Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, zaloze sie ze szybciej sie wlutuje w kabelki wiazka samorobna niz podlaczylbym te wszystkie piny w wiazce z ASO. Dodatkowo mam ponumerowane kabelki i instrukcje montazu. A to wszystko za 20-30zl zl na allegro lub pare zlotych jesli zrobi sie ja samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, zaloze sie ze szybciej sie wlutuje w kabelki wiazka samorobna niz podlaczylbym te wszystkie piny w wiazce z ASO. Dodatkowo mam ponumerowane kabelki i instrukcje montazu. A to wszystko za 20-30zl zl na allegro lub pare zlotych jesli zrobi sie ja samemu...

 

jest tak jak mówisz :) robiłem już i jednym i drugim sposobem (kostka + piny i lutowanie) obie wiązki własnej roboty, oczywiście przy składaniu kostki jest jak oryginał ale działaniem nie różni się ani trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożni się działaniem, oryginalna wiązka dłużej podziała niż lutowane kable, a poza tym ja uważam ze jak coś robić to robić dobrze tak jak fabrycznie było montowane. Dzisiaj zakładałem tempomat w swoim Passacie, zajęło mi to jakieś 2 godziny :). Kupiłem cały oryginalny zestaw w ASO zapłaciłem 300 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rożni się działaniem, oryginalna wiązka dłużej podziała niż lutowane kable

 

troche mi to zajeżdża mitem :D

 

poza tym ja uważam ze jak coś robić to robić dobrze tak jak fabrycznie było montowane.

 

tu sie z pierwszą cześcia zdania zgodze natomiast co do drugiej częci to zdecydowanie nie gdyż wiele razy poprawialem już fabryke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a jest możliwość założenia elektronicznej przepustnicy? bo ja mam na lince :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko co doo tempomatu.

 

Czy jak jedziecie na tempomacie na swiatlach krotkich i zmieniacie na dlugie to czy wam tempomat przestaje dzialac?? Bo u mnie tak jest i nie wiem czy to wina manetki czy moze te typy tak maja??

 

chłopaki a jest możliwość założenia elektronicznej przepustnicy? bo ja mam na lince
Mi sie wydaje ze nie gdyz komputer tez tym steruje, nie tylko samo przepustnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak jedziecie na tempomacie na swiatlach krotkich i zmieniacie na dlugie to czy wam tempomat przestaje dzialac?? Bo u mnie tak jest i nie wiem czy to wina manetki czy moze te typy tak maja??

Podejrzewam, że pękła taśma w manetce. Jak masz na św. krótkich to styka, a jak przełączysz to już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie części potrzebne są do zamontowania tempomatu do silnika z gazem na lince?

masz gaz na linke, montaz tempomatu w tym autku to kosztowna sprawa, po pierwsze pompka podcisnienia ktora mocuje sie pod przepustnica, elektrozaworek podcisnienia, dwa czujniki na pedaly sprzegla i hamulca, manetka lub kierownica z klawiszami do niej trzeba miec tez poduszke i specjalny przekaznik, do tego okablowanie
Czy oprócz tego coś jeszcze potrzeba? Czy lepiej spróbować
założenia elektronicznej przepustnicy? bo ja mam na lince
jest to w ogóle wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam problem z zamontowaniem tempomatu. W moim aucie znajduje sie inna kostka niż ta na zdjeciu u Omni81. Kostkę pokazałem na filmiku. Tutaj

A teraz mam pytanie czy jest możliwość podłączenia tempomatu do mojego auta ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty do białej kostki nic nie musisz podpinać. Przewody lutujesz/piny wkładasz do kostki pomarańczowej i czerwonej.

img1829x.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączamy w tych kostkach?? Ma może ktoś jakiś schemat ???

Bo u kuzyna podłączałem do białej. tak jak na początku tematu .

Edytowane przez mar_mal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Ty do białej kostki nic nie musisz podpinać. Przewody lutujesz/piny wkładasz do kostki pomarańczowej i czerwonej.

Mój błąd. Przepraszam bardzo, dawno już zakładałem i zapomniałem :wstyd:

Podpinamy się oczywiście do kostki białej:

T10................T15a

 

2 --------------- 8

3 --------------- 9

4 --------------- 10

5 --------------- 7

7 --------------- 10

 

T10-biała kostka od komputera

T15a-wtyczka tempomatu

oraz

Pin numer 6 to wlasnie ten rozny dla silnika benzynowego i diesla (pomarańczowa kostka od komputera).

Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki ale u mnie takiej kostki nie ma jak w pierwszym poście. Są takie jak na zdjęciu które wstawiłeś w poscie 211 . I przy okazji sprawdź mój filmik . nie ma tam takiej kostki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 przed 1998.

Auta posiadające 10 pinową białą kostkę oraz posiada 68- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1

Ja uzywalem tego schematu podlacxzenia tempomatu. Uzywalem ori wiazki i kolory kabli zgadzaly sie w wiazce i w kostce u gory. Trzeba wypiac wszystkie kostki i odkrecic mocowanie kostek i wyciagnac je w dol i ori wiazke sie wpina od dolu. bardzo latwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do rocznika 98 też można podłączyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegos mechaniora co mi zalozy tempomat w Warszawie moze ktos ma namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze zdania są podzielone ale..Lepiej kupic takie cos http://allegro.pl/item892877102_tempomat_wiazka_audi_vw_a6_seat_skoda_golf_passat.html czy kupic oryginalna manetke i nieoryginalna wiązke? Tu mam na manetke rok gwarancji i jakos to wygląda;) Co o tym myslicie? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bandit 57

 

Ja zakupiłem dokładnie taką samą co przedstawiasz w linku i nie nażekam, nie sprawiła mi żadnego kłopotu z montażem oraz z działaniem polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem dokładnie taką samą co przedstawiasz w linku i nie nażekam, nie sprawiła mi żadnego kłopotu z montażem oraz z działaniem polecam

 

Co nie zmienai faktu ze od ori VW jakosciowo odbiega sporo..bynajmniej wedlug mnie . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności