Skocz do zawartości
laurii_wina

Dziwny smród po opuszczeniu auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przeszukałem całe forum, znalazłem wiele wątków na ten temat ale dalej nie moge dać sobie z tym rady. sprawa wyglada następująco: Auto sprawuje sie ok, jedzie normalnie bez rzadnych problemów, turbine lekko słychać w normalnym przedziale 2-3 tys obrotów potem cicho, poprostu niby wszystko jest ok ale jeżeli wychodze z auta- obojętnie czy t duża trasa, czy auto przejedzie pare metrów albo wogóle jest na luzie i tylko go odpale na chwile i wyjde z niego to czuć taki smród....nie są to klocki-wszystki nowe, wydech-sprawdzony nawet poprzez zatykanie wydechu z tyłu, sprzegło- nie używam go przy odpaleniu auta a i tak śmierdzi. Autko nie sprawia problemów ale to mnie krępuje bo gdziekolwiek zajade to pytaja sie czy wydech mam ok bo śmierdzi dziwnie. Za 200 kilometrów mam wymiane oleju. Był pod Vag-iem i nic nie pokazało. Poprostu nie mam pojęcia co to jest :( Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kot narobił Ci w nadkolu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co śmierdzi ? , silnik ,wydech , koła ( zaciski ) , bagażnik, jak śmierdzi - spalinami ,topioną gumą , palonym olejem ???? napisz coś kąkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy wszystkie płyny masz w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam. Dla mnie to ten zapach jest jak spaliny albo bardzo do nich podobny (jakby sie sama ropa paliła). Ten zapach czuje gdy wasiadam z auta albo stoje przy nim. Sprawdzałem koła i nic nie czułem, tak samo silnik... wydaje sie jakby szedł gdzieś z dołu....ale wydech był kilka razy sprawdzony, żaden mechanik narazie nie pomógł choć sami to czują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź paski, bo może masz tak jak ja wczoraj wieczorkiem. Któryś się może przytopił. Choć jeśli to się dłużej dzieje to chyba raczej to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały rozrząd i te inne paski były zmieniane 10 tys kilometrów temu... :( Dziękuje za dotychczasowe sugestie i prosze o jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego skoro piszesz że czujesz to tak jakby sama ropa się paliła, to popatrz czy niema gdzieś wycieku paliwa na kolektor wydechowy.Może tam gdzies coś cieknie po trochu i si

ę spala na kolektorze.To tylko mój domysł, ale warto popatrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zapach oleju napędowego, momentami zapach przypominał zapach pasty do butów. Okazało się że z podgrzewacza filtra wycieka ropka i sobie paruje i śmierdzi. Wymiana oringu załatwiła sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż połączenie elastyczne wydechu.miałem taką awarię w swoim,tylko że od czasu do czasu było czuć spaliny w środku i dym od strony silnika.aby to sprawdzić trzeba zatkać wąż od turbo i dać gaz ,jeśli zadymi z połączenia łącznik do wymiany(ok 180 pln)

--- scalone ---

jeśli śmierdzi zgniłymi jajami(kwas siarkowy)warto sprawdzić ładowanie i akumulator-miałem to w skodzie i zawsze podejrzewałem pasażerów o ten zapach, szczególnie na zakrętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli śmierdzi zgniłymi jajami(kwas siarkowy)warto sprawdzić ładowanie i akumulator-miałem to w skodzie i zawsze podejrzewałem pasażerów o ten zapach, szczególnie na zakrętach

 

Kurczę, teraz powiązałem fakty...

Kiedyś właśnie tak mi śmierdziało i nikt nie wiedział co to może być, kilka dni później szlag trafił akumulator, zwarło cele :(

Dobrze wiedzieć że to to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może mieć wspólnego dziwny smród (na 100% nie sprzęgło i hamulce) tylko po ostrej jeździe z... uszkodzonym mechanizmem różnicowym (olej w skrzyni nowy).

Dodam że golf nie ma żadnych wycieków.

DSC00121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to jeszcze ktos rozgryzie ale tak jak kolega na początku pisał ten zapach jest z wydechu i jakos tak dziwnie gryzie czego to moze byc objaw mechanior kazal jechać na sprawdzenie wtryskiwaczy troche to drogi zabieg i nic nie zrobią co to moze byc i czy moze cos siada lub co jest uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Podpinam się pod temat gdyz nie moge jeszczez zakładać samemu.

 

U mnie jest podobny problem - czasem, nieregularnie z okolic tyłu samochodu wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach. jedny słowem śmierdzi jak z Jelcza :niekumam

 

Poza tym wszystko w aucie jest w pożądku - moc, aku nowy, chodzi jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też śmierdzi ale to chyba "zimowe paliwo" ma taki zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. U mnie też tak dziwnie śmierdzi ale zaczęło się jak zmieniłem turbo i jakąś rurkę ciśnienia oleju. Wcześniej było OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest dziwne - śmierdzi różnie - czasem jest tak że jeżdze cały dzień i nic nie czuje. albo przy postoju - przez 5 min nic nie czuć a później się zaczyna smrodzik....:niekumam:niekumam:niekumam

Jak tak postoje 15 min to zaczadzę całe osiedle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziwnie śmierdzi tymi spalinami czasem, gdzieś czytałem że to jakiś zawór EGR czy coś takiego, ktoś się orientuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest diesel musi śmierdzić a szczególnie gdy jest zimno to czuć to wyjątkowo,piszecie że to zawór EGR,tego nie wiem ale mój tak śmierdzi i trudno,pare dni temu widziałem innego paska na postoju ten sam rocznik co mój i też tak śmierdziało i dymiło bo na to zwróciłem szczególną uwagę-czy to oznacza że większość pasków ma uszkodzone EGR-y?Mnie się wydaje że nie tym bardziej,że gdzieś na ten temat posty już były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie np czuć wyraźnie mocniej spaliny po wywaleniu kata :) nie jest to jakaś tragedia ale czuć jak przyjadę że to jest diesel:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności