Skocz do zawartości
freeman67

link4 czy Comercial union OC+AC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gizmo

Markos777 zgadzam sie z Toba, OC reguluje ustawa, kazdy ma takie same, wiec zawsze kierujemy sie cena, w przypadku AC poza cena ktora tez jest wazna patrzy sie na warunki ubezpieczenia. Ja wychodze z takiego samego zalozenia co Ty....no ale jesli ktos w jakis inny sposob wybiera sobie towarzystwo to juz jego problem i sprawa, Mozna zakonczyc ten watek, tylko moze niech autor tematu sie wypowie gdzie w koncu wybral........bo jakby nie bylo po to byl ten temat.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gucio77

pzu depcze jednak teraz linkowi po piętach, bo uruchomił ofertę online. Nie wiem ile osób przyciągnie, ale kalkulator na strone mają np. niezły, poradzi sobie nawet mało zaawansowany internauta. Chyba chcą pryciągną więcej mlodych tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

wiadomo dlaczego, bo directy to przyszlosc i nic tego nie zmieni. Tylko problem jest jeszcze taki, ze do osiagniecia tam sukcesu nie wystarczy tylko kupic kilka komputerow, trzeba tez obnizyc ceny, bo firm jest tak duzo ze klienci beda wybierali wlasnie te gdzie jest najtaniej. a tego bez zwolnienia agentow raczej nie osiagna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pzu depcze jednak teraz linkowi po piętach, bo uruchomił ofertę online. Nie wiem ile osób przyciągnie, ale kalkulator na strone mają np. niezły, poradzi sobie nawet mało zaawansowany internauta. Chyba chcą pryciągną więcej mlodych tym.

 

watpie żeby cos zwojowali z taka ceną bo OC wyszło mi u nich 1660 gdzie w AXA dostałem za 780 :szok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gucio77

nie samą ceną się wojuje, polityka firmy widać jest taka, że za jakość się płaci i dlatego oc kilkuletniego auta jest takie jakie jest. Z kolei oc nowego z nww i autopomocą mieści się w granicach 500, więc do kierowców z nowymi autami trafia na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

hmm no to powiem Ci tak, ze OC to wybiera sie tam gdzie najtaniej bo i tak nie ja z tego korzystam.....no chyba ze zle napisales i myslales o AC.....jesli tak to popraw sie....jesli nie, to naprawde zastanow sie jeszcze raz czy wolisz tanie OC w directcie czy drogie u Agentow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gucio77

Pzu dla nowych aut wychodzi najtaniej, a oferta direct pzuonline jest jeszcze korzystniejsza, więc to tacy klienci wykupują tam oc. Dodatkowo dostają autopomoc. Natomiast ac ma kilka ciekawych warunków, np. brak wypłacenia, kiedy samochód brał udział w wyścigach samochodowych. No to mnie zaskoczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

mnie to nie zaskakuje bo ryzyko wypadkow podczas rajdow jest nie wspolmierne z ryzykiem jazdy po drogach......

 

ale co do tego OC dla nowych aut, to podaj mi konkretny przyklad gdzie to OC jest ponizej 500zl....jakos trudno mi w to uwierzyc u nich. nie wiem jak ty ale ja wole byc w takim link4 gdzie cena bedzie w miare niska przez wszystkie lata kiedy mam samochod, zreszta to nie tylko moje myslenie, moi znajomi i wieskszosc kierowcow z ktorymi o tym rozmawialem mowilo ze wola byc w jednym towarzystwie przez lat N niz zmieniac co roku, albo czekac na moment kiedy jak piszesz polityka cenowa sie zmieni.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za OC w PZU zaplacilem okolo 590zł juz nie pamietam dokladnie

ja jako wlasciciel do 24 lat i moj tato z pelnymi znizkami jako wspolwlasciciel

auto jak w podpisie

najtaniej mi zaproponowali w pzu warta i hestia mialy podobnie 685 zl z tego co pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gucio77

ale w pzu przez agenta czy w online? Co do zniżek na współwłaściciela, to dobry patent jest

 

 

gizmo wylicz sobie oc dla nowego passata z małym przebiegiem w kalkulatorze na stronce, w nic nie musisz mi wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pzu przez agenta dodam ze w miescie Nisko na podkarpaciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do zniżek na współwłaściciela, to dobry patent
ja jako wlasciciel do 24 lat i moj tato z pelnymi znizkami jako wspolwlasciciel
no niekoniecznie... bynajmniej w Hestii jest zwyżka dla kierowców poniżej 28 roku życia, czyli gdybyś miał więcej lat to Hestia byłaby tańsza, ale o tym nie powiedzieli, bo pewnie nie pytałeś czy jest zwyżka za wiek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

no to w link4 zwyzka za wiek jest do 24 roku zycia ! gucio sprawdzalem przez neta i wyszlo drozej.

 

ale mnie bardziej zainteresowalo cos innego. Czy cena u nich online albo u agentow rozni sie od siebie? jesli tak, to powiedz jaka byla ta roznica, z mila checia sie dowiem ile agent bierze prowizji? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gucio77

te zniżki i podwyżki są wszędzie, w pzuonline się nazywają bonus malus chyba, ale nie wiem dokładnie od jakiego wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

bonus za to ze mam zwyzke......heheh......to mnie rozbawiles D

 

dzieki Ci za taki bonus,

 

Swoja droga to sprawdzalem ich oferte i oni maja zwyzke do 25 roku zycia, ja w linku mam 24........rok roznicy a zaoszczedzic mozna pewnie ze 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gucio77

Rok różnicy, nie jest dla mnie problemem, bo 25 lat mam za sobą. Natomiast rzetelność ac obchodzi mnie bardzo, a oni w tym względzie mają niezłą opinię. W odróżnieniu od wspomnianego przez Ciebie ubezpieczyciela, który opinię ma kiepską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

zamiast pisac o rzetelnosci i opiniach na roznych forach lepiej przejrzyj OWU, i wtedy pogadamy kto ma lepiej? czytalas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gucio77

diabeł tkwi w szczegółach, a różnice w detalach polisy np. autopomocy i warunkach jej udzielenia. Co do rzetelności, to płacąc pieniądze jakiejś firmie, właśnie tego od niej wymagam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC jest nieobowiązkowe i dobrowolne, a z takimi ubezpieczeniami trzeba znać OWU żeby nie zostać z ręką w nocniku. Każdy ubezpieczyciel ma wyłączenie odpowiedzialności za szkody powstałe w skutek szkód eksploatacyjnych, materiałów smarnych i płynów oraz rażącej niedbałości (np. brak ważnych BT, wlanie ropy do benzyny, zatarcie silnika z bralu oleju itd.) To, że płacimy kasę, nie oznacza, że wszystko nam się należy, bo muszą być zachowane pewne warunki. Znam przypadki kiedy ktoś chciał zwrot kasy za paliwo bo musiał dojechać innym pojazdem po swoje auto - bez komentarza, kiedyś gość ubezpieczył mienie (dom) tam jest zapis o ubezpieczeniu mienia ruchomego, wyjechał autem i przywalił w drzewo, zgłosił szkodę z mienia ruchomego!!! Babka zgłosiła szkodę bo urwała jej się rura wydechowa i cały tłumik, tylko że była przeżarta korozją! W ten właśnie sposób 99% takich klientów mówi, że zostało oszukanych przez TU, tylko czy mieli rację? Płacisz AC, ale nie od głupoty tylko od zdarzeń losowych, które są w OWU określone co przez to należy rozumieć.

 

Złote zasady przy szkodach:

- wzywać policję - nie ma potem problemu z potwierdzeniem sprawcy

- każdą szkodę AC zgłaszać jak najszybciej

- zakupywać polisę AC z likwidacją w trybie serwisowym (i nie ma kłopotu z kosztorysami)

- szkody z OC naprawiać w serwisie

i tu odpowiem dlaczego. Bo nie zawsze kosztorys TU pozwoli na naprawę ze względu na stawki części (bierze się pod uwagę zamienniki oraz średnie stawki za RBG) i dlatego większość warsztatów mówi, że to za mało, bo mają wyższe ceny za robociznę. Pozatym wszystkie TU wzięły sobie do serca wyrok sądu najwyższego o zakazie wzbogacania się na odszkodowaniach, dlatego kosztorys w 70% przypadków nie odzwierciedla kosztów naprawy, bo nie chcą potem się włuczyć po sądach i tłumaczyć czemu AŻ TYLE wypłacili (wbrew pozorom donosy mało życzliwych sąsiadów dalej są w modzie).

Jest tych zasad więcej, ale wszyscy wolą mieć szybko kasę i zrobić auto jak będzie wolna chwila - najbardziej błędna decyzja jaka może być!

Koniec elaboratu.

Edytowane przez Markos777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gizmo

zgadzam sie z Toba w 100% tylko dodalbym(chyba ze jest ale mi umknelo) i podkreslil ze najwazniejsze to czytac OWU czyli ogolne warunki ubezpieczen, to naprawde niezla lektura po ktorej moze sie nieco rozjasnic w glowie.........a Ty gdzie masz ubezpieczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności