Skocz do zawartości
Gość Kisila

Ech ta deska ....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ten sam problem, pan ktory instaluje car audio powiedzial ze sie z tym upora za 300 zl i zamierzam w przyszlym tygodniu sie do niego odezwac w tej sprawie. A co z tego wyjdzie opisze z tydzien po zabiegu.

 

I co slayaa coś ten z car audio pomógł?? jestem ciekaw :) a moze wiesz co dokladnie mial zrobic, bo nie sadze żeby mu sie chcialo za 300zł demontowac deske :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zlokalizowalem stuki dochodzące z deski rozdzielczej :)

Otóż dostep do tego jest wręcz banalnie prosty, siedzialem nad tym sporo bo nie dawało mi to spokoju, przedewszystkim trzeba sprawdzic czy rzeczywiście każdemu z nas dźwiek dochodzi z tego samego miejsca, u mnie dźwięk było słychac z lewej jak i z prawej strony, przy naciskaniu deski przy słupku w dół dźwięk wydobywał sie.

opisze stuk od strony kierowcy:

Więc trzeba zdjąc zaślepke bezpieczników, w lewym gornym rogu jest widoczna jest część czarnego pkaskiku, ktora opiera sie na płaskowniku z którego wychodzą śruby 2szt. (niewiem jak to sie fachowo nazywa, w kazdym bądź razie o metal), cignąc ten plastik w stronę zawiasu drzwi tez usłyszymy ten stuk, tam powinien sie znajdować cieniutki filc grub. 1-2mm ktorego u mnie nie bylo bo spadł, poprostu zuzył sie klej na nim, zamiast niego zastosowałem gumowy kawałek zuzytego kleju od szyby samochodowej, sczelina oczywiście jast bardzo mała dlatgo przy wkładaniu czegokolwiek trzeba unieśc deske do gory, przez otwór bezpieczników, ja sam rady nie dałem podnieść i włożyć gumy pomógł mi kumpel.

W razie jakichkolwiek pytan piszcie służe pomocą, lub jak ktoś chce mogę za dobrą :P butelkę :P wykonać takową usługe.

sprawa od strony pasażera wygląda identycznie, tez trzeba zacząc od zdjęcia zaslepki z boku deski.

jeżdże juz z tym ok 1 miesiaca i ani razu nie słyszałem tego dźwieku

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co to może być jak mi spod deski dobiega odgłos jakby przelewającej się wody, pojawia się on zazwyczaj przy biegu 1 i 2. Nie wiem czy to trzeszczenie jakieś, ale do złudzenia przypomina odgłos przelewającej się wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a co to może być jak mi spod deski dobiega odgłos jakby przelewającej się wody, pojawia się on zazwyczaj przy biegu 1 i 2. Nie wiem czy to trzeszczenie jakieś, ale do złudzenia przypomina odgłos przelewającej się wody.

 

To nie deska. Poszukaj tematu "kamyczki" i "bulgotanie" i to Ci wszystko wyjaśni. Żeby Cię trochę uspokoić dodam, że bulgotanie mam odkąd kupiłem auto, czyli przejechane 60 tys.km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a co to może być jak mi spod deski dobiega odgłos jakby przelewającej się wody, pojawia się on zazwyczaj przy biegu 1 i 2. Nie wiem czy to trzeszczenie jakieś, ale do złudzenia przypomina odgłos przelewającej się wody.

 

prawdopodobnie dostaje Ci się kompresja do układu chłodzenia. Zrób sobie mały test. Na wystudzonym samochodzie, najlepiej po nocy odkręć na chwile korek ze zbiorniczka wyrównawczego żeby wyrównać ciśnienie. Potem poużywaj trochę samochodu i następnego dnia po całkowitym ostudzeniu silnika znów odkręć korek - jeżeli zostało tam ciśnienie to nie za dobrze.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wraz z obnizeniem sie temp. na zewnatrz zanim auto sie zagrzeje (w sumie to trase robilem ostatnio w pazdzierniku :) a robie przewaznie krotkie odcinki) slychac z okolicy podszybia (przy dole przedniej szyby naprzeciw kierowcy) jakby jakies drobne kamyczki, stuki, trzaski, i nie jest to zwiazane z kamyczkami z ukladu chlodzenie bo to tez u mnie wystepuje czasami, ale ma inny chcarakterystyczny dzwiek.

Podobnie z szyba mialem w Vectra B ale przy temp bliskich 0C i nizszych, wtedy dziwnie szyba przednia dragala i wydawala wkurzajacy dzwiek.

 

Wg dat szyba raczej oryginalna w pasku nie wymieniana.

 

P.s. a trzaskajace deska to tez oddzielny temat - bardzo wkurzajacy w okresie zimowym :)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odniosłem sukces :) Chcę podzielić się informacją jak usunąć może nie do końca, ale chociaż ograniczyć do około 90% wkurzających stuków. U mnie stukało za schowkiem pasażera w okolicy podszybia. Otóż zdjąłem boczną zaślepkę i poluzowałem dwie śruby mocujące górną część deski, następnie podłożyłem cienki pasek z drewna pod plastik opierający się na metalowym stelażu mocującym deskę. Znajduje się nad belką. I najlepsze to, że stuki prawie całkowicie ustały. Pojawiają się tylko na naprawdę dużych wybojach. Myślę, że zmieniłem naprężenie deski gdyż ten zabieg delikatnie podnosi całą deskę przy szybie.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba odniosłem sukces Chcę podzielić się informacją jak usunąć może nie do końca, ale chociaż ograniczyć do około 90% wkurzających stuków. U mnie stukało za schowkiem pasażera w okolicy podszybia. Otóż zdjąłem boczną zaślepkę i poluzowałem dwie śruby mocujące górną część deski, następnie podłożyłem cienki pasek z drewna pod plastik opierający się na metalowym stelażu mocującym deskę. Znajduje się nad belką. I najlepsze to, że stuki prawie całkowicie ustały. Pojawiają się tylko na naprawdę dużych wybojach. Myślę, że zmieniłem naprężenie deski gdyż ten zabieg delikatnie podnosi całą deskę przy szybie.
Stukow w desce tez sie pozbylem poprzez podlozenie gumy pod podporki. Od tamtej pory do ok 2000tys obr mam caly czas szmery przy podszybiu. Przycisne lekko reka i cisza. Probowalem roznych ustawien deski, dociskania itp i nic nie daje. Po prostu brzeg deski dostaje od motoru lekkich drgan, a ze jest na styku z szyba to sie lekko obija jakas wystajaca czescie. Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzasków pozbyłem się przez demontaż deski ,pod ślizgi które trzymają deskę podłożyłem kawałek gumy z dętki, natomiast otwory w desce okręciłem zwykła taśmą izolacyjna ,mnie zajęło to wszystko 5 godzin ,przez pol roku ani razu nie zatrzeszczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj lecialem dosyc szybko po zakretach i z deski rozdzielczej zaczely dobiegac dziwne stuki. Sa to raczej uderzenia niz piski.

Dzwiek wydobywa sie chyba z centralnej czesci deski. Dzisiaj samochod mocno nagrzany - 34 stopnie.

 

Spotkal sie ktos z takim problemem ? Podkladac ten filc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zaakceptować - miałem B5 i te stuki to już legenda. Tyle o tym na forum. Głośniej muza i jedziemy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkal sie ktos z takim problemem ? Podkladac ten filc ?

 

norma. zaloz rozpórke górna i dolna i bedzie mniej skrzypiec ale nie wyeliminujesz skrzypień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ewidentnie jakies dwa elementy uderzaja o siebie. Nie da sie tam cos podlozyc ? To raczej nie skrzypi chociaz troche ale jak jest chlodniej, jak tak goraco jak dzis to uderza cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pasku to deka jest bardzo cichutka w porównaniu do mojej byłej Alfy :D tam to była istna orkiestra i muzyką tego zagłuszyć się nie dało ;) Rozbierałem ją po kilka razy i dopiero pod koniec jej użytkowania udało mi się stuki wyeliminować winny był stelaż a właściwie wygłuszenie pod stelażem które się wytrzepało na starość i stelaż latał luźno po podłożeniu gumy tak, żeby wchodziło na wcisk stuki ustały w lato, za to na zimę powtórka z rozrywki ;)

Edytowane przez tomek921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam po wielu próbach wku... się i odkręciłem 2 śruby co deskę z prawej strony trzymają ( tam mi zgrzytało) blachę co do nich jest mocowana przegiąłem trochę i jest talala nic nie zgrzypi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz chwal chwal paszteta ::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam po wielu próbach wku... się i odkręciłem 2 śruby co deskę z prawej strony trzymają ( tam mi zgrzytało) blachę co do nich jest mocowana przegiąłem trochę i jest talala nic nie zgrzypi.
A ja zmieniłem passka na rok młodszego i jest z tym lepiej ;)

Stuków brak, ale za to w chłodne i zimne dni wqurwiające są delikatnie drgania przy szybie. Wystarczy palcem docisnąć przy słupku A i cisza. Tylko ciężko tak jeździć - hehe. Kawałek gumy nic nie daje, bo raz że wystaje i się rzuca w oczy, to dwa że z czasem jak go dociskam to spada pod deske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie bardzo zdenerwuje to roz******** cala deske i nie ma bata jakos to na sztywno przymocuje. Jest jakis manual odnosnie demontazu deski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakis manual odnosnie demontazu deski ?
Jest. Nawet opisane co trzeba zrobić by stuków się pozbyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności