Skocz do zawartości
Kamilek1307

Passat 2003r Xenony, nie dziala samopoziomowanie i spryskiwacze

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po ostatnich mrozach zauważyłem,że spryskiwacze lamp nie działają,myślałem,że to wina mrozu ale teraz jest na plusie i nadal nie działają,dodam,że samopoziomowanie działa (test po uruchomieniu silnika) auto nie miało stłuczki ani nie przypominam sobie,żebym wpadł w jakąś dużą dziurę ,dodam ,że bezpieczniki są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

po ostatnich mrozach zauważyłem,że spryskiwacze lamp nie działają,myślałem,że to wina mrozu ale teraz jest na plusie i nadal nie działają,dodam,że samopoziomowanie działa (test po uruchomieniu silnika) auto nie miało stłuczki ani nie przypominam sobie,żebym wpadł w jakąś dużą dziurę ,dodam ,że bezpieczniki są ok

A słychać pompkę od sprysków świateł :?:

Najprawdopodobniej padła pompka-może mróz się do tego przyłożył, a może to zbieg okoliczności... Te pompki siadaja niestety-sam w wakacje wymieniałem pompkę u siebie.

Pompka nowa na Allegro kosztuje ok. 60zł... Wymiana jak najbardziej jest możliwa we własnym zakresie-trzeba tylko zderzak zdjąć-możesz też czarować z odchyleniem nadkola, ale opcja ze zderzakiem jest dużo prostsza.

Pompka jest z tyłu zbiorniczka-jak zdemontujesz zderzak, to będziesz widział po przewodach, która to-wszystko oczywiście jest po lewej stronie przed nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spryski wogóle sie niewysuwają ,czy jest to napędzane równiez pompka? ,cieżko okreslic czy pompka pracuje bo przecież gdy spryskuje szybę to słyszę pompkę od szyby i nie umiem odróżnic czy to pompka od sprysków pracuje czy nie ,myslałem moze o jakims przekaźniku ale nie wiem jak sprawdzić,dodam ,że na komputerze nic nie wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz światła i przytrzymaj dłużej spryskiwacz i dolej płynu do pełna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale spryski wogóle sie niewysuwają ,czy jest to napędzane równiez pompka?

Wysuwanie spryskiwacz jest napędzane pompką spryskiwacza-one się wysuwają pod wpływem wzrostu ciśnienia w instalacji.

cieżko okreslic czy pompka pracuje bo przecież gdy spryskuje szybę to słyszę pompkę od szyby i nie umiem odróżnic czy to pompka od sprysków pracuje czy nie

Jak przytrzymasz dłużej dźwignię od spryskiwacza, to powinna się włączyć również druga pompka-przy otwartych drzwiach powinieneś ja usłyszeć... O ile działa. Wręcz pompka od spryskiwacza reflektorów jest głośniejsza... Możesz kogoś poprosić o włączenie spryskiwacza a samemu stanąć przy lewym przednim narożniku auta i się wsłuchać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie słychać żadnej innej pompki oprócz spryskiwacza szyb więc czeka mnie wymiana na wiosnę :( rozumiem,że jest to jedna pompka która zasila obydwa reflektory, czy można zaryzykować i kupić uzywaną z allegro czy lepiej poszukać nowej podróbki

dzięki i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja kupiłem zamiennik w intercars koszt niecale 100 peelena, dziala bez zarzutu juz z rok czasu

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

ja kupiłem zamiennik w intercars koszt niecale 100 peelena, dziala bez zarzutu juz z rok czasu

:rolleyes:Przepłaciłeś i masz zamiennik ja kupowałem z allegro od uzytkownika JolantaMM orginalna za 50zł ;)Pozdro.

92905175.jpg

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie słychać żadnej innej pompki oprócz spryskiwacza szyb więc czeka mnie wymiana na wiosnę rozumiem,że jest to jedna pompka która zasila obydwa reflektory, czy można zaryzykować i kupić uzywaną z allegro czy lepiej poszukać nowej podróbki

dzięki i pozdr

rozumiem ze kolega Art sprwdzał pompke lamp na załączonych światełkach bo tylko wtedy powinna sie załączyć :):) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem,że jest to jedna pompka która zasila obydwa reflektory, czy można zaryzykować i kupić uzywaną z allegro czy lepiej poszukać nowej podróbki

Poszukaj na Allegro nowej pompki zgodnej po numerze wg ETKA... Używana może Ci się sypnąć po kilku tygodniach, a tak nóweczka powinna wytrzymać kilka lat...

Pompka jest jedna, w lokalizacji, o której napisałem w poście nr 22.

Ja nową oryginalną pompkę kupiłem za ok. 60zł (nie pamiętam dokładnie ile wyszło, bo kupiłem cały zestaw ze spryskiwaczami, które później pogoniłem na Allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ,że przy zapalonych światełkach :-) kupiłem dzisiaj w intercarsie 89 zł

mam nadzieje ,że wymiana nie sprawi kłopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ,że wymiana nie sprawi kłopotu

Nie-demontujesz zderzak, a pompka siedzi w zbiorniczku "na wcisk"-pamiętaj tylko, żeby na króćcach zamontować odpowiednio uszczelki (jak były wcześniej)-inaczej będzie Tobie wyciekać płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem, moje żarówki świecą tak samo słabo,wymieniłem na nowe żarówki i jest to samo,światło jest słabe i swieci max 2 metry od maski :/ nie da się jeździć i nie wiem co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny problem, moje żarówki świecą tak samo słabo,wymieniłem na nowe żarówki i jest to samo,światło jest słabe i swieci max 2 metry od maski :/ nie da się jeździć i nie wiem co jest

Podłączałeś pod VAG autko :?: Jak nie, to zacznij od tego.

Poza tym w jakim stanie masz klosze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny problem, moje żarówki świecą tak samo słabo,wymieniłem na nowe żarówki i jest to samo,światło jest słabe i swieci max 2 metry od maski :/ nie da się jeździć i nie wiem co jest
przetwornice, aku do sprawdzenia.

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny problem, moje żarówki świecą tak samo słabo,wymieniłem na nowe żarówki i jest to samo,światło jest słabe i swieci max 2 metry od maski :/ nie da się jeździć i nie wiem co jest

 

 

Kolego żadna przetwornica nic z tych rzeczy..

miałem to samo w tamtym modelu. Jeśli masz oryginalne BiXenony to nie działa Ci po prostu samopoziomowanie. Jak odpalasz samochod i masz włączone światła to powinny wykonać test zejść na dół i podnieść sie. Ale ty masz błąd w komputerku;) i świecą w trybie awaryjnym. podłącz się pod komputer i skasuj bląd xenonów. i będzie dobrze:) znam ten ból jak tak blisko świecą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego żadna przetwornica nic z tych rzeczy..

miałem to samo w tamtym modelu. Jeśli masz oryginalne BiXenony to nie działa Ci po prostu samopoziomowanie. Jak odpalasz samochod i masz włączone światła to powinny wykonać test zejść na dół i podnieść sie. Ale ty masz błąd w komputerku;) i świecą w trybie awaryjnym. podłącz się pod komputer i skasuj bląd xenonów. i będzie dobrze:) znam ten ból jak tak blisko świecą:)

 

Tak,VAG,błędy i przy okazji adaptacja xenonków i będzie gites ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do wątku...

 

Po wymianie bixenona na nowy oryginalny, po pewnym

czasie przestało działać samopoziomowanie.

 

Wyskoczył taki błąd:

01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49)

30-00 - Open or Short to B+

 

Drugie pytanie to śruby regulacyjne xenonów.

Czy te śruby przy lampach z miejscem na śrubokręt gwiazdkowy/imbus

służą do jakiejś regulacji? Pytam bo nie da się ich przekręcić - stawiają opór.

 

Dodatkowo dolne śruby są jakby przyblokowane kawałkiem obudowy

lampy - tak jakby wchodzi w tryby regulacji - tak jest w obu lampach -

tak ma być?

 

 

Z góry dzięki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyskoczył taki błąd:

01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49)

30-00 - Open or Short to B+

Może być gdzieś zwarcie na kablach B+. Mechanizm silniczka poziomowania nie działa prawidłowo V49. Błąd najprawdopodobniej nie daje się skasować, ponieważ system nie przyjmie instalacji pod zwarciem do czasu naprawy. Musisz poszukać czy gdzieś nie ma zwarcia lub podmienić silniczek krokowy ze "starej" lampy.

 

Drugie pytanie to śruby regulacyjne xenonów.

Czy te śruby przy lampach z miejscem na śrubokręt gwiazdkowy/imbus

służą do jakiejś regulacji? Pytam bo nie da się ich przekręcić - stawiają opór.

Oczywiście że tak, bixenon tak jak zwykłą lapę refleksyjną lub soczewkową się reguluje przy pomocy śrub regulacyjnych - do tego one służą. Dlaczego stawiają opór - nie wiem, wiem że powinna na nich być regulacja.

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

 

Problem w tym, że obie lampy regulowały się normalnie, także lampy są ok.

Jak teraz zerknąłem na te dolne tryby regulacyjne - to one są tak jakby

przyblokowane kawałkiem osłony lampy.

 

Dolne śruby też się normalnie kręcą czy nie? :)

A może to jest mechanizm blokujący regulację,

żeby podczas jazdy się nie przestawiało - nie wiem...

 

 

Może zrobię fotkę, żeby było jasne o co mi chodzi...

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności