Skocz do zawartości
wojtusp

Modifikator Plus - ktos z Was juz testowal?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od kilku tygodni tak hucza glosno o MODIFIKATORZE PLUS , m. in. w TVN Turbo i podobno faktycznie po tym srodku silnik sie wycisza , rowniej pracuje i zmniejsza sie delikatnie spalanie.

 

Czy ktos z Was juz wlal to cudo do swojego Passacika? Bo ja jestem chyba jak wiekszosc ludzi sceptycznie do tego nastawiony, ale kto wie.

 

Moze ktos juz ma jakies doswiadczenia z tym srodkiem i podzieli sie z innymi?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowalem, ale podobno tak reklamowane ceramizery nie spelnialy swojego zadania a tylko pogarszaly prace silnika. Byl test na TVN Turbo i nie dosc, ze moc po wlaniu ceramizera spadła to jeszcze jak jechali bez oleju, co wedlug zapewnien producenta bylo mozliwe, silnik nie przejechal chyba ani paru km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa...dobre, ja osobiscie nie ogladam takich "bajek". jest popyt - bedzie podarz, czy to na magnetyzery, czy ceramizery czy kropelki nitrogliceryny do paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze modifikator nie jest ceramizerem bo o ceramizerach juz bylo na forum. Producent zapewnia ze nie zawiera zadnych czasteczek metalu ani ceramiki.

http://www.modifikator.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak reklamowali ceramizer to mowili ze czego nie zawiera ?

jakas technologa z NASA pewnie, tak jak poprzedniego, kolejnego i terazniejszego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos musi pierwszy raz wlać....i będziemy wiedzieli. Lej smiało
:D

Nie wieżę w żadne cuda na kiju. Zawsze jestem przeciwny wlewania jakichkolwiek polepszaczy. Uważam że szczególnie do PD-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tak mowicie to pewnie tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że ludzie to łapią ............ Przecież głupoty takie same jak ze wszystkie auta sprowadzone z niemiec woziły za kierownicą tylko kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawmy sie ...... smiejmy sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Oczywiście że jest Be!!! VW nie poleca wię się nie nadaje. Niestety to forum nie jest życzliwe do dyskusji na takie tematy.

Krytyka za wszelką cenę bo VW nie zaleca. A moje stare Mondeo (zresztą było o klasę lepsze niż ten zasrany passat) przejeżdził 200 000 km na ceramizerze i nic mu nie było!!!

Więc jezeli 200 tyś to mało do testowania, to ile potrzeba?

To ilość kilometrów którą połowa ludzi na forum przejedzie za 10lat. Więc po co te bzury o żywotności silnika skoro przez taki okres czasu zmienicie auto ze dwa razy....

Tylko pamiętajcie, ja też nie polecam żadnych wynalazków do silnika!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moje stare Mondeo (zresztą było o klasę lepsze niż ten zasrany passat) przejeżdził 200 000 km na ceramizerze i nic mu nie było!!!

I czego to dowodzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania, że jak z silnikiem jest coś nie tak to trzeba go naprawić. A nie stosować wynalazki które nic nie dają. Jeden ze znanych mechaników zajmujących się tuningiem na pytanie CO DAJE MAGNETYZER???? odpowiedział tak: PARE ZŁOTY ZA MONTAŻ:)) I mysle że z modyfikatorem jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Cytat:

Napisał maslog Zobacz post

A moje stare Mondeo (zresztą było o klasę lepsze niż ten zasrany passat) przejeżdził 200 000 km na ceramizerze i nic mu nie było!!!

I czego to dowodzi?

Generalnie niczego. Ale... wg mnie po tym specyfiku auto było cichsze i lepiej zapalało. Zwłaszcza jak był mróz

Mnie nie chodzi o to by zachwalać te środki pod niebiosa. Ale o wysłuchanie różnych opinii ludzi którzy mieli coś z tym do czynienia.

A wypowiedzi tutaj, typu "Nie bo nie" "nie bo VW nie zaleca" są o kant dupy rozbić. Dla mnie jest proste, -VW zaleca-ok. Ale VW-nie zabrania... dlatego można wlać wszystko a zwłaszcza że to twój samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo jesli motor jest zuzyty to remont go czeka a nie cuda na kiju wlewane do oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie chodzi o to by zachwalać te środki pod niebiosa. Ale o wysłuchanie różnych opinii ludzi którzy mieli coś z tym do czynienia.

A wypowiedzi tutaj, typu "Nie bo nie" "nie bo VW nie zaleca" są o kant dupy rozbić.

 

calkowicie zgadzam sie z Toba maslog

 

po to zakladalem ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie chodzi o to by zachwalać te środki pod niebiosa. Ale o wysłuchanie różnych opinii ludzi którzy mieli coś z tym do czynienia.

Myślę że jeszcze żaden z forumowiczów nie miał z tym środkiem do czynienia skoro dopiero o nim głośno od paru tygodni na TVN Turbo.

No chyba że ktoś już to wlał, chętnie posłucham opinii. Ale wiążące one będą po używaniu tego środka przez kilka do kilkunastu tysięcy km. Bo9 nawet Moto Doktor wycisza pracę silnika.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial

 

wojtusp - ostro pracujesz na bana!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz ja się wypowiem..

Amianowicie jakiś czas temu na forum było o dodatku do paliwa STP formuła czyszcząca wtryskiwacze i co?? okazało się że jednak to działa, większość ktorzy to wlali do baku stwierdzili :

-cichszą prace silnika,

-ciut mniejsze zuzycia paliwa (skoro wtryski się przeczyściły i lepiej rozpylaja to normalne..)

- przez lepsze ropylenie dawki paliwa zauważalne mniejsze wibracje

To byłoby tyle na temat STP, a skoro jedna chemia poprawia to dlaczego z góry co niektórzy zakładają że inne specyfiki nie będą działać.

Ile jest środków, technologii czy dodatków które powstały dla przemysłu kosmicznego i zbrojeniowego a które z wiadomych wzgledów nie mogą być ogólnodostępne. Jak mawia Ferdek są rzeczy na świecie co się fizjologom nie śniły.. DObrze jest przesiać prawdę od mitow i działające specyfiki od pseudo ulepszaczy....

 

Militec- powstał dla przem. zbrojeniowego aby smarowac broń i zapobiegać zacinaniu sie zamka.

Niestety ten specyfik tez działa.... zmniejsza tarcie między elementami ruchomymi.

Wlałem, w TDI turbina trochę lepiej wkręcała się na obroty co było widać po ciśnieniu..

W mazdzie u ojca spałdła temp silnika (bo zmniejszyło sie tarcie..) Cichsza praca silnika czy skrzyni biegów czy znacznie lepsze wrzucanie biegów to tez zaobserwowało kilka osób..

Wniosek- działa ale trzeba wlewac co wymianę oleju, jeśli już nie pomoże to też nie zaszkodzi.

 

Ceramizery tu w handlu są dostepne conajmniej dwa specyfiki o podobnej nazwie.(xeramic) Jedne sa ala militec z dodatkiem ceramiki, teflonu i innych takich rzeczy.. po wlaniu do silnika zauważalnie silnik pracuje ciszej, moc się nie mzienia lub jest to niezawuważalne- generalnie nie sa polecane bo ze względu na cząstki miedzi, teflonu , czy ceramiki mogą zapchac filtr oleju... Odradzam

 

Nastepne ceramizery to te http://www.ceramizer.pl/ minusem jest bardzo mała ilośc specyfiku zamknięta w strzykawce w stosunku do ceny. Ten specyfik ma zwiekszac kompresję, odbudowywac miejsca uszkodzone przez tarcie itd. Nie będę się rozpisywał..

Dodałem do oleju, po przejechaniu wymaganej ilości km na lekkim gazie efekty takie że praca silnika zrobiła się cichsza, mniejsze wibracje, fakltycznie jakby ciut lepsze przyśpieszenie. Niestety nie posiadam ,manometru do mierzenia kompresji i nie mogę napisac jaki ma wpływ na kompresję i czy się zwiekszyła. Jak kupię miernik specjalnie dla was powtorze procedurę i podzielę się wynikami. Zobaczymy czy to faktycznie podnosi komprechę..

 

Coś mi się wydaje że ten specyfik Modyfikator Plus będzie pochodnym w/w ceramizera...:) Z tą ceną 149 zł trochę przesadzili..no chyba że będzie to warte swojej ceny..

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusja rozgorzała, ale muszę stwierdzić, że sam oglądałem program na TVN turbo, w którym testowali Skode Octavie 1.9 tdi na 150tyś km. Sprawdzili auto na hamowni wlaniem, oraz po wlaniu i przejechaniu tych 150tys km. okazalo sie, że przyrost mocy był o 2-3 konie więc niewiele, ale za to zmniejszyło się o około 0,5 litra spalanie (co jest subiektywne, bo przeciez mogli jeździć bez klimy... itd.) Generalnie podsumowano, że auto chodziło ciszej i bardziej równo. dla tego czynnika nie warto wlewać do silnika 150zł... jak dla mnie, ale może dla innych. Sam nie wlałem tego jeszcze i pewnie wleje, jak ktoś przekona do tego moich znajomych, a oni przekonaja mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem wczoraj (niezbyt uważnie, bo w trakcie rozmawiałem z ojcem) ale tam raczej chodziło o dystans 1500km a nie 150 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności