i kasują za remont jak za zboże dodatkowo często dochodzi do tego niewłaściwy montaż i wtedy lecą opinie że B5/A4 to szajs i wielkie G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu jest dokładnie tak jak napisałeś.

Dlatego uczciwy mechanik nie przekrętas to tak wielki skarb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na przeglądzie okazało się, że po przebiegu 62 tys. km poddał się górny wahacz MS po prawej stronie. Chociaż z zasady wymieniam cały komplet, to tym razem z uwagi na brak czasu na poszukiwanie MS założyłem dwa górne prawe Meyle /tylko takie były dostępne "od ręki"/. Będę obserwował, co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj U mnie 192000 przebiegu i wszystko w oryginale :) .Przy 142000 trzy lata temu sprowadzony do Polski .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności