Skocz do zawartości
kazio

Wymiana - Konserwacja zespołu napędowego wycieraczek - passat 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma fotki z pierwszego postu tego tematu ?

 

Lub może ktoś naprawić tak żeby pojawiły się fotki ?

 

Mam problem z wyciąbnięciem plastiku z pod szyby i chciałem zobaczyć jak go wyciągnąć

 

Pozdrawiam

Myśłe że po zalogowaniu sie w klubie A4 pomoze ci ten link http://www.a4-klub.pl:80/smf/all_b6_naprawa_zatartych_wycieraczek-t42514.0.html tam są opisy demontażu i zdjęcia dokładne z A4 a przecież to jest ten sam mechanizm co w passacie B5 a dla przestrogi wiadomo że ten mechanizm zaciera się z powodu parciałych oringów pod wycieraczkami które przepuszczają wode i wypłukują smar a wystarczy strzykawką wstrzyknąć tam troszke oleju by sworznie znowu zaczeły normalnie pracować oczywiście jeśli mechanizm całkowicie się niezablokował zatarł :).

Prosze moderatora Kazio o poprawienie fotek w powyższym temacie poniewaz nie sa one widoczne!!! Pzdr.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za opis.Największy problem był z rynienką ale doszedłem i do tego.Bez twojej pomocy połamał bym dużo rzeczy,jeszcze raz wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jak sobie poradziłeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za opis.Największy problem był z rynienką ale doszedłem i do tego.Bez twojej pomocy połamał bym dużo rzeczy,jeszcze raz wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!
To chyba do mni eheheh Dzięki spoko ciesze się że mogłem pomóc co do rynienki to po odkreceniu ramion wycieraczek ten plastik delikatnie podnosimy ale przed tą operacją (wyjmijcie 3 zabezpieczenia blaszane trzymające to podszybie) palcami odklejając od szyby ale delikatnie by niepołamac bo jest to kruchy plastik niejest on przyklejony ale ma uszczelke taka jak w drzwiach który z czasem lubi sie przykleic od temperatury szyby rynienka ta wchodzi w taki rant trzeba delikatnie wyciągac ją do góry by odzielić ją od szyby Powodzenia :):)

blaszka 1.jpg

blaszka 2.jpg

blaszka3.jpg

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że uzupełnie superancki opis Marka o zdjecia z pola bitwy z mechanizmem wycieraczek.

 

Jak zdjąć osłonę grodzi gdzie znajduje się aku, serwo i komp to raczej każdy wie a jak nie wie to sobie poradzi. Odkręcić wycieraczki i je zdjąć też każdy sobie poradzi i pierwszy problem który się pojawia to zdjęcie plastikowego podszybia - ja nauczyłem się je zdejmować(choćeż mi popękało przez mróz) podczas czyszczenia odpływów i wymiany serwa (znany temat). Otóż co kolega Robcyk pisał wyżej podszybie po odkręceniu wycieraczek trzyma się na dwóch spinkach zatrzaskach które znajdują się w tych miejscach (zdjęcie jest juz po zdjęciu podszybia)

 

DSC_0498-th.jpg DSC00191-th.jpg

 

po zdjęciu podszybia odkręcamy pokrywę komputera śrubami pod strzałkami

 

DSC_0502-th.jpg

 

krok kolejny to odkrecenie całego pudła z kompem które trzyma się na dwóch śrubach+nakrętki. Odkrecenie zewntęrznej nakrętki to pikuś ale odkręcenie tej wew kompa to masakra - potrzebny cienki długi klucz najlepiej z magnesem żeby łajze trzymać. nakrętki są pod strzałkami na tym zdjęciu

 

DSC_0501-th.jpg

 

jak już odręcona jest pucha z kompem to lekko do góry ściągamy ją ze śrub i odciągamy ją lekko na bok uważając na wiązki kabli które idą do kompa oraz na wystające jakieś bezpieczniki które wyciągając mechanizm można łatwo upierdzielić. Mechanizm siedzi na 3 nakrętkach 13 numer

 

DSC_0499-th.jpg

 

Wyciągnięty mechanizm wygląda tak, a u mnie z dwóch czopów na których siedzą ramiona jeden był tak zapieczony że ani drgnął, drugi looźno się kręcił. po rozpięciu tych ramion mechanizmu podłączyłem jeszcze silniczek do wtyczki żeby zobaczyć czy działa i ładnie się kręcił.

DSC_0485-th.jpg DSC_0486-th.jpg

 

Zapieczony czop nie poddawał się niczym Rokita w samochodzie Lufthansy i poległ dopiero po godzinnym moczeniu w ropie, stukaniu, pookaniu i porządnym napieprzaniu dopiero wyszedł (30*C na dworzu a metal się rozszerza w tulejce i lipa) i wyglądal tak. W środku suchy syf, zapieczony stary smar. Pamiętajcie, żeby prze próbą wyjęcia/wybicia czopa zdjąć malutką zawleczkę, podkładkę i malutki gumowy oring.Ta okrągła tulejka na czopie była tak zapieczona że została na czopie ale po włożeniu go ponownym została już w środku.

DSC_0491-th.jpg DSC_0493-th.jpg DSC_0496-th.jpg

u mnie najwięcej syfu było wewnątrz tej tuleji więc czyszczenie papierem i okręgłym pilnikiem, smarowanie, złożenie do kupy i teraz wszystko w odwrotnej kolejności składamy

 

Mi najwięceje problemów sprawiło przykręcenie nakrętki wew kompa, wyciągnięcie mechanizmu z podszybia i jednoczesne odciaganie puszki kompa tak aby nic nie urwać(jest dosyć mało miejsca - druga osoba się przyda). Uważajcie też na plastik podszybia co i po odpięciu dwóch zawleczek delikatnie rękoma go wyciągamy. Ja przy wojnie z odpływami połamałem go i czeka mnie wizyta w ASO bo wygląda już paskudnie(EDIT:nowe podszybie już zamontowane :) )

Jakby co pytajcie to pomoge.

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinrzeszote

Dziś wykonałem operację czyszczenia mechanizmu napędowego wycieraczek w moim Passacie B5 1997. Postępowałem zgodnie z instrukcją i wszystko poszło bardzo gładko mimo, że nie jestem super mechanikiem. Aby wyjąć cały mechnizm wypiąłem jedynie dwa z trzech zabezpieczeń (środkowe i od kierowcy). Rynienka nie popękala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zastosowałem się do powyższych rad, bezproblemowo, bezstresowo, wycieraczki śmigają jak nowe:)

BartekP: "Mi najwięcej problemów sprawiło przykręcenie nakrętki wew kompa,"

dla ułatwienia: gniazdo z bezpiecznikiem można wypiąć, co znacznie ułatwi dostęp do tej nakrętki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GEN

Witam wszystkich :)

Ja jak uslyszalem ile kosztuje nowe z aso zerknalem na allegro i stwierdzilem ze faktycznie sprobuje wszystko zrobic samemu. Odbylo sie bez problemow, jedynie baaardzo musialem uwazac na ta rynienke na podszybiu, ciezko sie ja wklada spowrotem w ten rowek mimo ze wyczyscilem. Tak czy siak dziekuje i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie nie mogę wyjąć tej rynienki podszybia. Zrobiłem wszystko-tak myślę a jednak nie chce wyjść . Może mi ktoś pomóc? jakiś szczegółowy opis jak to zrobić?:dolamam:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż co kolega Robcyk pisał wyżej podszybie po odkręceniu wycieraczek trzyma się na dwóch spinkach zatrzaskach które znajdują się w tych miejscach (zdjęcie jest juz po zdjęciu podszybia)

 

 

a to Adasiu przeczytałeś? zapewne problemem są spinki o których zapomniałeś.

jak je zdejmiesz to rękoma dajesz plastik do góry. jeśli nie chce iść to go delikatnie zruszaj, psiknij WuDe czy coś do smarowania bo możliwe że przez 12 lat tam nikt nie zaglądał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam taki problem że nagle pojawił mi się dziwny dźwięk podczas włączania wycieraczek, takie jakby brzęczenie. Od czego to może być? Silniczek? Napisze jeszcze że to się stało jak auto stało na dość dużym deszczu i zatkały mi się kanały odpływowe i stała woda tam koło akumulatora po całej długości... Ale wycieraczki pracują normalnie tak jak wcześniej, tylko ten dziwny dźwięk sie pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w takim razie zamoczył się silniczek i coś brzęczy.

Wyjmij go i osusz trochę i zobacz jak to będzie wyglądać. Wszystko masz opisane powyżej i koniecznie wywal gumy z odpływów na przyszłość bo jesień idzie i będzie padać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie wyjąłem mechanizm wycieraczek, i ten dźwięk wydobywa mi sie z silniczka, rozebrałem go i okazało się że w środku była już rdza najprawdopodobniej dostała się do niego woda. Pytanie czy da się go jakoś jeszcze uratować?? Przeczyściłem wszystko, osuszyłem ale nadal brzęczy. Co tam mogło się zalać??

P.S. gumy z odpływów już wywaliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś właśnie wyjąłem mechanizm wycieraczek, i ten dźwięk wydobywa mi sie z silniczka, rozebrałem go i okazało się że w środku była już rdza najprawdopodobniej dostała się do niego woda. Pytanie czy da się go jakoś jeszcze uratować?? Przeczyściłem wszystko, osuszyłem ale nadal brzęczy. Co tam mogło się zalać??

P.S. gumy z odpływów już wywaliłem

Tego dźwięku już się nie pozbędziesz. Może tylko ciszej będzie go słychać ponieważ silniczek został trwale uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba się nadaje już tylko na złom, jednak dziwi mnie to że wycieraczki chodziły idealnie nic nie zwalniały tryby pracy też bez zarzutu tylko ten dźwięk jakby coś tarło. Jutro jade na giełde może uda mi się kupić dobry używany bo nówka boscha 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz nowy silniczek to nie zapomnij przesmarować prowadnic na których pracują ramiona wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak napęd naprawiałem że połamałem to wszystko w pi#%*c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie - opiekun powinien się charakteryzować siłą spokoju i opanowania :)

ale faktem jest że ja również koleżankami rzucałem jak się z mechanizmem bawiłem.

to co połamałeś? podszybie?obudowę od kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
ja tak napęd naprawiałem że połamałem to wszystko w pi#%*c

 

Ja lepszy,zbilem szybe co prawda zle wklejona ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podszybie i całe to ustrojstwo co napędza wycieraczki :D

Marewel ty to jesteś wybitnie uzdolniony :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności