Skocz do zawartości
kazio

Wymiana - Konserwacja zespołu napędowego wycieraczek - passat 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego nie widac fotek z manuala na pierwszym poscie?????

widze ze ten problerm ma wiecej ludzi niz tylko ja ...

moze trzeba tylko sciagnac jakis programik?

tegie głowy prosze o wypowiedz imieniu swoim jak i innych .... :)

dzienks z gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nie widac fotek z manuala na pierwszym poscie?????

widze ze ten problerm ma wiecej ludzi niz tylko ja ...

moze trzeba tylko sciagnac jakis programik?

 

dawno temu dodane i pewnie z serwera wywalone i magiczny programik nic nie da...

 

Arturze - przeczytaj treść pierwszego posta, wydrukuj sobie i idz zajrzyj pod maskę.

Wszystko okaże się banalnie proste - a jeśli będziesz miał jakąś zagwozdkę to ja wrzuciłem zdjęcia no i zawsze możesz zapytać, choć temat został raczej wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj walczyłem z mechanizmem, było trochę kłopotu z jednym czopem zapieczony jak ... walka około 40 min, udało się, wycieraczki śmigają jak funkiel nufka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn od spryskiwaczy zalał mi czujnik zamka tylnej klapy i centralny zamek zaczął mi świrować.Jak to wysuszyłem to było ok,ale spryskiwacz dalej mi leje i nie mam zielonego pojęcia dlaczego.Wyjąłem tą rurkę z mechanizmu,ale nie wiem czemu ona taka sfatygowana i nie mam pojęcia co z tym dalej,czy idzie ją samą kupić,czy trzeba cały spryskiwacz:wsciekly,normalnie masakra.Poniżej zamieszczam zdjęcie rurki doprowadzającej płyn do dyszy,może ktoś mi powie co z nią jest nie tak,bardzo bym prosił

P1060144.jpg

P1060142.jpg

Edytowane przez rudi1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno leje z rurki ? U mnie był taki motyw, że lało się z plastiku, do którego jest podłączona rurka z płynem. Jest tak, że idzie rurka, jest podłączona do takiego krućca z plastiku, a następnie poprzez ten kruciec i tą rurkę idzie do dyszy. Obejrzyj czy nie leje się z tej plastikowej obudowy. U mnie była delikatnie pęknięta i się lało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie wiem drogi kolego,jak ta rurka jest zamocowana do dyszy.A na zdjęciu widać

jak koniec tej rurki wygląda,jakby był urwany albo coś w tym stylu.

A może Tobie chodzi o dół tej rurki,tam gdzie montuje się wężyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc?

Myślałem,że ktoś się odezwie.Panowie bardzo bym prosił:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem;

Po kupnie mojego passata pomyslalem o wymianie wycieraczek na nowiutkie, kupilem w serwisie. Po pierwszym deszczu bardzo sie zdziwilem - na srodku lewa wycieraczka zostawia niedomyta warstwe, plus zabiera wode (jesli jest jej sporo) spowrotem do srodka szyby. Pomyslalem ze zwyczajnie nie dociska, komibnowalem, bez rezultatow. Kupilem nowe ramiona i niestety - problem ten sam. Lewe ramie przy srodku wycieraczki nie dociska i slabo zbiera wode na calym łuku. Poradzi ktos jak moge jeszcze bardziej docisnac srodkowa czesc wycieraczki? Ramiona mam te http://images43.fotosik.pl/305/0be05b0f7dd09d5b.jpg

Myslalem rowniez o tym czy nie nalezy dokrecic silniczka? Nie mam juz po prostu pomyslow... prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak było na starych piórach? lepiej zbierały?

może trafiły się jakieś odkształcone pióra? ja raz kupiłem pióra aero i nie chciały przylegać idealnie do szyby w żaden sposób. przez jesień i zimę mam już 3 komplet i żaden nie spełnia moich oczekiwań co do zbierania wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wczesniejsze piora byly aero (takie za 30pln jedna, zakupione przez poprzedniego wlasciciela) ze standardowymi ramionami, zbieraly ok, jednak przy dole mialy problem. oczywiscie chcialem by wycieraczki zbieraly idealnie... w serwisie okazalo sie ze moj model uzywa jednak nowszych ramion i pior, dlatego pomyslalem ze skoro tak, to je zakupie. Bardzo irytuje mnie sytuacja, szczegolnie teraz gdy trzeba czesto psikac plynem, ze podczas jazdy 100km/h napsikam na szybe, a wycieraczka zamiast 'odkladac' wode na bok, zabieraja ją do srodka i ogarniczają znacznie widocznosc... po 2 - 3 przejechaniach oczywiscie tego juz nie ma, jednak ten moment jest gdy woda zamiast na boku, jest na srodku, bardzo mnie denerwuje :/

 

Coz, najprawdopodobniej zostanie mi tylko doginanie, tylko nie rozumiem, dlaczego nie dziala jak powinno... szyba jakaś dojechana?

Edytowane przez grabol
update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zatarte wycieraczki zaskoczyły i mnie :D

wczoraj to ogarnąłem na spokojnie w niecałe 3 h

tuleja od strony kierowcy była tak zapieczona że nie mogłem jej za cholere wybić/wykręcić

ja nie wiem jak ten silnik sobie jeszcze dawał z tym rade...

rozebrane, wyczyszczone, nasmarowane, działa

takiej prędkości wycieraczek na 2 biegu to ja nigdy nie widziałem u siebie :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś też odmówił posłuszeństwa mechanizm wycieraczek. Wycieraczki po przekręceniu kluczyka tylko drgną do góry (minimalnie) i stoją. Jakby je coś blokowało. Myślicie, że pomoże przeczyszczenie? Zabrałem się dziś do wykręcenia mechanizmu, lecz poddałem się gdyż ściemniało się już, a wyjść mechanizm nie chciał i tutaj mam pytanie. Czy wyciągacie ten mechanizm w całości czy jakoś go dam demontujecie. Zabrałem się do tego tak, zdjąłem ramiona wycieraczek, podszybie, zdjąłem klemę dodatnią, odkręciłem pokrywę puszki, odkręciłem kolejne 2śróbki, lecz dało mi to strasznie mało manewru i tak i siak próbowałem wyciągnąć ten mechanizm wycieraczek ale nie udało się. Jego jakoś się rozmontowuje wewnątrz i w częściach wyciąga czy jak to robicie? I jeszcze jedno ważne pytanie, uszczelka podszybia - ta w którą wciska się podszybie ona jest na szybie zamontowana na wcisk tylko czy jest może podklejona jakimś klejem? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokrywę puszki, odkręciłem kolejne 2śróbki, lecz dało mi to strasznie mało manewru i tak i siak próbowałem wyciągnąć ten mechanizm wycieraczek ale nie udało się. Jego jakoś się rozmontowuje wewnątrz i w częściach wyciąga czy jak to robicie?

 

jeśli odkręciłem pokrywę od kompa i dałeś radę odkręcić dwie trudno dostępne śrubki (w tym tą wew puszki z kompem) to przyda ci się trzecia ręka. Ty wyciągasz mechanizm a druga osoba odciąga delikatnie puszkę z kompem

 

zdjęcia masz w tym poście http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=971335&postcount=25

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób które troche poczytały wiedzą że w grupie aut Vw audi ten mechanizm umiera po kilku latach z braku smarowania sworznie pracują bez smaru który wypłukał deszcz śnieg i zaciera się cały mechanizm potem silnik dostaje w tyłek i pali się a wystarczy kupić środek WD40 lub podobny i smarować co kilka dni by mechanizm pracował bez zacieć i oporów ja zauważyłem na swoim aucie że po psikaniu przez kilka tygodni sworzni wycieraczek teraz pracują one dużo szybciej i bez zacieć i już zniknął problem kolejny czasami skakały mi delikatnie wycieraczki teraz juz tego problemu niemam załaczam fotke gdzie psikać naprawde warto wydac kilka zł na środek i psikac niz wydać potem na nowy mechanizm z 800zł w ASO lub szukac dobrej uzywki : )KTO SMARUJE TEN JEDZIE PAMIETAJCIE !!

DSC00284.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, leń, oddałem ekspertowi i zrobił za stówkę. Fakt, że mechanizm już pękł od przeciążeń ale udało się pospawać. Pytanie mam inne - czy podszybie trzeba na powrót przyklejać jakoś do szyby? Po naprawie odstaje - boję się że będzie się tam zbierał syf i będzie przeciekać. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olo - podszybie idzie na wcisk w uszczelkę która jest na dole szyby i jest zapięte na dwie spinki-wsuwki tak jak na zdjęciu poniżej.

 

DSC00191430-th.jpg

 

Jeżeli pomimo wciśnięcia gdzieś odstaje to przeczyść tą szparę w którą wciskasz podszybie i spróbuj raz jeszcze ale wiedz, że nigdy nie będzie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - spróbuję zdemontować, przeczyścić i złożyć jeszcze raz. Teraz jak wciskam podszybie to sprężynuje ta uszczelka i zostaje parę mm szpary od szyby. Boję się naciskać mocno bo szyba droga;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj nawet bardzo i zastosuj się do uwag weterana Marka z 1 postu:

 

Kolejną czynnością będzie zdjęcie plastikowej rynienki ściekowej podszybia. (UWAGA! przy naprężeniach może pęknąć szyba, nie wolno podważać żadnymi metalowymi narzędziami - wyciągamy ją delikatnie rękami). Szyba przednia na samym dole ma na stałe przyklejony plastikowy zatrzask (O) - a rynienka zatrzaśnięta jest właśnie w tym zatrzasku. Od strony silnika zasunięte są dwa zatrzaski (O), które należy zdjąć. Rynienkę najlepiej zdejmować zaczynając od strony kierowcy (strzałkami zaznaczony jest kierunek i sposób wysuwania rynienki z zatrzasku. (Tutaj też należy uważać, przy demontażu rynienki często pękają - nowa rynienka kosztuje około - 70zł).

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno musiałem wymienić silniczek od wycieraczek, jakoś ten temat przeszedłem - udało się - Ale praca moich wycieraczek zaczyna się od małego ruchu najpierw w dół (ok 5 cm)a potem dopiero do góry. Jest takie szarpanie.

Nie bardzo mi się uśmiecha jeszcze raz to przechodzić tzn. całkowity demontaż i montaż mechanizmu. Co musiałbym ewentualnie zrobić aby zaczynały pracować od razu do góry bez tego szarpania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie otwieraja sie fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności