Skocz do zawartości
remlus

Wymiana mieszka dźwigni skrzyni biegów 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artur 1971

Witam

Mam problem z moim Passatem B5 automatem mianowicie chciałbym wymienić lewarek zmiany biegów ponieważ jest pęknięta

dźwignia.Mam skrzynie 4-biegową a mam lewarek od tiptronic.Czy jest możliwość zamontowania tiptronic'a do mojej 4-biegowej skrzyni.

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie przeczytałem wszystkich postów w tym temacie, a chciałbym zapytać o jedną rzecz.4

Czy sposób demontażu gałki zmiany biegów z pierwszej strony jest taki sam w Pasku B5 FL (2004r.) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko trzy strony, przeczytaj pierwszy post, będziesz wiedział wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat, mianowicie jestem na etapie wyboru nowego mieszka i mam dylemat

http://allegro.pl/vw-passat-b5-b5fl-mieszek-ekoskora-z-galka-nowy-q-i4226187258.html

http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-mieszek-vw-passat-b5-fl-96-05-i4187226547.html

czy warto wydawać tyle pieniędzy za mieszek czy jakościowo nie zauważę różnicy między tymi dwoma?

Jak oglądam zdjęcia to widać, że któryś kłamie co do wyglądu bo są to te same fotki. Różnica taka że u droższego jest jeszcze kilka bardziej realnych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odkopie temat, mianowicie jestem na etapie wyboru nowego mieszka i mam dylemat

http://allegro.pl/vw-passat-b5-b5fl-mieszek-ekoskora-z-galka-nowy-q-i4226187258.html

http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-mieszek-vw-passat-b5-fl-96-05-i4187226547.html

czy warto wydawać tyle pieniędzy za mieszek czy jakościowo nie zauważę różnicy między tymi dwoma?

Jak oglądam zdjęcia to widać, że któryś kłamie co do wyglądu bo są to te same fotki. Różnica taka że u droższego jest jeszcze kilka bardziej realnych zdjęć.

 

Kilka dni temu zmieniłem u siebie mieszek,kupiłem z tej strony

http://allegro.pl/vw-passat-b5-3b-b6-3bg-mieszek-oslona-skora-nat-i4254316186.html

 

Pasuje idealnie,prosty montaż,mieszek zakończony jest gumką wygląda jak oryginał.

 

 

Pytanie, po co ci gałka zmiany biegów jak możesz ją przełożyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zależy mi na opisie biegów bo w moim chrom się zdarł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie i chcę wymienić mieszek razem z gałką (6-biegowa).

Moje pytanie: czy warto inwestować w oryginał kompletu (ok. 150 zł) czy w pełni wystarczy zamiennik za 30-50 zł?

 

Co do zamiennika to dostałem od sprzedającego (oryginału) taką wiadomość:

" zamiennik ma dużo gorszy mieszek, potrafi popękać już po niespełna 20tys km. I dodatkowo ramka niekiedy jest mniejsza i mieszek nie jest na tyle luźny co powoduje podczas zmiany biegów wypinanie ramki z tunelu i odstaje. "

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobnie i chcę wymienić mieszek razem z gałką (6-biegowa).

Moje pytanie: czy warto inwestować w oryginał kompletu (ok. 150 zł) czy w pełni wystarczy zamiennik za 30-50 zł?

 

Co do zamiennika to dostałem od sprzedającego (oryginału) taką wiadomość:

" zamiennik ma dużo gorszy mieszek, potrafi popękać już po niespełna 20tys km. I dodatkowo ramka niekiedy jest mniejsza i mieszek nie jest na tyle luźny co powoduje podczas zmiany biegów wypinanie ramki z tunelu i odstaje. "

 

Co o tym sądzicie?

 

Znajomy zakupił w ASO mieszek z gałka ze skóry ekologicznej za koło 160zł. Po roku gałka jest ok ale mieszek zaczął się przecierać.

Droższą opcją także w ASO jest zestaw ze skóry naturalnej (prawdziwej) ale to już koszt ponad 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z tego, co zauważyłem na pierwszy rzut oka to sytuacja wygląda tak, że te tańsze zestawy/zamienniki (ok. 30-50 zł) mają mieszek z "eko-skóry" (czyli jak rozumiem sporo słabszej jakościowo?), takie w granicach ok. 100 zł mają już prawdziwą skórę, a oryginalne (za ok. 150 zł i więcej) też oryginalną skórę i do tego ładniejszy nadruk biegów:

Zamiennik (skóra): Zdjęcie ; Oryginał: Zdjęcie

 

Według mnie optymalny wybór (jakość/cena) to ten za ok. 100 zł. Z kolei oryginał wygląda lepiej i mamy pewność, że będzie dobrze pasował i długo służył. Ale czy warto dopłacać jeszcze dodatkowo min. 50 zł to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaką inną gałkę z mieszkiem niż passatową można wsadzić? Podoba mi się od superba, ale tam jest wsteczny inaczej :(

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujecie te mieszki ? Ja galke mam jeszcze w porzadku tylko mieszek przetarty lekko - data w srodku sugeruje ze od nowosci.

 

I jakis update manuala z pierwszej strony ? Bo niestety ale zdjecia padly i nie da rady sprawdzic.

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z pierwszego postu nie robią...

Ja mam w swoim gałkę wkręcaną czy wciskaną?

Piszecie o pierścieniu który trzyma mieszek, jak go oddzielić od gałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gałkę wciskaną z pierścieniem zagniatanym,

Rozginasz śrubokrętem pierścień "zgniatający" mocowanie gałki na drążku i ściągasz do góry.

Sam w zeszłym tygodniu wymieniałem. Spokojnie w godzinkę to zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się podzielić spostrzeżeniami na temat wymiany mieszka w passacie b3 91 rok :D

Naczytałem się na całym forum ze nie jest to takie proste dla zielonego ale jak sam spokojnie siadłem do paska to poszło jak bym to całe życie robił :D gdyby nie to że szyje sobie swój mieszek (w kolorze lakieru samochodu ) to wymiana zajęła by mi 5 max10 minut z posprzątaniem kurzu pod mieszkiem :D

Gałkę się odkręca, mieszek jest na ramce na czymś w stylu gumki (taki naciągany na rowek) ściąga się łatwo, oddzielenie go od gałki też nie jest trudne, od spodu jest pierścień z nacięciem na śrubokręt wyciąga się go i odpada gałka, a żęby wymontować mieszek z pierścieni trzeba je śrubokrętem rozdzielić (też magistra nie trzeba), montaż w odwrotnej kolejności . i proszę po robocie :D

 

Może komuś pomogłem może nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności