Skocz do zawartości
adamq

Koło dwumasowe i jego żywotność / silnik BKP 2.0TDi 140PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak odpuszczam szybko sprzęgło to w połowie odbija wolniej . Nie jakoś wolno ale zdążę puścić nogę a widzę ze sprzęgło dziwnie odbija , wolniej i wgl przy naciśnięciu pierwsze pare cm jest takie lekkie a pózniej czuć normalne sprzęgło .

 

Miałem podobnie. Potem pedał sprzęgła całkiem "wpadł" w podłogę i musiałem ręcznie go podnieść. Po podpompowaniu pedałem wracało do normy. Po paru kilometrach lub po postoju znowu pedał wpadał. U mechanika wymieniony wysprzęglik i pompa sprzęgła i pomogło.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje wysprzeglik i pompa sprzęgła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik 167zł, pompa 192zł, robocizna około 250zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze u mnie tak sie dzieje bo tylko tam jak pisałem wystarczy wymienić sprzęgło z dwumasa . Choć tez jeszcze te objawy co daje dwumasa czyli czasami na rozgrzanym silniku słuchać jak lekko opłukuję tak jakby lekko popychacze grały to nie kwalifikuje tego jeszcze do wymiany . Sprzęgło bierze tak troszkę niżej jak połowa wiec prawie jak normalnie , nie szarpie ani nic , jedynie lekko drga auto jak za szybko bieg wrzucę wyższy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Może nie ten silnik ale główny wątek utrzymam - koło dwumasowe. Kupiłem tydzień temu wydawać by sie mogło perełkę - passata b7 sedan z pl salonu, blisko mnie, po pierwszym właścicielu. 55 tys przebiegu. Ogólnie jestem zadowolony ale chyba naciąłem sie na dwumase. Poprzedni właściciel mógł o tym nie wiedzieć..

Silnik 1.8 tsi w dsg. Objawy: metaliczne dźwięki przy zapalaniu i gaszeniu auta (słyszane tylko przy otwartym oknie, bardzo słabo), drganie auta przy delikatnym ruszaniu, i lekkie szarpanie przy zmianie biegów niskich (z 1 na 2, z 2 na 3). Najbardziej przeszkadza to podczas jazdy w korku bo przy wysprzeglaniu pojawiają sie drgania i telepie samochodem. Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów, Czy to objaw samej dwumasy czy tez sprzęgła (po 50 tys sprzęgła nie powinny być zużyte)? Gdzie w Warszawie można to zrobić najlepiej? I czy można liczyć na dobra wole ASO skoro samochód co 15 tys był serwisowany w ASO i ma tylko 3 lata i tak mały przebieg udokumentowany?

 

Nie wiem czy mój przypadek nie bedzie rekordem, ale samochód jeździł tylko po mieście stad pewnie tak szybko sie zużyła.

Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , to znowu ja :) dzis zauważyłem chyba kolejny objaw zużycia dwumasy wiec chyba nie będę sie łudził i wreszcie wymienić muszę dwumase ? Objaw taki ze tak jak pisałem wczesniej to stukanie czasami , czasami jak wcisnę sprzęgło to przestaje choć nie zawsze a dzis zauważyłem ze jak z 1 na 2 czy z 2 na 3 zmienię bieg i daje gaz i odpuszczam sprzęgło to słuchać takie stuknięcie , stuknięcie takie jak na biegu jałowym szybko odpuszczę sprzęgło to tez to słychać . Juz to na 100 % wymiana dwumasy mnie czeka ? Przebieg 238 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na biegu jałowym stukało, po wciśnięciu sprzęgła była błoga cisza. Podczas jazdy to nie było aż tak tego słychać, bo jednak jak silnik się wkrecał na obroty to zagłuszał. Po zdjęciu skrzyni okazało się, że dwumas był zblokowany. Po wymianie jest pięknie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Muszę wymienić sprzęgło z dwumasa i wysprzeglikiem i znalazłem taki cos . Myślicie ze bedzie dobre do mojego silnika ? http://allegro.pl/dwumas-sprzeglo-golf-v-touran-passat-a3-2-0-tdi-i5774480263.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że dobre. 4 lata temu, od tego gościa kupowałem dumasę do Tourana. Po kometarzach widać, że częsci są ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka . Muszę wymienić sprzęgło z dwumasa i wysprzeglikiem i znalazłem taki cos . Myślicie ze bedzie dobre do mojego silnika ? http://allegro.pl/dwumas-sprzeglo-go...774480263.html

będzie ok:) Sachsa śmiało zakładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Koleś tez mi po vin potwierdził ze bedzie pasować :) tylko teraz nie wiem czy wymieniać w ASO za 450 zł czy u mechanika za 350 :) ciekawe czy za wysprzeglik ASO tez cos policzy za wymiene bo pedał sprzęgła tak troszkę w pewnej pozycji wolniej odbija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postaram sie krótko opisać moją sytuacje, przy przebiegu 205 tyś. moje koło dwumasowe dało o sobie znać :/ objawia sie tylko ono na biegu jałowym np. gdy stoje na krzyżówkach (delikatnie samochód drży) po wciśnięciu sprzęgła problem znika :) moje pytanie jest następujące w tej chwili mam 219 tyś. i generalnie nie widzę aby były jakieś inne zmiany typu szarpanie czy problem z ruszeniem czy z tą wymiana moge poczekać ? pytam z tego wzgledu że przy 212 tyś miałem niemiłą niespodzianke ponieważ musiałem zmienic wałek rozrządu i szklanki wraz z popychaczami :/ i nie usmiecha mi sie kolejne 2 tyś :D

 

Pozdrawiam ! :) Passat B6 1.9 TDI BXE 105 KM 2007 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . No i dzis wymieniłem dwumase . Auto ogólnie chodzi dużo ciszej . Tylko mam tak ze nie wiem cyz tam powinno byc ale pedał sprzęgła chodzi tak nie znacznie ale da sie odczuć ze chodzi tak ciężej . Tam powinno byc po wymianie sprzęgła ? A drugie pytanie ze powymieniać dwumasy dalej mam tak ze jak naciskam i puszczam pedał sprzęgła słychać puknięcie pod maska jakby był jakiś luz i cos uderzało . dalej pedał sprzęgła w połowie jak puszczę sprzęgło szybko wolniej odbija . Ogólnie nie czuć ze wolniej odbija bo pedał sprzęgła szybko sue nie puszcza ale jak na luzie nacisnę i nogę szybko zabiorę to widzę ze sprzęgło od połowy wolniej odbija choć tez nie tak ze zatrzymuje sie i odbija pół dnia tylko tak minimalnie wolnej niż do połowy . A wysprzeglik wymieniłem . CZy muszę wymienić pompę sprzęgła i czy moge tak jeździć czy muszę to wymieniać ?

Edytowane przez passatcik6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A drugie pytanie ze powymieniać dwumasy dalej mam tak ze jak naciskam i puszczam pedał sprzęgła słychać puknięcie pod maska jakby był jakiś luz i cos uderzało

 

Jeżeli masz na myśli odgłos tarcia/szumu na półsprzęgle to - te passaty tak mają (piszę to chyba 100 raz na tym forum).

 

Co do "miękkości" pedału sprzęgła to nie jestem w tych sprawach ekspertem ale u mnie po wymianie do dzisiaj sprzęgło chodzi jak w nowym aucie (a przed wymianą dosyć ciężko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie po wymianie chodzi tak lekko ciężej niż przed wymiana . Nie chodzi mi o szum tylko o takie jedne metalowe pukniecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko teraz nie wiem czy wymieniać w ASO za 450 zł czy u mechanika za 350 :)

 

Jak dzwoniłem do ASO w Szczecinie to za wymianę powiedzieli mi jak dobrze pamiętam 1400-1600. :/ Ostatecznie wymienione w warsztacie nawet drożej wyszło niż w tym ASO u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności