Skocz do zawartości
RaBarbaRy

Szalejąca centralka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Opiszę pokrótce problem ze swoją instalacją gazową.

Otóż odpalając rano zimny samochód, wszystko przebiega poprawnie, obroty, zero szarpań, przełącza się na gaz - lata jak dziki. Aż do momentu gdy zagrzeje się silnik. Po chwili czuć szarpnięcie, gaśnie poziom gazu na centralce, kontrolka sygnalizująca pracę na gazie, zamiast świecić - miga. Silnik pracuje na gazie (chyba = po węchu z wydechu stwierdziłem). Gasząc silnik znów pojawia się poziom paliwa w butli, dioda sygnalizująca pracę na benzynie miga (OK) po czym słychać zawór w butli, przełączenie na gaz, i wtedy znowu szarpnięcie znów dziwne zachowanie centralki. Pojawia się i znika poziom paliwa w butli, dioda od pracy miga z dziwną częstotliwością. Sterownik Scirocco, Centralka Bingo. Czekam na sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migająca dioda wskazuje przejście w tryb awaryjny i pracę na Pb.Spowodowane jest to najczęściej odcięciem lpg lub spadkiem ciśnienia na reduktorze.Przyczyna to zaśmiecony filtr gazu,zużycie reduktora(membram)nieszczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod ten temat bo on najlepiej ukazuje mój problem. Mam I generację i centralkę bodajże autronic która ma tylko 2 pozycje. Ostatnio zaczęła mi dziwnie wariować bo po włączeniu zapłonu gdy jest w pozycji gaz (odpala na benzynie i przy spadających obrotach przełącza się na gaz) zapala się kontrolka benzyny mruga kontrolka gazu, słychać przez chwilę pracę pompki w baku i przełącza się od razu na gaz, raz na 20 razy zdarzy się, że normalnie przełączy. Sprawdzałem na innej centralce tego samego typu i jest to samo. Zauważyłem też, że na wyłączonej dmuchawie przełącza się na gaz w momencie kręcenia rozrusznikiem, a na włączonej od razu kiedy pompka paliwa przestanie chodzić. Skąd centralka "odczytuje" obroty silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej generacji miałem nawinięty przewód na pierwszy kabel WN, z niego szedł sygnał do centralki o obrotach wału korbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd centralka "odczytuje" obroty silnika?

Z cewki zapłonowej, przyjrzyj sie inst. elektrycznej od LPG a najlepiej odizoluj co się da i sprawdx połaczena (lub lutowania) .

Każdy przełącznik w którym przełączenie na gaz jest inicjowane przez obroty silnika jest pokrętło którym można zmienić wartość przy której przełącza się na gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy przełącznik w którym przełączenie na gaz jest inicjowane przez obroty silnika jest pokrętło którym można zmienić wartość przy której przełącza się na gaz.
Wiem ale regulacja nic mi nie da bo będzie dalej się sam przełączał a czasem załapie dobrze i będę musiał mu dać 4000 obr. Znalazłem ten kabel poprawiłem łączenie jest narazie lepiej ale wciąż za szybko się przełącza pomimo regulacji. Sprawdzę jeszcze raz dobrze styki jak będę miał czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyc czy zawor przy samej butli sie nie zaciął.

A migajaca kontrolka moze na to wskazywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności