Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Demontujesz środkowy tunel plus kanał nawiewu na tylną kanapę plus coś tam .... jeszcze, i przednią tapicerę wytargujesz w miarę bezstresowo...jest ten mały plusik że wykładzina na podłodze jest dwuczęściowa....pod wykładziną są maty wygłuszajace i woreczki z czymś do wyłapywania wilgoci....u mnie jak kiedyś wyjmowałem były juz przesiąkniete , wysuszyem je i jakoś do dzisiaj nie chlupie pd nogami.....a wilgoś jak u mnie była to oczywiście pora zimowa plus porozrywana folia na drzwiach...żadnej dziury w podłodze nie było.

Tunel to podobno pikuś, z tego co czytałem to trzymają go tylko 2 śruby przy tylnej popielniczce. Co do nawiewu to już nie będzie tak łatwo - nie dysponuję garażem a przy pogodzie jaką mamy za oknem jakoś nie chce mi się klęczeć na chodniku. Dodatkowo wydaje mi się że część wykładziny wchodzi gdzieś pod mocowanie kolumny kierownicy - choć mogę się mylić. A wyciągnięcie wykładziny w styczniu tylko po to by nie zobaczyć żadnej sensownej dziury to trochę przesada. Poszukam dalej ale czarno to widzę.

 

A, jeszcze pytanko - "kanał nawiewu na tylną kanapę" czyżby B3 miał podawanie nawiewu na tylne siedzenia?! Spojrzałem w instrukcję i coś tam jest oznaczonego jako "kanał powietrza do tylnej części samochodu" ale wygląda jakby to szło płasko - jakby pod wykładziną i gdzie to w ogóle ma wylot bo nic takiego nie widziałem.

:)

Edytowane przez elwiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"kanał nawiewu na tylną kanapę" czyżby B3 miał podawanie nawiewu na tylne siedzenia?

Tak.

Masz racje to nie jest robota na zime.

Pod nogami są tylko zatrzaski , sama wykladzina leży siłą grawitacji poprzyciskana plastikami przy progach plus zapinki pod dechą.

Jedynie ten kanał na tylną kanapę może stawiać spory opór , ale jest to miękki plastik i jakos tam wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie przyczyną wilgoci w okolicach nóg kierowcy była porozrywana folia w drzwiach, wcześniej sporo się naszukałem demontując min wykładzinę podłogową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I u mnie przyczyną wilgoci w okolicach nóg kierowcy była porozrywana folia w drzwiach, wcześniej sporo się naszukałem demontując min wykładzinę podłogową.

Tak, tylko że ja zrobiłem prosty test. Na progach i na szczytach dywaników ułożyłem kartki papieru. Mokre okazały się tylko te na końcach dywaników. Te w drzwiach były suche więc nie ma możliwości by wilgoć przechodziła przez próg. Chyba że jakimś cudem wszystko przesiąka w jednym krańcowym punkcie ale to mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności