Skocz do zawartości
jedrus

[B5] Wymiana akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość irl78
Ja wymienialem na odpalonym silniku, po wymianie zero problemow. Pozdrawiam!
kolego nigdy nie odpina się akumulatora na zapalonym silniku.Alternator nie ma w co ładować prądu i siadją w nim zazwyczaj diody prostownicze.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może troszkę odświeżę temat...

męczyłem się 2h próbując wyciągnąć fabryczny aku 80Ah z mojego Passata i nadal mi się nie udało, na szarpanie się nie odważyłem bo zimno i plastiki mogą popękać. chciałem zapytać o inną rzecz:

 

kupiłem nowy Aku Varta silver Dynamic 85Ah i zmierzyłem napięcie na starym i na nowym Aku ( stary miał odpięte klemy), w obydwu przypadkach napięcie było koło 11V (i na starym i na nowym Aku) czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w obydwu przypadkach napięcie było koło 11V (i na starym i na nowym Aku) czy to normalne?

W starym normalne, bo stary i może nie trzymać. Nowy powinien mieć w granicach 12,5 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, dzwoniłem do firmy ALCOR gdzie kupiłem bo mnie to zaniepokoiło i powiedzieli że po przejechaniu jakiegoś dystansu i naładowaniu się aku napięcie wzrośnie bo obecnie jest prawdopodobnie trochę rozładowany. jak można dokładnie sprawdzić aku w jakim jest stanie technicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak można dokładnie sprawdzić aku w jakim jest stanie technicznym?

Na przykład takim czymś. Test pod obciążeniem powie prawdę o aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej go wmontuje i przejade sie do zaprzyjaznionego warsztatu zobaczyc co i jak mo 200pln to troche drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to raczej go wmontuje i przejade sie do zaprzyjaznionego warsztatu zobaczyc co i jak mo 200pln to troche drogo

Ja na twoim miejscu zawiózł bym ten akumulator w takim stanie jak jest, nie zamontowany, niech sprawdza. W razie czego nikt Ci nie powie ze to niesprawna instalacja elektryczna u Ciebie w aucie go uszkodziła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów serdecznie mam takie pytako mianowicie musze wyciądnąć aku i słyszałęm że znaczenie ma kolejność odkręcania biegunów czy to prawda?? który powinien być pierwszy?? mam alarm i klime musze kombinować nad jakimś dodatkowym zasilaniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panów serdecznie mam takie pytako mianowicie musze wyciądnąć aku i słyszałęm że znaczenie ma kolejność odkręcania biegunów czy to prawda?? który powinien być pierwszy?? mam alarm i klime musze kombinować nad jakimś dodatkowym zasilaniem??

 

Pierwszy ściągasz minus, później plus. Jak podłączasz, to pierwszy plus a potem masę.. Stara szkoła elektryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od czego sa te sruby ktore zaznaczylem na rysunku :)

 

Pozdrawiam

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podczas wymiany akumulatora pożyczyć od innego akumulatora kablami prąd na klemy i w tym czasie wymienić akumulator na nowy i zamontować klemy zdjąć kable i koniec operacji auto było cały czas pod prądem i niema żadnego problemu z kodami i komputerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie proszę jaki akumulator mam kupić do 2,5 TDI diesel? Nigdzie nie mogę tego znaleźć na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie proszę jaki akumulator mam kupić do 2,5 TDI diesel? Nigdzie nie mogę tego znaleźć na forum

Wydaje mi sie ze ten co jest w 1,9TDi powienien ci wsytarczyc.

Najwazniejsze to jak najwiekszy prad rozruchowy.

Moj chyba ma 680 badz 720 (nie pamietam czego :) mAh?? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary akumulator ma 95mA 850A ale jak dzwonię do sklepów to mówią że nie mają takiego i że mogą zaproponować 80mA na 700A i że będzie pasował. Mi się wydaję że po prostu chcą mi wcisnąć kolejny kit.

Podobno najlepsze akumulatory to moll i banner, ale znaleźć taki graniczy z cudem.

Edytowane przez gerwazy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce wymienić akumulator ale ale nie wiem co będzie z alarmem mam tylko kluczyk do tscyjki nie mama do dezaktywacji alarmu jak to jest czy ja odłącze akumulator na parę sek to alarm zacznie wyć??? a jak zacznie to co a nim zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ja odłącze akumulator na parę sek to alarm zacznie wyć???

miałem kiedyś słaby aku i alarm zaczął wyć

a jak zacznie to co a nim zrobić???

do kabli podłącz drugi aku kablami rozruchowymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam tylko kluczyk do tscyjki nie mama do dezaktywacji alarmu jak to jest czy ja odłącze akumulator na parę sek to alarm zacznie wyć

Kwestia tego czy posiadasz alarm z funkcją informowania o odłączeniu zasilania głównego? Jeśli takowej niema to kluczyka też nie będzie i nie będzie nic wyło po odłączeniu aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem akumulator , początkowo próbowałem opisywaną tu drogą na skróty a efektem tego było ukruszenie kawałka plastykowego podszybia i strata czasu na szarpanie się akumulatorem.Zmieniłem taktykę i zrobiłem to sposobem oficjalnym czyli zdjęcie wycieraczek (trochę Wd40), później dwa metalowe zatrzaski zdjęte palcami i wyjęcie plastykowego podszybia (jest na wcisk) i akumulator jak na talerzu , jeszcze jedna śruba mocująca i wyjęcie wężyka na wcisk w aku .Wszystko trwało ok.30 min .

Mój stary akumulator Varta 82Ah 700A wymiary 315x175x175 wymieniłem na Varta 80Ah 740A 315x175x175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjęcie plastykowego podszybia (jest na wcisk)

U mnie niestety jest przyklejone do krawedzi szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety jest przyklejone do krawedzi szyby

Podszybie niejest klejone do szyby tylko ma uszczelke która przylega do niej wystarczy delikatnie odciągać ale tak by niepołamać poszybia i wyjdzie bo jest tylko wciskane na waską krawedz blachy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności