Skocz do zawartości
faqltet

Prędkość wskazywana przez nawigację a licznik

Rekomendowane odpowiedzi

Producenci mają obowiązek zawyżać prędkośc, chyba dla celów bezpieczeństwa, ale przeważnie zawyżony jest z 10 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jeszcze może być taka sytuacja, w licznikach. Jeśli był cofany mechanicznie mógł być źle złożony (wskazówka przesunięta nieznacznie w jedną lub drugą stronę) i stąd inne wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli był cofany mechanicznie

Wtedy też wskazówka drży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w maluchu tak sie dzieje nawet jak nie był cofany:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sam już nie wiem jak to jest. Nawigacja od kumpla w stosunku do licznika pokazuje mi przy 100 km/h 90. Podobnie w jego aucie (mazda). Żeby było śmieszniej, czasami przy drogach ustawione są radary z wyświetlaczem które pokazują prędkość i napis "zwolnij"... i wskazania tego radaru pokrywały mi się z licznikiem :P wygląda to jakby navi zaniżała prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odgrzewam swoimi pytaniami bo mi temat na śmietniku wylądował...:) Otóż niedawno stałem się posiadaczem nawigacji gps z funkcją pomiaru prędkości. GPS jest dobrej jakości jest to pentagram średniej półki cenowej (500zł). Otóż przy oponach 195/65 R15 (nówki zimówki) wskazania prędkościomierza różnią się od gps o ok. 5km/h. Jak miałem opony 195/60 R15 bo wcześniej takie przez pomyłkę kupiłem wskazania od GPS różniły się o ok. 8km/h. Na letnich oponach 205/55 R16 wskazania są takie same jak przy 195/65 R15, czyli błąd ok.5km/h (oczywiście cały czas mówimy o dodawaniu prędkości przez licznik (licznik 130km/h - GPS 125km/h, licznik 60km/h - GPS 55km/h itd... co ciekawe wartość błędu jest stała a nie procentowa...). Pomiarów dokonywałem na płaskim odcinku autostrady A4. Jeśli będę chciał zkorygować wskazania licznika wielkością koła - to czy danie opon letnich o wyższym profilu (205/60 R16) pomoże? Czy ktoś w forumowiczów zna jakiś przelicznik do takich korekt? Jaka jest dokładność nawigacji GPS w pomiarach prędkości? Czy opona o wyższym profilu wejdzie do passka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie normalne, licznik w każdym aucie lekko zawyża. Do sprawdzenia jakie koła założyć, żeby skorygować ten błąd polecam http://www.miata.net/garage/tirecalc.html (na dole jest info o prędkości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Panowie. Świetne linki! Do tej pory miałem opony 205/55 R16. Wg tych wzorów najlepiej by było założyć 215/55 R16. Czy ktoś ma takie kółka? Nie są zbyt szerokie? Jak autko wygląda? Jak z prowadzeniem, spalaniem? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki rozmiar i wygląda szeroko ale wszystko zależy od ET felgi, minus to w czasie deszczu i dużych koleinach ESP ma co robić ;) a plus to rewelacyjna przyczepność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie odwrotnie licznik zaniża mi o 10 km jest to pewne bo sprawdzane na kilku nawigacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawigacja przekłamuje licznikisą ok porównajcie i innym autem innej marki i innego rocznika !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawigacja przekłamuje licznikisą ok

 

Mądrego to aż miło posłuchać ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawigacja przekłamuje licznikisą ok

Mądrego to aż miło posłuchać

 

Święta prawda. :rotfl: Najlepiej porównać z licznikiem z maluszka. :D

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał kurczakpl

nawigacja przekłamuje licznikisą ok

 

Cytat:

Napisał kuczlaw

Mądrego to aż miło posłuchać

 

 

Święta prawda. Najlepiej porównać z licznikiem z maluszka.

Albo z tymi cyfrowymi na rowerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem navi tomtoma garmina i auto mape i w kazdym pokazuje predkosc mniejsza niz na liczniku... testowalem w kilku autach i mysle ze to liczniki przeklamuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i mysle ze to liczniki przeklamuja...

 

Były już o tym tematy. Licznik w samochodzie to nie jest szwajcarski zegarek a na wpływ o prędkości składają się różne czynniki m.in:

- rozmiar opon ( wysokość, szerokość )

- wysokość bieżnika !

- tolerancja licznika ok 10 % podawana przed producenta samochodu zazwyczaj na plus czyli zawyżają

 

 

Zajmuję się zawodowo systemami nawigacyjnymi i mógłbym tu dużo napisać o prędkości podawanej przez GPS. W skrócie - jest bardziej dokładna niż licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak nie będę się kłucił ale mam taki prędkościomierz koło domu,stoi sobie na drodze i jak jadę 40 mil a ograniczenie jest do 40 to pokazuje mi 39 a oponki i kółka trzeba mieć dobrane do autak ja mam oryginalne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam fajny programik na s60v3 symmbiana "GTx" pod nawigację, w N95 można zmierzyć przyspieszenie autka od 0 do 100, 1/4mili itd, no i wskazuje aktualną prędkość. zajebista sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności