Skocz do zawartości
remlus

Przerywacz kierunkowskazów w B5

Rekomendowane odpowiedzi

kurka jak wypiac te dwa male zatrzaski w manetce ????? za cholere nie moge ich odblokowac ,te wieksze puscily a te male siedza jak wryte;/???????

 

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 16:29 ----------

 

tak mi wygladaly jak by mniejsze ,ale takie same sa,poradzilem ,trzeba je naciskac od dolu , wszystko poczyscilem , poskladalem kierownice i poduche do kupy i wszystko pieknie smiga , a ten kluczyk do odkrecenia kierownicy to ma oznaczenie T55 , a nie jak pisali t12, lub 10 , wszystko banalnie proste ,kto ma ten problem z cykajaca manetka ,polecam rozebrac i juz sie wiecej nie denerwowac ,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kinio7

Witam Wszystkich.

Przedwczoraj też miałem problem z kierunkowskazami w moim Passacie 2000rok, po włączeniu manetki kierunków było tylko jedno tyknięcie i cisza.

Wymieniłem włącznik świateł awaryjnych ,który kupiłem na aukcji za 12zł.

Sam wymieniłem ,nie sądziłem że to takie proste.Wystarczy lekko podważyć ramkę od klimy , następnie odkręcić cztery wkręty , wyciągnąć klimę i wypchać włącznik od tyłu .Wszystko zajęło 10min. Wszystko znalazłem na tym forum. Dziękuje wszystkim za pomoc.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wtajemniczonych , podczas tej regeneracji manetki cos sknocilem ,poniewaz mam tylko dlugie swiatla ,a jak klikne manetka to nie przelancza na krotkie ,jak zmontowalem manetka to sprawdzalem kierunki czy dzialaja ,a tu siadam teraz a krotkich nie ma tylko dlugie ,ma ktos jakis pomysl co sie tam moglo stac????

 

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

 

ma ktos jakis pomysl co moglo sie podziac z tym ustrojstwem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można to naprawić ,wada tych pzrełączników świateł awaryjnych i kierunkowskazów w vw passat b5 ,jest taka ,że na stykach na środku jest plastik,z czasem użytkowania blaszka styku opada a plastik wyczhodzi do góry i traci styk,należy sprawdzić w którym styku jest wystający plastik i go wyciąć ,ja używałem skalpelka ,naprawiłem już 40 szt ,objawy są najczęściej takie że niema kierunków lub brak awaryjnych ,albo nierówno przerywają.Dodał bym fotkę ,ale niewiem jak sie dodaje ,moge wysłac na e-mail [email protected].

Witam - mógłbyś przesłać mi fotoa na maila [email protected]

pzdr

Scynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sz_michal23

Witam mam problem z moimi kierunkowskazami, wszystko działa ok ale gdy wyłącze kierunkowskaz to przerywacz nadal działa (co prawda zarówki się juz nie swieca ale przerywacz tyka) czasami podczas jazdy sam sie włącza i tyka. Wymiana przerywacza nic nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z moimi kierunkowskazami, wszystko działa ok ale gdy wyłącze kierunkowskaz to przerywacz nadal działa (co prawda zarówki się juz nie swieca ale przerywacz tyka) czasami podczas jazdy sam sie włącza i tyka. Wymiana przerywacza nic nie pomogła.

 

kolego przeczyść styki w manetce od kierunkowskazów (te które zwierają obwód po włączeniu kierunku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałem podobny problem tzn pracujący przerywacz przy wyłączonych kierunkowskazach. Przyznam ze dość irytujące zjawisko. Przejrzałem nasze forum i zastosowałem kombinację WD40 i preparatu do czyszczenia potencjometrów namiętnie wtryskiwanych w okolice `mechanizmu` manetki kierunkowskazów tuż przy kierownicy. Natychmiastowego efektu nie było, ale następnego dnia problem przestał być problemem. Jak ręką odjął! Ciekaw jestem na jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie padnięty był przerywacz od awaryjnych.

Manetka jest OK (po wyłączeniu zasilania kluczykiem i przełączeniu manetki w położenie góra/dół (czyt. prawy/lewy kierunek) zapalały się światła obrysowe odpowiedniej burty. Wymiana przełącznika od awaryjnych (30 zł na Alledrogo) załatwiła sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w przypadkach które opisujecie słyszeliście też dziwne trzaski jakby " z lamp" tylnych takie dziwne dźwięki trudno mi je do czegoś porównać. kierunki po włączeniu działają wszystkie z częstotliwością ok 2 razy większą niż normalnie - ale świeca.

 

czyścić manetkę czy przerywacz nowy? no i i te trzaski w lampach. one cchną z czasem im dłużej włączony jest kierunek.

 

z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Dzisiaj przestały mi działać w czasie jazdy wszystkie kierunkowskazy, nie mam ani awaryjnych, ani nie świecą przy blokowaniu alarmu. Czy to będzie wina przekaźnika.?

Edytowane przez mario3251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej bezpiecznika ale przekaźnik tez sprawdź ten w włączniku awaryjek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jak nie mam ani awaryjnych ani kierunków i jeszcze do tego pali bezpieczniki???? pomocy bo muszę wrócić 200km do domu!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ten sam problem, załączam kierunek lub awaryjne, wyłączam a przerywacz jeszcze kilka razy bez migania cykał kilka razy , potrafił także czasem cyknąć od tak sobie podczas jazdy. Rozbieranie kierownicy i wyciąganie manetki postawiłem jako ostateczność, i wstrzyknąłem z każdej strony dźwigni sterującej preparat Kontakt S (do czyszczenia i regeneracji potencjometrów itp.) i i praktycznie od razu jak ręka odjął. Jeżdżę tak już tydzień i wszystko ok, jak nówka sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa posty temu opisałem mój problem. wymieniłem bezpieczniki i na jakiś czas zadziałało, niestety popaliły sie znowu. Zauważyłem że przy uzbrajaniu alarmu i otwieraniu przy sprawnych bezpiecznikach przestały zaświecać się kierunki. POMOCY!!!!!!!!!

 

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 11:56 ----------

 

odświeżam temat

Edytowane przez tomek_199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz problem z alarmem w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak go odpiąć żeby nie koolidował mi chociaż na czas powrotu do domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz bezpiecznik od alarmu i wypnij go i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bezpiecznik od alarmu tylko który to ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy masz dokładkę czy ori jesli dokładka to szukaj uniwersalnego wejścia na bezpiecznik jeśli ori to w skrzynce z resztą bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ori ale w opisie nie ma żadnego od alarmu tzn jest ale tyczy sie tylko taxi a ja mam tam wolne miejsce

 

---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

 

czy ktoś wie który to bezpiecznik od alarmu fabrycznego lub jak odłączyć go w inny sposób????

 

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

 

ok dla potomnych gdyby ktoś miał awaryjną sytuacje tak jak ja i alarm uniemożliwiłby dalszą jazdę (u mnie przez alarm wywalało bezpieczniki kierunków) trzeba wyjąć bezpiecznik nr.14. co prawda nie będzie wtedy takich rzeczy jak zdalne sterowanie pilotem, brak oświetlenia kabiny, brak sterowania szybami ale dojedziecie do celu. dziękuje koledze "mielke" za podpowiedzi. MOGĘ RUSZAĆ W TRASĘ!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności