Skocz do zawartości
jedrus

[B5] Wymiana akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w 3BG koniecznie trzeba sciagac podszybie, aby wyjac aku
tak
czy tez musze wylaczac alarm
bez prądu czyt. odpięte klemy alarm i tak nie zadziała a po podpięciu aku odezwie się tylko na chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez HuMaX

Czy w 3BG koniecznie trzeba sciagac podszybie, aby wyjac aku

tak

NIekoniecznie. W TDI przewaznie tak. W benie jest mniejszy akumulator wiec latwiej nim manewrowac.

 

Sciagniecie podszybia bardzo latwe. Wsadasz miedzy szybe a podszybie np. plaski noz i podwazajac podszybie ciagniesz noz do gory rownolegle do szyby. Najlepiej zaczac przy ktoryms z bokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIekoniecznie. W TDI przewaznie tak. W benie jest mniejszy akumulator wiec latwiej nim manewrowac.

 

Sciagniecie podszybia bardzo latwe. Wsadasz miedzy szybe a podszybie np. plaski noz i podwazajac podszybie ciagniesz noz do gory rownolegle do szyby. Najlepiej zaczac przy ktoryms z bokow.

Dzieki za odpowiedz, tylko ze trzeba specjalnie wycieraczki sciagac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez prądu czyt. odpięte klemy alarm i tak nie zadziała a po podpięciu aku odezwie się tylko na chwilę

I tu się mylisz.niektóre alarmy mają własne podtrzymanie i po odłączeniu akumulatora bez przełączenia w stan serwisowy będzie wył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz, tylko ze trzeba specjalnie wycieraczki sciagac...
Wydaje mi sie, ze nie trzeba. Jak sciagniesz podszybie to bedzie na tyle luzno siedzialo na oskach od wycieraczek, ze aku wyciagniesz. To jest plastik z mozliwoscia jego wygiecia. Najlpiej robic to w cieplym miejscu, zeby nie polamac go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

hmmm co wy macie za akuuu moje jest 80ah 740a i wyciagalem bez zdejmowania podszybia troche gimnastyki bo to cholerstwo dosc ciezkie a do najsilnieszych nienaleze:D ale poszlo bez problemowo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm co wy macie za akuuu moje jest 80ah 740a i wyciagalem bez zdejmowania podszybia troche gimnastyki bo to cholerstwo dosc ciezkie a do najsilnieszych nienaleze ale poszlo bez problemowo..
Przed liftowe maja chyba inne podszybia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a jak poradziliście sobie ze ściągnięciem wycieraczek??? specjalnym ściągaczem ???? czy jest na to jakiś inny sposób ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy się uwzięliście na ściąganie tego podszybia? Nie trzeba tego w ogóle ściągać, ani demontować wycieraczek! Akumulator wychodzi normalnie, trzeba go lekko przechylić i bokiem wychodzi. Podszybie jest na tyle elastyczne, że odegnie się ile potrzeba. W 3BG jest o tyle więcej pracy, że trzeba zdjąć pokrywę tunelu grodziowego. Wymiana baterii to jest max 5min bez jakiegoś rzeźbienia z wyciąganiem podszybia i demontażem ramion wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podszybie jest na tyle elastyczne, że odegnie się ile potrzeba.

przy ujemnych temperaturach różnie to może być.. u mnie pękło niestety, więc lepiej na nie uważać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi akurat zależy bardziej żeby dostać się pod osłonę komputera zeby wyczyscic caly ten syf....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy ujemnych temperaturach różnie to może być.. u mnie pękło niestety, więc lepiej na nie uważać

Tak niestety i tak czasami bywa, ja pracuję przy akumulatorach, ale jeszcze mi się to nie przytrafiło.

 

 

mi akurat zależy bardziej żeby dostać się pod osłonę komputera żeby wyczyścić cały ten syf....

Do tego też nie trzeba go ściągać. Podszybie blokuje tylko jedna śrubkę od pokrywy ECU, ale jest na nim taka zaślepka którą trzeba od spodu wypchnąć palcem i wtedy jest otwór żeby odkręcić tą jedną śrubę. Przed czyszczeniem zaopatrz się w nowa uszczelkę pod pokrywę ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj próba pierwsza sie nie powiodła ale jutro rano ide walczyc dalej a z uszczelka jeszcze zobacze jak bedzie w miare dobra to poprawie ja troche silikonem powinno starczyc .... ta zaslepka jes na podszybiu obok ramienia wycieraczki, dobrze mysle????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta zaslepka jes na podszybiu obok ramienia wycieraczki, dobrze mysle????

Tak dokładnie.

A uszczelka napewno będzie zdezylowana, bo ona jest z takiej jakby gąbki jak tylko ja weźmiesz do ręki to zacznie się kruszyć lub łamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info jutro znowu do dzieła i kupie od razu ta uszczelkę bo woda w samochodzie już mnie dobija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, bo w pracy coś nie halo z netem :/ Po wymianiu aku w silniku AVF trzeba coś robić VAGiem czy tylko zostawić na wolnych aż się nagrzeje?

dzieki i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, bo w pracy coś nie halo z netem :/ Po wymianiu aku w silniku AVF trzeba coś robić VAGiem czy tylko zostawić na wolnych aż się nagrzeje?

dzieki i pozdr

PIerwszy raz slysze, ze w tdi trzeba cos ustawiac po wymianie aku.

 

Chyba, ze pamiec radia i zegarek przy kierze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja sie zastanawiam po co niektórzy piszą ze trzeba po wymianie akumulatora odczekać te kilka minut by komputer sie nie zresetował?????? Czy to w ogóle jest potrzebne bo sie z tym nigdy wcześniej nie spotkałem??? Chodzi mi o diesle jak i bezyniaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja sie zastanawiam po co niektórzy piszą ze trzeba po wymianie akumulatora odczekać te kilka minut by komputer sie nie zresetował?????? Czy to w ogóle jest potrzebne bo sie z tym nigdy wcześniej nie spotkałem??? Chodzi mi o diesle jak i bezyniaki
W niekotrych benzynach to jeszcze zrozumiem, bo np. przepustnica przyucza sie na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności