Skocz do zawartości
remlus

Wymiana mieszka dźwigni skrzyni biegów 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafaello666

Witam,

 

Też przez to przechodziłem i jest to trochę trudniejsze niż się zdaje ale instrukcja oddaje wszystkie czynności do wykonania. Jest kłopot z ta metalową obejmą, ale dobry śrubokręt i trochę siły brutalnej da radę. W nowym mieszku porobiłem dziurki u dołu i zamocowałem zszywkami do plastikowej ramki tak jak oryginał. Jest jeszcze problem z wepchaniem skóry pomiędzy plastikowe pierścienie, ponieważ skóra jest sporo grubsza niż to coś, z czego jest oryginał zrobiony. To mi zajęło najwięcej czasu ale też się dało. Pchałem aż się zgrzałem :rotfl: Robiłem to z pół roku temu i wszystko się trzyma. Nadmieniam, że metalową obejmę, pomimo jej sfatygowania przy rozbieraniu udało mi się założyć na powrót. Jest dosyć solidna i trochę na hama zacisnąłem ją kombinerkami. Wszystko działa.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bogdan07
:evil: Ja mam passata B5 z 2000 roku i gałka się odkręca bardzo fajnie nie mam żadnej metalowej obejmy. Problem w samej gałce jest kołnierz i tulejka, które pod spodem trzyma kołnierzyk. Jak zdjąć tą tulejkę i kołnierz jedynie połamać bo od spodu trzyma taki grzybek(tulejka z kołnierzem). Ktoś może to robił. Mogę przesłać zdjęcie tej gałki! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zdejmować tą metalową obejmę szczypcami ...(mocnymi) z ostrym końcem,dobrze się ją odgina.Z pewnością lepiej niż tym kluczem pokazanym w instrukcji.Jeśli chodzi o "plastikową tulejke pod grzybkiem" to schodzi bez problemu należy ją przekręcić albo podważyć umiejętnie nie za mocno żeby nie pękła od góry jak są takie dwa "garby".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA odgrzewam kotleta :P

 

Zakupiłem taki mieszek od SP DESIGN za 39 zł:

657059941

 

Tak wygląda to podczas montażu. Podtrzymuję to co mówili niektórzy moi poprzednicy na temat zdjęcia plastikowej obejmy trzymającej mieszek. Bardzo to pomaga.

 

99905ea6cc31cb04.jpg

 

Najlepiej ją zdjąć tak jak pokazują czerwone strzałki (przedtem trzeba zdjąć metalową obejmę, co prawdopodobnie doprowadzi ją do zniszczenia), najbardziej trzymają ją takie 2 "ząbki" (1 ząbek zaznaczyłem zielonym kółkiem). Ten plastikowy pierścień na szczęście daj się bardzo mocno wyginać. Dopiero po zdjęciu go, mieszek można umieścić tak samo mocno i porządnie jak było w oryginale, mimo, że skóra jest nieznacznie (przynajmniej ta od SP DESIGN) grubsza. Później mieszek normalnie przyszyłem zszywaczem do plastikowej ramki i wyciąłem miejsca na zaczepy (ważne żeby było grube zszywki, zszywacz może być normalny). Dalej to już wszystko jest opisane.

 

A tak to wygląda po złożeniu:

 

56e799871c5c5d3am.jpg a0d1639c95680c95m.jpg 21e1d1e6abb6fd28m.jpg

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek kupuję mieszek i zaszaleję z tymi wszystkimi obejmami i zaczepami-trzymajcie kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba pamiętać że mieszek np. z allegro ma grubszą skórę i bez wycinania, dopasowania nie wciśniesz plastikowych zaczepów.na zdjęciach jest cacy pokazane , ale u mnie bez wqwia...się nie obyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj zamontowałem nowy mieszek w mojej B4 2.0 1993.

 

Powiem tak, naczytałem się co nie miara na forum o tym zabiegu i przystąpiłem do pracy.

 

I wiecie ile mi to zajęło? Jakieś 45 sekund :fajny

 

Po prostu odkręciłem gałkę, zdjąłem stary, potargany mieszek (nic nie było przyklejone i przyczepione do ramki) i założyłem nowy (bardzo ładnie przylega samoistnie na ramce). Zakręciłem gałkę i jest cacy :fajny

 

Bez żadnej walki ...

 

Pozdro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkręciłem gałkę, zdjąłem stary, potargany mieszek (nic nie było przyklejone i przyczepione do ramki) i założyłem nowy (bardzo ładnie przylega samoistnie na ramce). Zakręciłem gałkę i jest cacy :fajny

 

Bez żadnej walki ...

A mnie to zajęło troszkę dłużej /w B5 fl nie jest tak prosto:/ a najwięcej nerwów zjadła mi ta obejma :dupablada ale już jest zrobione i efekt jest gitara :dobrze Pozdrowionka i wytrwałości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również ostatnio zmieniałem to w swoim, ale nie chciało mi się bawić z tą metalową opaską i jej zaciskaniem więc zastosowałem zacisk plastikowy (taki ściągacz z ząbkami) i też jest git.

Przyznać natomiast trzeba, że w 3B z odkręcaną gałką jest znacznie mniej zabawy niż w 3BG. Jak zmieniałem tą skórkę u teściów w '99 to zajęło mi to dosłownie parę minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja tez wymieniłem mieszek i powiem ze troszkę to zajęło czasu, najwięcej ta zabawa z obejmą a żeby ja zacisnąć tak jak było w oryginale czyli zostawiając "pentelke" próbowałem użyć dziwnych sposobów, zapewne wystarczyły by zwykle obcęgi ale ze nie miałem, gimnastykowałem się strasznie i finał był taki ze pociąłem sobie palucha bo śrubokręt się ześliznął:(

odpuściłem sobie zaciskanie, wcisnąłem gałkę i tak ciasno siedzi wiec jest git

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam, a nikt nie wpadl na pomysł żeby spróbować opaskę zaciskową skręcana? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zmieniałem u teścia (b5fl) ten mieszek i musze stwierdzić że po wymiaie u siebie VW zrobiło nam pod górke w nowszym modelu ;)

Edytowane przez mezofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć....

A co sądzicie o mieszkach z allegro za około 30 zł? Czy ktoś może zakupił taki produkt i jak on wygląda? Czy wykonanie i materiał są warte tych niby małych pieniędzy? Wolę byc pewny przed zakupem, bo w przypadku "bubla" zainwestuję w lepszy mieszek....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem za okolo 20zl z przesylka i jest ok. Gumka na dole ulatwie montaz, nic nie docinalem. Chwila gimnastyki tylko przy galce zeby pierscien zdjac, ale troche podwazylem i sam wyskakuje, podem skorka pod spod, troche sily zeby zaskoczyl kolnierz i gotowe. Cala operacja jakies 10-15 minut. Teraz poszloby juz nawet szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 min roboty, 1 papieros cazki i srubokret a mieszek za 25pln(bo w bezu)z allegro siedzi i pasuje idealnie ;) dzieki za dokladny opis <piwo>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zajęło 15 minut, bo piwko i 2 fajki poszły :) dzięki za opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary mieszek był przyklejony do ramki... Gdyby ktoś się z tym spotkał to delikatnie trzeba oderwać, jeśli brak zszywek itp... Polecam także zakup mieszka na gumce... Montaż takiego to dosłownie 10 min, z wycięciem małych otworów na zatrzaski ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wziąłem się za wymianę mieszka. Kupiłem skórzany za 20 zł na Allegro, z gumką. Oto moje spostrzeżenia. Tutorial z pierwszej strony wątku jak najbardziej przydatny. Opaska metalowa dała się wygiąć śrubokrętem. Pomogło też zdjęcie pierścienia pod gałką, rzeczywiście mocno można go wyginać, trzeba tylko przyłożyć dużą siłę aby go założyć z powrotem w przypadku mieszka ze skóry, gdyż ten jest dużo grubszy od fabrycznego. Poza tym, pomimo że mieszek zaopatrzono w gumkę, to i tak należy użyć zszywacza aby skóra po bokach ramki lepiej przylegała i dzięki temu nie ma problemu z wpasowaniem ramki. Próbowałem mocować ramkę z mieszkiem zaczepionym tylko gumką do ramki ale wtedy materiał po bokach przeszkadzał. Oprócz tego musiałem nieco przyciąć mieszek w wąskim końcu, gdyż spód gałki (tam gdzie są pierścienie) nie dawał się przecisnąć. Po przycięciu puściły nieco szwy więc musiałem po założeniu materiału pod pierścień pozaszywać miejsce gdzie materiał się pruł. W każdym razie 10-15 minut porządnie bym tego nie zrobił, wbrew temu co ktoś wcześniej pisał. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem poluzowalem ta opaske i galka nie chce zejść ! O co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności