Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kosa7320

ja wymieniłem filtr kabinowy, wyczyściłem wszystkie kanały, umyłem szyby, nie mam wody w środku, a nadal szyby parują pomocy! moźe ktoś ma dojścia do fabryk naszych samochodów, to wstyd żeby przy takiej marce warsztaty rozkładały ręce i doradzały otwieranie szyb podczas jazdy, niech ktoś pomoże przecież nie użytkowujemy małych fiatów na boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem kiedy nagrzewnica mi walneła. ja sie tylko wilgotno robiło na polu to juz kaplica nic sie nie dało zobaczyć. płyn chłodniczy z nagrzewnicy pitał do tunelu dmuchawy i przednia cała zaparowana. Wymieniłem nagrzewnice i do dzisiaj mam spokój:) Tylko jeszcze nie domyłem szyb z tego smogu po wyparowanym płynie ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem ten sam problem. Szyby były mocno zaparowane w całym samochodzie. Dopiero później przednia szyby i boczne przednie były ok. Natomiast tył to dopiero po 20 minutach odparował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy sie tylko pocieszyć, że w Oplach parują jeszcze gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten płyn sie nazywa przeciwzaparowanym szybom, na tyle szyby mozna w sumie prysnac, z przednią przezyje, jesli kolega stwierdzil ze tłusta mazia sie robi.

 

 

już wiem K2 FOX anti-fog ..heh

Edytowane przez mickusio
dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to polecał wcześniej więc proponuję zakupić coś co się zwie silca gel. Granulki żelowe "zżerające" wilgoć z otoczenia w którym się znajdują. Jak ktoś wie gdzie szukać to znajdzie i w razie potrzeby sobie kupi. Miałem już dość zabawy z gumową zbieraczką wody do tylnej szyby. Położyłem na pólkę z tyłu dwie paczki i mam spokój. Nawet jak zaparuje to wystarczy moment pracy nawiewu i włączenie dosłownie na kilkanaście sekund ogrzewania tylnej szyby i jest suchuteńko. Przedtem wchodziłem do samochodu i po minucie miałem saunę (bynajmniej nie wnoszę ze sobą killogramów śniegu, żeby było jasne). Mogłem jeździć godzinę z nawiewem na boki + ogrzewanie a i tak wilgoć na krawędziach tylnych szyb zostawała i na nowo rozprzestrzeniała się na całość po wyjsciu z auta. Co w zimie często prowadzi do lodu wewnątrz auta. Nie zaszkodzi przeczyszczczenie szyb szmponem do włosów ale umiarkowanie i dokładnie wytrzeć - u mnie ten duet działa już dwa miesiące ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś wie gdzie szukać to znajdzie i w razie potrzeby sobie kupi.

Może zbierać z pudełek po butach ;)

 

Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wymienic sobie filtr pylków ( kabinowy) ktory jest odpowiedzialny za nawiew .. jak słabo Ci dmucha i paruja szyby to masz brudny i czas wymienic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko filtr -trzeba usunac w miare duzo wilgoci z wnetrza. Mokre dywaniki, wykladzina pod nimi, siedzenie ( jak zapada karoserie sniegiem przy otwieraniu drzwi potrafi spasc na kanape ), brudne szyby od wewnatrz, nieszczelnosci. Jak sie zostawi nagrzane wnetrze na mrozie, a wsrodku jest wilgoc, to ciezko uniknac zaparowania mimo sprawnego filtra. jezeli chodzi o smarowidla do szyb - z mojego doswiadczenia rowniez motocyklowego ( tak sobie nawiewu na wizjer nie puscisz :D ) lepiej od raczej przereklamowanego bambino sprawuje sie plyn do naczyc Ludwik :P W samochodzie na codzien tego nie stosuje, ale kiedys testowo tez posmarowalem - jest mniej tlusty, a caly pic polega na zmniejszeniu napiecia powierzchniowego detergentem. W kaskach mam antifogi, rowniez przyklejane, niestety do paska takiego zestawu raczej nie znajdziesz :D

 

PS.

Jak juz smiejemy sie ze sposobow zbierania wilgoci - wysyp gdzies w miseczce z pol kilograma cukru, to zobaczysz efekty ;] latwiej to dostac, niz buszowac po obuwniczym :P

Edytowane przez njub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zbierać z pudełek po butach

 

Oj, to musiałbym kupić kilkaset par butów aby zgromadzić obecne 2 paczuszki po 0,5 kg ;) A co do filtra to coś słyszałem o nim ale czy ja go mam to już nie wnikałem i nie szukałem. A nadmuch mam huraganowy. A jesli chodzi o porównaie tych granulek i cukru jest jedna różnica. Jak już silica gel się "nasyci" wodą to daje się go podobno do piekarnika na kilkanaście minut i znów jest "spragniony" jak cholera ;) A cukier + piekarnik = cukierki karmelowe, hehe.

Edytowane przez kaszanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czym zmyc tą maź z szyb po awarii nagrzewnicy, nie moge sobie z tym poradzic cały czas mam tłustawą szybe. probowalem juz kilku specifików i nic, szukalem na forum ale nic nie moglem znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czym zmyc tą maź z szyb po awarii nagrzewnicy, nie moge sobie z tym poradzic cały czas mam tłustawą szybe. probowalem juz kilku specifików i nic, szukalem na forum ale nic nie moglem znalezc
płyn do mycia szyb(clin) lub nitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szybki nie parują - ale mam umyte jakimś tanim płynem z alkoholem w skłądzie, dodatkowo wszystkie źródła wilgoci usuwam z auta.

Dmuchawa mi działa sprawnie. Klimy nie mam. Dmuchawy powyżej 2 biegu w zasadzie nie używam. W razie większych problemów z parowaniem można na noc zostawiać szyby boczne minimalnie uchylone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płyn do mycia szyb(clin) lub nitro

no właśnie próbowalem juz 3 rodzai płynów do szyb i nie pomogło. nitro to chodzi o rozpuszczalnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można na noc zostawiać szyby boczne minimalnie uchylone.

żeby śnieg nasypał czy deszcz napadał?? ;) wtedy będzie miało co parować :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem...

kupilem płyn autolandu, prysłem i tylko uwaliłem szybę. Trza było wyczyścić więc wziąłem jakiś ajax do szyb z domu i wymyłem po czym znów nałożyłem... Teraz było nawet git, nie mazało się puki nie opuściłem szyby albo nie przetarłeś czymkolwiek :D

Teraz natrafiłem na humi-stop w biedronce :D Więc zapakowałem do auta... Stoi od soboty i dzisiaj jak wsiadłem do autka to nawet na chwilę nie włączyłem nawiewu... Ale to raczej efekt dodatniej temperatury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby śnieg nasypał czy deszcz napadał?? wtedy będzie miało co parować

 

Minimalnie uchylone - na zasadzie rozszczelnienia bardziej :) taka malutka szparka na 1 mm conajwyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zdania, że jak się ma wilgoć w aucie to nie ma siły - parować będzie mimo technologii nasa nałożonej na szybę. Ja nie używam żadnego preparatu tylko dwa razy w roku myję od wewnątrz szyby normalnym płynem do mycia szyb (np ajaxem), jedynie przednią częściej, powiedzmy raz na trzy miesiące. Ale też nie pozwalam nikomu mazać czyb w sensie dotykać paluchami, przecierać itp - bo to powoduje o wiele szybsze parowanie. Oczywiście latem samochód jak najwięcej suszę - na podwórku mogę zostawić wszystkie drzwi otwarte i tak nawet cały sezon.

 

W zimie nie mam najmniejszych problemów. Tylko latem mi paruje przednia szyba ale na zewnątrz :D Jak chłodzę na szybę to mi się wilgoć osadza w rejonach wylotów powietrza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na parowanie szyb najlepszy szampon do włosów serio morzecie sie śmiac ale ja też nie weirzyłem kolega w vento wieczne miał zaparowane ale znajomy doradził weż szapon na gabke posmaruj i ścierka wytrzyj do sucha smialismy sie jak nei weim do puki nie sprubowaliśmy w zyciu bym nie powiedział że cos takiego działa ajednak działa szyba nie ma prawa zaparować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie na parowanie szyb najlepszy szampon do włosów serio morzecie sie śmiac ale ja też nie weirzyłem kolega w vento wieczne miał zaparowane ale znajomy doradził weż szapon na gabke posmaruj i ścierka wytrzyj do sucha smialismy sie jak nei weim do puki nie sprubowaliśmy w zyciu bym nie powiedział że cos takiego działa ajednak działa szyba nie ma prawa zaparować.

Ja mam head&shoulders dla mezczyzn... moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności