Skocz do zawartości
freeman67

link4 czy Comercial union OC+AC

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Hestii i MTU i innych.

Hestia może drogo, ale spójrz na OWU w link4 czy innych directach. Hestia tu wypada o niebo lepiej. Kojarzysz pojęcia "udział własny", "konsumpcja ubezpieczenia", "kosztorysowy/serwisowy system rozliczenia", "franszyza integralna", "franszyza redukcyjna", "suma ubezpieczenia", "HCA"- i jego opcje? Czy tylko chcesz zapłacić mniej i to jest główny nurt myślowy?

 

MTU - 3 szkody na AC (nie dokońca dobre to AC) i zrywają z Tobą umowę - wiedziałeś o tym?

 

PZU- tego unikałbym jak ognia w przypadku AC, OC to formalność więc cena może tu grać role, ale AC dla wielu było rozczarowaniem i z pozycji mojej pracy odradzam.

 

Warta- nie jest źle nie jest dobrze, jest tak pośrodku.

 

Święty - to że siostra tam pracuje to może Ci opowiedzieć tylko anegdoty i niektóre trefne sytuacje. Hestia napewno cechuje się zachowanie proklienckim o ile grasz wg zasad.

 

Directowe usługi są tylko standardowe, więc przy szkodzie szybko się można obudzić ile straciliśmy, a nie oszczędziliśmy.

Wybierając sobie AC trzeba pamiętac, że to jest ubezpieczenie od zdarzeń losowych i głupoty, ale są pewne procedury, których należy przestrzegać. Płacisz kilka stówek rocznie, ale oni wypłacają ci kilka/kilkanaście tysięcy za szkodę i właśnie dlatego trzeba zachowywać się zgodnie z warunkami na jakie się zgodziliśmy wybierając AC żeby miec podstawe do roszczeń i nie być zaskoczonym odpowiedziami czy wysokościa odszkodowania. Nie będę się dalej zagłębiał, bo faqu o AC nie piszę. Ale to co niektórzy już zauważyli - duże TU niestety droższe (wcale nie dużo) ale znacznie korzystniejsze kiedy już mamy szkodę. Pamiętajcie tylko, że dla ubezpieczalni OWU AC jest jak biblia i koran, dlatego trzeba postepować jak nakazuje paragraf, który sami podpisujemy z daną ubezpieczalnią.

 

*OWU - Ogólne Warunki Ubezpieczenia (to dla tych co mają w Link4 i nigdy nie widzieli tego na oczy)

 

A co do ubezpieczalni ogólem ujmując... Link4 się chwalił że ma 300 tys ubezpieczonych, może i tak, ale to jest 2% wszystkich ubezpieczonych kierowców i to powinno dać do myślenia tym co szukają ubezpieczyciela, bo od 2003 roku kiedy to weszli na Polski rynek mając tak "niewiarygodnie niskie składki" to raczej mizerny i marny wynik, a czemu? Bo na szkodach AC każdy się przekonał co Link jest wart. Kupują tam tylko OC mniej zamożni posiadacze aut.

1 miejsce ma wciąż PZU - najdłużej jest na rynku to wszytko wyjaśnia

2 miejsce Hestia - goni PZU bardzo mocno - pozatym ma nową usługę e-konto, gdzie się zgłasza szkody i mozna sprawdzać co sie dzieje ze szkodą - ktoś inny to ma?

3 Warta

4 Generali - PolAssistance (współpracują)

5 PTU

6 MTU i dalej mi sie nie chce wymieniać.

Edytowane przez Markos777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nazywam rzeczy po imieniu...

 

No tak, tylko można to jakoś ładniej nazwać, bo panem słowa na tym forum to nie jesteś. Mądrze prawisz Michale, ale zbyt wulgarnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
Mądrze prawisz Michale, ale zbyt wulgarnie

wulgarnie? zejde smiertelnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że moje wypociny pomogą wybrać miejsce zawarcia AC i zaczną zwracać uwagę na to co się podpisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ciężko z Tobą będzie dyskutować w tym temacie, bo siłą rzeczy nie będziesz obiektywny...

Dodam jeszcze że likwidowałem szkody w wielu towarzystwach i nigdy nie zawiodłem się jednak na PZU-płacą dobrze i bez szemrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

 

nie zgadzam sie z Toba w kilku kwestiach. Najbardziej chyba to o Link4. Twoje tlumaczenie ze maja tylko 300 tysiecy jest troche mylace. Oczywiscie dzialaja od 2003r. to fakt. Ale zauwaz ze jako jedyni dzialaja tylko w internecie. Sa pionierami, pierwszymi ktorzy dzialaja tylko i wylacznie przez siec. Chyba nie musze mowic ilu Polakow na poczatku balo sie u nich ubezpieczyc samochod. Zreszta do tej pory tak jest, ze ludzie obawiaja sie directow - zreszta nie potrzebnie ale tak jest. W polsce korzysta z netu 16 mon osob, ilu z nich ma samochod? ilu z nich ma ubezpieczenie w innej firmie? jest i ch okolo 10...stad taka liczba. wedlug mnie nie ma sie co dziwic, ze jest 300 tysiecy, co wiecej wydaje mi sie ze to duzo.....i trzeba byloby im pogratulowac. A swoja droga masz gdzies linka do calego zestawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz gdzies linka do calego zestawienia?

Gazeta ubezpieczeniowa - notabene bezstronne medium. Gizmo, oprócz Link działa jeszcze w interecie choćby Liberty czy Mbank, a od niedawna jeszcze CU, więc Link nie jest jedyny. Pozatym proponuję naprawdę zajrzeć do warunków jakie podpisujemy z dużymi TU i z directami. Różnice są oczywiste i zauważalne gołym okiem. Gdybym miał zawierać samo OC to oczywiście szukałbym jak najtańszego, bo co mnie interesuje kiedy i jak dostanie odszkodowanie poszkodowany przeze mnie. Ale AC? To już inna kwestia i każdy postąpi jak uważa. Ja zwracam tylko uwagę na OWU i wcale nie namawiam do Hestii (Danielu) tylko nieraz mniej doświadczone osoby nie wiedzą na co patrzeć i wybierają po cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
bo co mnie interesuje kiedy i jak dostanie odszkodowanie poszkodowany przeze mnie

a powinno, skoro narozrabiasz, troche zasciankowe myslenie, nie uwazasz?

poza tym im tansze OC, tym mniejsza szansa, ze ubezpieczyciel pokryje straty w innym niz auto mieniu i co wtedy, jak przyjdzie Ci zaplacic komus 50k bo rozwaliles mu ogrodzenie, brame i skonczyles na jego podworku .... itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powinno, skoro narozrabiasz, troche zasciankowe myslenie, nie uwazasz?

jasne, dobre sobie. Mam płacić 500 rocznie więcej (PZU->mDirect) bo tanie OC jest zaściankowe. Z choinki się urwałeś czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

kolego zycze Tobie (i reszcie rownie mundrych) tak po katolsku, (w koncu to takie chrzescijanskie, pis i rydzol nas milosci do blizniego ucza) zebys narozrabial z gownianym OC w kieszeni, jak Ci Twoj ubezpieczyciel wylaczy z odpowiedzialnosci i przeniesie na Ciebie odpowiedzialnosc za szkody, a poszkodowani do dupska dobiora z kodeksu cywilno-prawnego, to przestaniesz byc taki kozak ....

to wlasnie nazywam zasciankiem, wszyscy na sile zyja na modle zachodnia, ale z mysleniem w stylu ludzi zachodu jest juz troche gorzej, daleko nam do Szwajcarii czy Beneluxu ... ot, co

dla mnie EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym im tansze OC, tym mniejsza szansa, ze ubezpieczyciel pokryje straty w innym niz auto mieniu i co wtedy

Jak się zapoznasz z Ustawą z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych i pokryciu przez ubezpieczyciela strat jakie powstały na polisie OC to możemy dalej dyskutować. Kolego, uważam, że niepotrzebnie to powiedziałeś, bo niestety nie masz racji. Jak walniesz w płot czy uszkodzisz inne mienie swoim autem to nawet najtańsze OC pokrywa każdą stratę do wysokości 1.800.000 euro (kropki po to żeby nie pomylić ilości zer) i każdy, ale to każdy ubezpieczyciel jest do tego zobowiązany. Po to OC jest obowiązkowe! A to ile zapłacisz za OC nie ma żadnego znaczenia - tu jest tylko konkurencja w cenie. Jedyna rzecz jaką się różnią OC to mini-assistance (czyli refundacja z polisy za holowanie Twojego auta jak jesteś sprawcą). A pokrycie strat KAŻDA ubezpieczalnia musi w 100% pokryć bo są na to paragrafy. Nie wprowadzaj ludzi w błąd!

A tu masz konkret:

Art. 34. 1. Z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych

przysługuje odszkodowanie, jeżeli posiadacz lub kierujacy pojazdem mechanicznym

sa obowiazani do odszkodowania za wyrzadzona w zwiazku z ruchem tego pojazdu

szkode, której nastepstwem jest smierc, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia badz

też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.

Mogę podawać dalej paragrafy, ale nie będę pogrążał bardziej Twoich mylnych wypowiedzi.

Edytowane przez Markos777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OC w kieszeni, jak Ci Twoj ubezpieczyciel wylaczy z odpowiedzialnosci i przeniesie na Ciebie odpowiedzialnosc za szkody

 

 

A co niby droższy ubezpieczyciel OC będzie miał szerszy zakres ochrony.....dobre , baju baju będziesz w raju.

 

Chyba cię nieźle jakiś ubezpieczyciel wycyckał, że w twoich wypowiedziach tyle jadu.

Tani ubezpieczyciele są dlatego tani bo oszczędzają na wypłatach odszkodowań. I niestety zarabiają bo ludziom nie chce się walczyć w sądzie o swoje. Ale gdyby każdy walczył o to co mu się należy to nie było by tanich ubezpieczeń.

 

Niestety, ale i PZU w tej chwili też kombinuje jak może.

 

 

to wlasnie nazywam zasciankiem, wszyscy na sile zyja na modle zachodnia, ale z mysleniem w stylu ludzi zachodu jest juz troche gorzej, daleko nam do Szwajcarii czy Beneluxu .

Sam jesteś zaścianek. Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, pracuję w Polsce i zarabiam jak Polak.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zarabiają bo ludziom nie chce się walczyć w sądzie o swoje

I dodam tu do wypowiedzi cysia, że gdyby ktokolwiek założył mi sprawę cywilną za uszkodzenie moim pojazdem jego mienia czy czegokolwiek innego, to odesłał bym do mojej ubezpieczalni, bo po to wykupiłem polisę! I żaden sąd nie przyzna odszkodowania od osoby fizycznej! Jedyny wyjątek to wtedy kiedy wybije się zęby jakiemuś lumpowi i poda Cię do sądu, ale tu masz również OC w życiu prywatnym o ile sobie wykupiłeś taką polisę, więc podajesz sądowi nr polisy i wychodzisz. Po to się wykupuje polisy by nie chodzić do sądu i płacić z portfela!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie ubezpieczyłem w CU Direct. Zaproponowali mi połowę stawki jaka dawało mi PZU czy Warta.

 

Ostatnio miałem drobna kolizje z winny drugiej osoby ubezpieczonej w Warcie. Chca mi wyplacic 700pln z czego naprawienie to bedzie okolo 1300pln....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ja mam w Link4 OC i AC i nie narzekam. Passata ubezpieczyłem tam (było najtaniej) w 2006 roku, wart był ok. 40000 PLN. Wykupiłem udział własny, w razie stłuczki: części nowe, naprawa w ASO VW. Po roku wykupiłem amortyzację części. W razie naprawy z AC nie muszę "doubezpieczać" auta. Ponadto można wykupić utratę wartości pojazdu w ciągu roku polisowego, w 2008 roku był to koszt rzędu 250 PLN.

W 2008 byłem zmuszony skorzystać z AC, zarysowano mi na parkingu tylne drzwi i błotnik (elementy były delikatnie wgniecione), po wizycie rzeczoznawcy bez problemu wypłacono mi 2800 PLN (oczywiście straciłem 10% zniżki z AC). Ubezpieczając w 2006 nie miałem żadnych zniżek, zapłaciłem za w/w opcje ok. 2300 PLN. Żadne inne TU nie zaproponowało mi takiej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio miałem drobna kolizje z winny drugiej osoby ubezpieczonej w Warcie. Chca mi wyplacic 700pln z czego naprawienie to bedzie okolo 1300pln....

Jak wybrałeś kosztorys to nic dziwnego. Bierze się średnie stawki za roboczo godzinę z regionu i zamienniki dopuszczone przez ASO. Jakbyś naprawiał w serwisie to muszą zaakceptować kosztorys serwisu. Ale ci co chcą na tym jeszcze zarobić od niedawna nie mają już takich możliwości.

adne inne TU nie zaproponowało mi takiej ceny.

A przeszedłeś się do brokera lub multiagenta czy tylko dzwoniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u multiagenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

no niezle, jak przeczytalem wyzej wpis kolegi o OC to niezle go musial jego agent w blad wprowadzic, albo on sam jest agentem i sieje zamet na forum tylko..........

 

mikeghost dzieki za taki koment, oby wiecej takich: rzeczowy i konkretny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym im tansze OC, tym mniejsza szansa, ze ubezpieczyciel pokryje straty w innym niz auto mieniu i co wtedy, jak przyjdzie Ci zaplacic komus 50k bo rozwaliles mu ogrodzenie, brame i skonczyles na jego podworku .... itd. itp.

Kolego jak tak się obawiasz to wykup sobie kilka polis OC - wtedy to dopiero będziesz zabezpieczony, no normalnie nieśmiertelność zdobędziesz.

Przepraszam ale należę do tej grupy ludzi, których nazwałeś gównozjadami i jakoś nie znalazłem w twoich późniejszych postach słowa przeprzszam.

Poza tym w języku polskim są jeszcze takie litery jak ą ę ł ś ć i ich też się używa, ale to już inna bajka.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy tę dyskusję bo się robi już nie miło...

Dla tych co się obawiają o swoje OC to ustawa, o której wyżej wspomniałem wszystko wyjaśni.

Dla tych co się boją o swoje AC proponuję zajrzeć w warunki ubezpieczenia. Z AC możecie zrezygnować w każdym momencie, a za niewykorzystany okres dostaniecie zwrot i wtedy możecie zawrzeć nowe w takim TU jakie będzie wam pasowało.

Nie ma sensu dalej ciągnąć ten temat bo "racja jest jak doopa....każdy ma swoją"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności