Skocz do zawartości
irift

Problem z migającą kontrolką przeciwmgielnych i przeciwmgielnymi ! Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem taki: nagle podczas jazdy zaczela mi migac wraz z kierunkami kontrolka od przewmgielnych... sprawdzilem z awaryjnymi i takze miga... na swiatlach pozycyjnych lekko sie jazy a kiedy wlaczam przeciw mgielne nie ma ich... sprawdzilem zarowke jest ok natomiast po sprawdzenia probowka tam gdzie umieszczona jest zarowka wychodzi na to ze nie ma przewodzenia, bezpieczniki sa ok zostaje tylko przekaznik i wlasnie tu moje pytanie czy moze to byc ktorys przekaznik i jezeli tak to ktory z nich za to odpowiada ? Prosze o pomoc

Passat 1.9 tdi 90KM AHU 98r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem taki: nagle podczas jazdy zaczela mi migac wraz z kierunkami kontrolka od przewmgielnych... sprawdzilem z awaryjnymi i takze miga... na swiatlach pozycyjnych lekko sie jazy a kiedy wlaczam przeciw mgielne nie ma ich... sprawdzilem zarowke jest ok natomiast po sprawdzenia probowka tam gdzie umieszczona jest zarowka wychodzi na to ze nie ma przewodzenia, bezpieczniki sa ok zostaje tylko przekaznik i wlasnie tu moje pytanie czy moze to byc ktorys przekaznik i jezeli tak to ktory z nich za to odpowiada ? Prosze o pomoc

Passat 1.9 tdi 90KM AHU 98r.

 

Informacje ktory to przekaznik znajdziesz tu :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze ze sproboj od kogos podmieniccaly wylacznik od swaitel bo przciez w nim sa przcimgielne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moze to byc ktorys przekaznik i jezeli tak to ktory z nich za to odpowiada ?

 

przekażnik nr 381 (431 951 253 G) umieszczony na polu nr 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekażnik nr 381 (431 951 253 G) umieszczony na polu nr 10

tak tylko ze w tym polu nie ma zadnego przekaznika ktos w tych waszych opisach tego nie uwzglednil ze nie we wszystkich jest tak jak w opisie.... a jezeli chodzi o wyłącznik to wątpie przeciez jak włącze przez włacznik przeciwmgielne kontrolka sie normalnie pali czyli dziala i jak juz napisalem nie ma wogole przewodzenia pradu w miejscu na plytce gdzie znajduje sie zarowka od przeciwmgielnych ... dziwi mnie to ze ona sie jazy lekko a przy kierunkach lub prz awaryjkach miga rowno z migaczami .... chyba bede musial zainwestowac w elektryka...

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przyłączam się do posta. U mnie również się lekko jarzy ale nie mruga.

irift czy może udało się usunąć usterkę?

Edytowane przez raviVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaży , mróga.

 

Litosci - az oczy bola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, tylko że przeciw mgielne zapalały się kiedy chciały.

Przyczyna była we włączniku, wyrobiły się bolce od opuszczania blaszki ze stykami. Kierunki są podłączone po ten włącznik. Jak zgasisz autko i załączysz kierunek to świeci postojowe. Być może u Ciebie coś pękło i zrobiło się zwarcie. Rozbierz włącznik i sprawdź. Tylko uważaj aby się nie rozsypał, albo podepnij z innego paska i będziesz wiedział czy to na pewno to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damianisky

Witam. I jak rozwiązał już ktoś ten problem:638: U mnie miga kontrolka przeciwmgielnych razem z migaczami i awaryjnymi ale się nie jarzy. Żarówki i bezpieczniki w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat bo dokładnie mma ten sam problem - razem ze strzałką kierunków delikatnie w rytm miga kontrolka tylnego światła przeciwmgielnego - włącznik świateł podmieniony na inny i dalej to samo - ma ktoś jaki pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos na płytce zegarów robi zwarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że przeciw mgielne
mgielne czy mgłowe

jeżdzimy we mgle czy mgiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia podłączenie masy przy tylnych lampach, szczególnie przy lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem. jak załączam lewy kierunek (prawy jest ok), a mam włączone światła mijania to miga mi tylne przeciwmgielne + żarówka kierunkowskazu ale dużo słabiej niż normalnie. żeby było ciekawiej miga też kontrolka na desce od przeciwmgielnych.

 

jak mam zapalone przeciwmgielne tylne i włączę lewy kierunek to w ogóle nie działa, ale słychać przerywacz który działa ze zdwojoną prędkością.

 

przeciwmgielne zapalają mi się też razem z kontrolka na desce gdy nacisnę pedał hamulca. cyrk! dodam też, że jak mam zupełnie wyłączone światła to kierunki działają normalnie.

 

ktoś się z czymś takim spotkał? w czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź masę w tylnej lampie , popryskaj wtyczkę WD oraz poruszaj żarówkami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą, nie ma masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, wasza diagnoza okazała się w 100% trafna :) Problem rozwiązany. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem podobne problem. Trzeba przeczyścić kostki od przewodów

w tylnych lampach, ja miałem zaśniedziałe i po wyczyszczeniu jest o.k.

A tak kontrolka przeciwmgielnych jarzyła się w takt lewego kierunku i przy hamowaniu.

Denerwujące szczególnie nocą. Wystarczy 5 minut roboty i całe życie w chwale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności