Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

na włączonym / wyłączonym spaliłem chyba 5 bezpieczników i odpuściłem na dzisiaj;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale. Jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Szukam kogoś, kto ma Passata B5 TDI w automacie z fabrycznym tempomatem.

Szukam rozwiązania nie działającej kontrolki tempomatu.

Prawdopodobnie problem związany jest z oprogramowaniem licznika bądź samego komputera silnika.

 

Ewentualnie prosiłbym o numery licznika bądź wsad do passata 1.9TDI w automacie z fabrycznym tempomatem.

Edytowane przez Pawel_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, gdzie można zamontować tempomat w Szczecinie ? Sam boję się tego dotykać, nie mam talentu do takich rzeczy. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co o tym myślicie?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2355821566

 

Pisałem do gościa i odpowiedział, że może wykonać jeszcze takie wiązki.

Sam się zastanawiam...

czy ktoś kto kupił ten kabelek mógłby podać mi numery katalogowe tych kości? bo ogólnie własne wykonanie zmieści się w 30pln. wiem bo robiłem takie coś do polo 9n3 i zmieściłem się w 20pln... no i gdybym mógł prosić o jakieś dokładniejsze fotki tego kabla końcówek(styków) i schemacik co gdzie i jak...

dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam numerow, ale pamietam ceny, to wtyczka w manetke 35zł, a wtyczka na ten jeden przewod co widac 14zl, a druga jej strona 7zl. To juz 56zł sie robi. A gdzie piny, a gdzie przewody. No i wysylka w cenie. To ja nie wiem jak tej osobie oplaca sie w ogole te wiazki robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli volkswagen volkswagenowi nierówny... tak czy siak ponawiam prośbę bo taki schemat i rozpiska dokładna może się każdemu przydać, a to przecież mały trud spisać numery z kości i wrzucić schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało masz jeszcze schematów w tym temacie ? no nie żartuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okay poszukalem i znalazlem conieco. kostka która wchodzi w manetke to 8L0 972 980 :) pozostaje kupic piny na allegro i wyrzeźbic wiązkę.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej wtyczki pinow z all nie podpasujesz, a w aso dwa piny polaczone przewodem 9zl/szt. A pare sztuk potrzeba. Jakby to bylo takie proste ze pare zl i masz gotowa wiazke na ori czesciach to by kazdy sobie sam zrobil. Te co ktos sprzedaje za stowke z wysylka, oglaszal sie na forum tez, wsio oryginal czesci, to nie wiem ze mu sie to oplaci, bo vw ceny w kazdym aso trzyma takie same :) Sprawdzalem, dwa miasta kolo siebie i Torun i Poznan co do grosza ceny te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kto kupuje w aso kabelek z dwoma pinami... ludziska za 5 zyla max do 10 dostane 10 pinow na allegro i to kazde jakie chce... robilem praktycznie identyczna wiazke do polo. kość kupilem w aso kosztowala 3,20(dlatego jestem w szoku ze ta kosc do passa kosztuje 35zł) a piny zamowilem na allegro i razem z przesylka za dwa rodzaje pinow po 10pinow dalem 16zł...(i zostało mi pinów na kolejna wiązkę) a kabelki to w elektrycznym. wiec naprawde gdyby byla tu dobrze napisana instrukcja w pdf to kazdy by to zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec naprawde gdyby byla tu dobrze napisana instrukcja w pdf to kazdy by to zrobil.

Skoro robiłeś,to napisz i wstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siorce kiedys do polo kupilem piny z alledrogo, bodajze goldpin czy jak to sie zwalo. Niby idento z wygladu, ale jak sie wsadzilo we wtyczke i za przewod pociagnelo to wychodzily z niej i juz wiecej wole nie kombinowaci i co ori to ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie gdzie w Szczecinie lub Inowroclawiu zamontuja tempomat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś montował manetkę z tempomatem od b5 fl new style do b5 ??? ja zamontowałem to mam troszkę dziwne objawy, np tempomat nie da się załączyć dopiero muszę przytrzymać przycisk res aż zacznie przyspieszać a następnie mogę dopiero zadać sobie prędkość przyciskiem set, potem już działa w miarę normalnie, aż do momentu kiedy wyłączę przyciskiem off lub zapłon, czy trzeba zmienić piny inaczej niż w opisie z pierwszego postu by to poprawnie działało????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy ktoś montował manetkę z tempomatem od b5 fl new style do b5 ??? ja zamontowałem to mam troszkę dziwne objawy, np tempomat nie da się załączyć dopiero muszę przytrzymać przycisk res aż zacznie przyspieszać a następnie mogę dopiero zadać sobie prędkość przyciskiem set, potem już działa w miarę normalnie, aż do momentu kiedy wyłączę przyciskiem off lub zapłon, czy trzeba zmienić piny inaczej niż w opisie z pierwszego postu by to poprawnie działało????

 

Hej. Np ja mam new style w b5 '98 i wszystko działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podpinałeś??? z oryginalnej wiązki???? bo ja lutowałem wprost do do kostki, według schematu z pierwszej strony. jak sprawdzić vagie tempomat czy działa poprawnie ???? możesz mi napisać jak reaguje twój tempomat jak go uruchamiasz itp ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sprawdzić vagie tempomat czy działa poprawnie ????

 

sprawdz najpierw to :

 

scaled.php?server=842&filename=tempomat.jpg&res=landing

 

A każdy Vag ma te bloki gdzie indziej to musisz poszukać już sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję za pomoc wszystko działa jak powinno, przyczyną było złe podpięcie jednego przedodu w białej kostc.

Edytowane przez lukpc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poda mi ktoś nr wiązki manetki tempomatu ale pod multifunkcje ?? Chodzi o model B5 fl tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności