Skocz do zawartości
freeman67

link4 czy Comercial union OC+AC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko czy ktoś już miał do czynienia z którejś z firm z tematu. obecnie mam ubezpieczenie w Hestii ale tam drogo mi na następny rok liczą. Link 4 najtaniej wychodzi ale biorę jeszcze commercial union pod uwagę. proszę o opinię jak najszybciej. polisa kończy mi się 28 lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze kojarzę to był już taki temat poruszany.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego moge polecic ci MTU nalezy to do Poczty Polskiej mam tam tam ubezpieczonego swojego paska i poprzednie auta i jestem zadowolony. Mozesz sobie wyliczyc i zobaczyc na http://www.mtu.pl albo idz na poczte i tam Ci wylicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

wzruszacie mnie do lez .....

te wszystkie CUDy Linki4 i uje muje dzikie weze o kant dupy potluc, siedz w Hestii i nie bluznij, bo sobie poprawisz warunki ze .... szkoda gadac ...

podpisany:

ubezpieczajacy wszystkie auta u tradycyjnego ubezpieczyciela (akurat PZU, ale Hestia tez niczego sobie) i majacy przykre doswiadczenia w likwidacji szkod zrobionych przez gownozjadow ubezpieczajacych auta w directach ....

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gownozjadow ubezpieczajacych auta w directach ....

Hamuj się trochę, bo się ludzie skarżą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

nazywam rzeczy po imieniu, a ludzie zamiast sie skarzyc niech dwa razy policza, zestawia sobie w excellu wszystkie za przeciw danej polisy i swoje naklady potencjalne na auto w skali roku i przejrza w koncu na oczy, bajki o OC+AC+NW za 475 zlotych (i temu podobne) dotycza chyba circa 60 letnich dziadkow prowadzacych swoje salonowe od nowosci tico, 40 km/h lewym pasem w kapeluszu, a nie Ciebie czy mnie ....

 

<edit>

no i poczytac sobie OWU, bo jak przychodzi co do czego, to jest placz i zgrzytanie zebow ...

</edit>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nazywam rzeczy po imieniu, a ludzie zamiast sie skarzyc niech dwa razy policza, zestawia sobie w excellu wszystkie za przeciw danej polisy i swoje naklady potencjalne na auto w skali roku i przejrza w koncu na oczy, bajki o OC+AC+NW za 475 zlotych (i temu podobne) dotycza chyba circa 60 letnich dziadkow prowadzacych swoje salonowe od nowosci tico, 40 km/h lewym pasem w kapeluszu, a nie Ciebie czy mnie ....

 

<edit>

no i poczytac sobie OWU, bo jak przychodzi co do czego, to jest placz i zgrzytanie zebow ...

</edit>

 

uwierz mi że skrupulatnie szukałem i sprawdzałem warunki w kilku ubezpieczalniach np PZU, CU Direct , Link4 gdzie właśnie zrezygnowałem i najtaniej wyszło mi w AXA a warunki lepsze jak w konkurencji, tylko AXA wyceniła mi auto na 22,5 tyś gdzie reszta wyceniła na 17 tyś śmiech na sali !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freeman67 sam musisz sobie sprawdzić oferty najlepiej zamów rozmowe przez internet bo są różne opcje w każdej firmie i czy chodzi ci o samo oc czy cały pakiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
tylko AXA wyceniła mi auto na 22,5 tyś gdzie reszta wyceniła na 17 tyś śmiech na sali

Wojciechu ;)

1) netto czy brutto ?

2) ubezpieczyc to sobie mozesz i na 30k, skladke zaplacisz od tej kwoty, zaden problem, tylko w chwili wystapienia szkody okazuje sie, ze licza wartosc na chwile jej wystapienia, w Audatexie podstawiaja Tobie "chinskie' zamienniki (obnizajac w finalna wartosc naprawionego w ten sposob auta), stosuja wygodne dla siebie, niekoniecznie dla wlasciciela amortyzacje, co z tego, ze oszczedzisz 1000k (w skali roku), jak pozniej, by doprowadzic auto do stanu 100% ori bedziesz musial ten (oby, optymistyczny wariant) tysiac doplacic .... bo nawet jak robiac auto z AC przykladowo, zgodzisz sie na szpachle tudziez gowniany zamiennik, to przy nastepnym gongu - "gowno sie zdarza (shit happens), byleby jak mowi kolezanka malzonka, umiec z tego gowna wyjsc" - rzeczoznawca firmy sprawcy z OC, stwierdzi, ze byl wkladany zamiennik, albo element klejony, albo inne cuda na kiju i nie liczcie na oryginalna czesc ....

3) jestem za tym, by przykleic jakies szersze zestawienie, gdzie kazdy bedzie mogl wedlug klucza ubezpieczyciel;OC/AC/pakiet;kwota ubezpieczenial;opcje ubezpieczenia;zadowolenie z likwicdacji szkody OC/AC itp. itd. i po roku zobaczymy panowie kto sie oszukuje, kto zyskal, kto stracil, a kto jest po prostu zwyklym jeleniem ;) (i wcale nie wykluczam, ze to bede ja, zycie pokaze, a na razie smiem twierdzic, ze sie ludzie oszukujecie ;) ) ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojciechu ;)

1) netto czy brutto ?

 

a jak kupujesz w sklepie bułki to prosisz bez rachunku czyli netto i dostajesz taniej ?

AC mam tylko od kradzeży i spalenia i uwierz mi w AXA mam najtaniej nawet z udziałem własnym 15% zresztą wszędzie tak jest więc tak czy siak mam najtaniej i nie mam zadnych kruczków bo przeczytałem warunki ubezpieczenia, tak zachwalane PZU wyliczyło mi auto na 17 tyś i 15% udziału własnego gdzie rok temu wycenili mi na 23800 bez udziału tak że z roku na rok wszystkie oferty bardzo się zmieniają więc na dzień dzisiejszy mam w AXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

ale nie ma co rozmawiac o cenie, tym bardziej w przypadku OC, bo po pierwsze to nie my z teg korzystamy, po drugie warunki kazdy ma inne wiec i cene dostaje inna, wieksze znacznie ma w przypadku AC, chociaz tutaj poza tym rozni sie tez wyplacalnosc danego towarzystwa. Freeman wybralbym na twoim miejscu linka, moj brat ma tam corolke w pakiecie ubezpieczona juz drugi rok, i nie narzeka. W zeszlym roku mial stluczke, jego wina poszlo z jego AC, pieniadze przyszy po 3 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Freeman wybralbym na twoim miejscu linka

 

to wszystko zależy na ile wycenią auto, ja też chciałem zostać w Linku ale jak podali mi wycene auta na 17 tyś i 15% udziału własnego to ja dziękuję za takie zatrzymanie klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno temu OC + AC w hestii i PZU, przez ostatnie lata tylko OC w liberty, trygu i tym podobnych

A teraz miło się zdziwiłem i ubezpieczyłem dwa auta w pakietach w hestii i naprawdę cena była konkurencyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jak ubezpieczysz dom/mieszkanie w Hestii to różnica miedzy link4 może wynieść kilkanaście zł. Wiec sam się zastanów czy dla paru zł nie warto zostać w dużym TU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jak ubezpieczysz dom/mieszkanie w Hestii

 

Dokładnie tak mam ;)

I co mi dali jeszcze ? Nie miałem w ogóle zniżek na AC a w hesti dali mi 60% :D No i wiem że dobrze płacą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wiem że dobrze płacą :D

Siostra likwiduje tam szkody, w życiu bym się na to nie nabrał :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty, miałem pecha i w corsie w 2003 roku bodajże miałem 4 stłuczki :D za wszystkie ładnie zapłacili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

PZU tez nie jest juz takie kochane jak jeszcze dwa lata temu, nie zmienia to faktu, ze jesli jestes swiadomy swoich praw i obowiazkow ubezpieczonego w danym TU, czytaj jestes partnerem do dyskusji, to przy likwidacji szkody wyjdziesz na swoje, laczac przy okazji kilka polis (na dom - kurde ludzie przeraza mnie jak niewielu Polakow ubezpiedcza swoje mienie, a pozniej jak trwoga .... , zycie, komunikacyjna) wiele zyskujesz ...

Natomiast slepa co poniektorych wiara w to, ze nie ma zaleznosci miedzy kwota skladki, a kwota i jakoscia odszkodowania, przypomina mi slepa wiare w jedyny sluszny przebieg przecietnego 9 letniego 1.9 traktora na poziomie 160k km przy zakupie ...

 

EOT

p.s. ciagle podtrzymuje co pisalem wczesniej, skupmy sie na faktach, liczbach, zrobmy zestawienie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności