Skocz do zawartości
alex_id

dziwne wibracje i drżenie 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie bylem u mechaniora i niby żadnych błędów nie pokazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i już żadnych więcej pomysłów ?? :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze że nie ma błędów. Albo mechanik z pożal się Boże sprzętem albo już bliżej nieokreślone zjawisko paranormalne.

Jak nie chce zapalić to błąd musi być chyba że świece żarowe padnięte no to bym się zgodził ale nie tłumaczy to esp i faktu iż na zimnym silniku wszystko ok

 

Na esp i abs jest oddzielny kanał w vagu i może tam jest przyczyna

Jeśli chodzi o zapalanie się kontrolki esp noże to być nad tarty czujnik obrotów w kole ald to nie tłumaczy drżenia

 

Ja bym na twoim miejscu szukał błędów na siłę jak nie przez odczyt to na logach bo inaczej to szkoda twoich pieniędzy i roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z drganiami i wydaje mi sie ze to są poduszki , jednak wole sie dopytać:P Problem polega na tym ze na rozgrzanym silniku po trasie ok 20 km , jak ruszam trzęsie całą buda jak by maił silnik wyskoczyć.jak samochód już ruszy wszystko jest ok.Objawy podobne jak bym ruszał z 3 biegu:( dziwi mnie tylko to ze na zimnym silniku wszystko ok. Miał ktoś podobny problem? Jakie są poduszki do AWX pod silnik i skrzynie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam mały problem z drganiami i wydaje mi sie ze to są poduszki , jednak wole sie dopytać:P Problem polega na tym ze na rozgrzanym silniku po trasie ok 20 km , jak ruszam trzęsie całą buda jak by maił silnik wyskoczyć.jak samochód już ruszy wszystko jest ok.Objawy podobne jak bym ruszał z 3 biegu:( dziwi mnie tylko to ze na zimnym silniku wszystko ok. Miał ktoś podobny problem? Jakie są poduszki do AWX pod silnik i skrzynie ??
a sprawdzałeś łącznik elastyczny tłumika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sprawdzałeś łącznik elastyczny tłumika

nie sprawdzałem ale nie wydaje mi sie zeby lącznik tłumika trząsł całą buda.

identycznie samochód sie zachowuje jak ruszasz na 3 biegu. trzęsie cała budą:(

 

Jakie są poduszki do AWX pod silnik i skrzynie ??

Edytowane przez Zawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymanie calej zawiechy zaczelo cos buczes taki rezonans jakby w aucie ale tylko na wolnych obrotach sciagalem juz wszystkie oslony spod spodu i oslone silnika i dalej to samo ale jak siedze w srodku i ktos mi uniesie lekko auto z boku albo porusza za reling to jest pewien moment ze ustaje to buczenie,spotkal sie ktos z czyms takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

trafia mnie szlak drodzy forumowicze, wymieniłem dzisiaj w serwise rozrząd a dokładnie:

pasek i dwie rolk (standard) pompa wody, napinacz paska alternatora, napinacz klimatyzacji, pasek alternatora i pasek klimatyzacji...

wsio ok... przejechałem 3 kilometry i nagle jakieś dziwne drgania... między 1000-1250 obrotów, trzęsie się jak cholera. odczuwalne przede wszystkim sprzodu auta.

 

o co komon... mnie już trafia tyle kasy i znowu jakis problem. czego to może być wina? w czym tkwi problem? pomóżcie, please

 

dodam iż dzieje się to tylko podczas jazdy

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem dzisiaj w serwise rozrzą

 

 

sprawdz synchronizacje

 

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

 

Jak nie chce zapalić to błąd musi być

 

co Ty powiesz?

 

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

 

i już żadnych więcej pomysłów

 

z tego co tak na szybko poczytałem to podjedz do kogoś kto umie ocenić pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał marcinL Zobacz post

wymieniłem dzisiaj w serwise rozrzą

 

sprawdz synchronizacje

a coś więcej? czy aby na pewno to ma wpływ na te wibracje?

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem ,ostatnio ustawilem te gume z przodu silnika co jest na 3 sruby i problem zniknal ale tylko na 2 dni i zaczyna znowu drgac ,czy to moga byc poduchy od silnika,a wszystko zaczelo sie chyba od demontazu inter i calego dolotu , wyczyscilem i poskladalem i po 2-3 dniach w trasie nagle zaczal drgac silnik-wibracje, czy cos zle zlozylem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,to jest silnik diesla TDI,połowa elementów rezonuje niebywale przy nieprecyzyjnym poskładaniu.U mnie filtr paliwa zsunął się i rezonował w taki sposób,że doprowadzał mnie do szewskiej pasji.Weź stetoskop i posłuchaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co się dzieje, jak jezdze w korku , czy jak robie dłuższą trasę to silnik drży ( dostaje wibracji ) , ale tak się dzieje tylko latem przy bardzo wysokiej temperaturze , zimna jest wszystko dobrze , w poprzednim roku tez miałem tak samo, co sie dzieje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami mam , czasami nie ma i jest tak samo , a jak jest zimno to nic sie nie dzieje , nie ma wtedy drgań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co się dzieje, jak jezdze w korku , czy jak robie dłuższą trasę to silnik drży ( dostaje wibracji ) , ale tak się dzieje tylko latem przy bardzo wysokiej temperaturze , zimna jest wszystko dobrze , w poprzednim roku tez miałem tak samo, co sie dzieje ???
a napinacz paska rolki ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowei a mi drży auto przy odpalaniu i gaszeniu, oraz przy obrotach 1600. myślicie że to poduszka pod silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowei a mi drży auto przy odpalaniu i gaszeniu, oraz przy obrotach 1600. myślicie że to poduszka pod silnikiem?
albo DM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w temacie co to jest DM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem w temacie co to jest DM?
DM = koło dwumasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności