Skocz do zawartości
Nol

Elastyczny łącznik rury wydechowej...

Rekomendowane odpowiedzi

no to musze sie nastawic na wydatek znow .. ;/ dzieki za info

Albo poszukaj na popularnym serwisie aukcyjnym firmę z krakowa która sprzedaje takie złączki z dospawanymi roztłoczeniami do samodzielnego montażu. Zapłacisz dużo mniej niż za spawanie.

Sam ostatnio kupiłem taką dużą plecionkę (200mm/55mm średnicę) i jest naprawdę dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo poszukaj na popularnym serwisie aukcyjnym firmę z krakowa która sprzedaje takie złączki z dospawanymi roztłoczeniami do samodzielnego montażu. Zapłacisz dużo mniej niż za spawanie.

Sam ostatnio kupiłem taką dużą plecionkę (200mm/55mm średnicę) i jest naprawdę dobrej jakości.

 

problem w tym że akurat zaraz przed plecionką rura nie idzie prosto tylko skreca i nie bylo by jak przykrecic takiej.. ;/ trzeba wyciac i wspawac.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym że akurat zaraz przed plecionką rura nie idzie prosto tylko skreca i nie bylo by jak przykrecic takiej.. ;/ trzeba wyciac i wspawac..

No to niestety zostaje spawanie. Przypilnuj żeby Ci to dobrze zrobili (prosto pospawali) bo u mnie gościu odwalił taką lipę, że do tej pory nie mogę przeboleć tego że mu za to zapłaciłem.Zdjęcie0268.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem, w końcu cisza :)

Znalazłem dobrego fachowca. Jakby ktoś z Katowic potrzebował nie drogo i solidnie zrobić wydech to w Katowicach na Polarnej 12 jest taki starszy Pan co widać że się na tym zna i wie co robi :) zapłaciłem 150zł (materiał + robocizna) a ci z Dębowej w Katowicach krzyknęli mi 250zł .. wiec jest różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnica rura fi 55, długość trzeba zmierzyć. A żeby zrobić siatke trzeba wyjąć kata więc dobra okazja żeby się go pozbyć. Po usunięciu kata poprawi się znacznie praca akustyczna turbiny.

 

wybaczcie że to stary temat, ale chodziło kolegom o średnicę wydechu w silniku AHU.

Otóż AHU ma 55mm ze względu na inną turbosprężarkę i flanszę do niej ale tylko w odcinku przed katem. Za katem leci już 50mm. Z kolei np. AFN ma najpierw 50mm przed plecionką, za plecionką ma 55mm i leci tak do środkowego tłumika. Za nim i AHU i AFN mają 50mm. Czyli AFN ma większą średnicę na dłuższym odcinku ale wąsko z wyjścia turbiny, natomiast AHU ma szerzej na wyjściu ale potem zwęża się i aż do samego końca ma 50mm.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ostatnio odczuwam spaliny w samochodzie na postoju gdy mam wlaczony nadmuch. na plecionce ktora idzie przy katalizatorze widac zadymienie tej plecionki. plecionka jest cala nie popekana a spaliny przechodza przez nia . czy to objaw zuzytej plecionki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

jest w srodku popekana i nieszczelna

tam gdzie jest wydmuch spalin bedzie czarny nalot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ostatnio odczuwam spaliny w samochodzie na postoju gdy mam wlaczony nadmuch. na plecionce ktora idzie przy katalizatorze widac zadymienie tej plecionki. plecionka jest cala nie popekana a spaliny przechodza przez nia . czy to objaw zuzytej plecionki?

Plecionka to nieszczelny oplot i choć jest cała to pod nią jest harmonijka stalowa która pęka i powoduje nieszczelność objawiająca się głośniejszą pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plecionka to nieszczelny oplot i choć jest cała to pod nią jest harmonijka stalowa która pęka i powoduje nieszczelność objawiająca się głośniejszą pracą.

 

Moja ma przetarcie nawet na tej plecionce:) ale ciezko sie za to zabrac:D a niedroga jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nierdroga

ale zeby ja wspawac to trzeba cala rure wyciagnac :jasne a z tym jest troche roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie nierdroga

ale zeby ja wspawac to trzeba cala rure wyciagnac :jasne a z tym jest troche roboty

 

dokładnie, najpierw rure wyciagnac i stary wywalic a potem nowy wspawac:/ I ciezko sie jakos za to zabrac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktoś może jakim sposobem zdemątować w AZM tą rurę z plecionką bo mi się przerwała i dmucha w tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wie ktoś może jakim sposobem zdemątować w AZM

 

Pewnie jak w każdym B5... najwygodniej odkręcić dwururkę wyciąć a nową wspawać. Polecam spawanie gazowe, kiedyś mi kolo Migiem takich choinek w środku nasadził, że masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie układ wydechowy wygląda tak http://tlumiki-sklep.pl/tlumik-samochodowy-volkswagen-passat-10149.html chodzi mi o odkręcenie tej części pd katalizatora tylko że tam jest strasznie złe podejście może ktoś ma jakiś patent na to

Edytowane przez grzesiek90r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wie ktoś może jakim sposobem zdemątować w AZM tą rurę z plecionką bo mi się przerwała i dmucha w tym miejscu

 

Najlepiej podjedz do jakiegos fachmana od wydechów wspawa CI nową plecionke nie zdejmując wydechu :)

u mnie tak zrobił, zapłaciłem 150zł ... materiał z robotą.. myślę że cena do przyjęcia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej podjedz do jakiegos fachmana od wydechów wspawa CI nową plecionke nie zdejmując wydechu :)

u mnie tak zrobił, zapłaciłem 150zł ... materiał z robotą.. myślę że cena do przyjęcia..

Kolego mam pytanie! Jaką metodą spawał tę plecionkę ten fachman, migomatem? Widzę, że spawałeś w październiku, dalej wszystko dobrze funkcjonuje? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego mam pytanie! Jaką metodą spawał tę plecionkę ten fachman, migomatem? Widzę, że spawałeś w październiku, dalej wszystko dobrze funkcjonuje? Pozdrawiam

 

Nie właziłem mu do kanału bo dość tęgi koleś więc byśmy się nie zmieścili.. ale chyba migomatem :)

do dziś wsjo w porządku .. nic nie daje oznak żeby coś sie miało dziać, gość się znał na rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Wkrótce będę musiał skorzystać z pomocy tego fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informacje. Wkrótce będę musiał skorzystać z pomocy tego fachowca.

 

Ubezpiecz dobrze fure jak będzie Ci to na aucie spawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ubezpiecz dobrze fure jak będzie Ci to na aucie spawał.

 

?? niby po co ? jak ktos sie zna na rzeczy a koles sie zna to nic nie uszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności