Skocz do zawartości
jedrus

[B5] Wymiana akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się mniej więcej godzinę i aku nie wyszedł, już myślałem nawet o spiłowaniu tego plastiku pod szybą, ale odpuściłem. Częściowo odrkęciłem nawet obudowę filtra kabinowego, żeby mieć więcej miejsca i to nie pomogło - jest poprostu za ciasno. Jakby co nie mam Paska tylko Superba, ale to chyba nie powinno sprawiać różnicy w tym temacie. I żeby nie było, ze nie dałem rady go podnieść, bo akurat z tym nie ma problemu tylko poprostu podszybie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest ktos w stanie powiedziec mi jaki mam włozyc akumulator do passata b5 1.9 tdi 110km

mam jakis wynalazek a na nim 62 ampero godziny a z tego co wyczytałem wszedzie to i 72 , 80 ,68 i niewiem jaki w koncu tam zapodac a tak wogule to jaki bedzie waszym zdaniem najlepszy.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Eurobaterię 74AH 680A, ale jeszcze nic nie mogę na jego temat powiedzieć (1.9 TDI AWX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bawiłem się mniej więcej godzinę i aku nie wyszedł, już myślałem nawet o spiłowaniu tego plastiku pod szybą, ale odpuściłem. Częściowo odrkęciłem nawet obudowę filtra kabinowego, żeby mieć więcej miejsca i to nie pomogło - jest poprostu za ciasno. Jakby co nie mam Paska tylko Superba, ale to chyba nie powinno sprawiać różnicy w tym temacie. I żeby nie było, ze nie dałem rady go podnieść, bo akurat z tym nie ma problemu tylko poprostu podszybie przeszkadza...

a ja go wyrwałem do góry i nic się nie stało,tak samo wsadziłem ale było dużo cieplej,podszybie było bardziej elastyczne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cho..a mnie trafia.. godzinę spędziłem przed blokiem i nie wyjąłem. niby idzie w kierunku pasażera ale przeszkadza obudowa filtra.. trochę było ciemno i nie wiem na ilu śrubach się ona trzyma. ogólnie mam chyba największy możliwy aku bo 80AH no i na pewno jeszcze oryginalny (jakaś warta z wygrawerowanymi znaczkami vw itd). czy ktoś z Radomia dokonał takiego cuda i wytaszczył takie duże aku z auta.. w sumie auto mi zapala bez problemu ale chciałem podładować na wszelki wypadek.. jak padnie to chyba odżałuje i kupie w serwisie aku... ogólnie wydaje mi się ze nie wszystkie akumulatory dają się wyjąć bokiem.. jesli komuś się to udało proszę o fotki szczegółowe jak tego dokonać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 80 i wyciągałem go kilka razy.. trzeba go unieść po stronie pasażera i po prostu wyciągnąć.. plastiki trochę się przy tym wyginają ale nic nie ma prawa pęknąć i na pewno 80 da się wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szekla

Dzisiaj wymieniłem akumulator. Podłączyłem sobie prąd z prostownika przez gniazdo zapalniczki. Ciężko było wyjąć i włożyć aku, ale jakoś poszło. Poza tym zero problemów.

Polecam metodę każdemu kto obawia się problemów np. z radiem lub alarmem.

Można zamiast prostownika użyć innego akumulatora lub pożyczyć prąd z innego auta.

Uwaga nie pomylić biegunów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szekla widze że masz takie samo auto.

Masz w nim klimę, no i jakiej pojemności był wyciągany aku? ja cięgle sobie nie poradziłem (no ale i już przestałem próbować) poczekam aż nie będę miał wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podładować aku bez odłączania klem i wyciągania go z auta ?

Myślę że tak ale chciałem się upewnić że już ktoś tak robił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można podładować aku bez odłączania klem i wyciągania go z auta ?

Myślę że tak ale chciałem się upewnić że już ktoś tak robił

Nie ma przeciwwskazań :) Prawo równiez tego nie zabrania :) Śmiało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szekla widze że masz takie samo auto.

Masz w nim klimę, no i jakiej pojemności był wyciągany aku? ja cięgle sobie nie poradziłem (no ale i już przestałem próbować) poczekam aż nie będę miał wyboru.

 

No cóż... ja też nie potrafię wytargać tej cegły z auta. Chciałem yjąć podszybie ale z wycieraczkami też nie jest łatwo. Odpaliłem przez kabelki. Mam nadzieję że jutro rano nie będzie niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol

Przyznaję rację Jackowi u mnie też jest taki wielki akumulator i jest na pewno fabryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyślał ktoś w ogóle że akumulatory maja różne wymiary :?: Szerokość wysokość, długość.....

A tak OT

To tak jak do A6 ludzie kupują standardowe wymiary aku ( mocowany pod kanapą ) a później płacz że mu się samochód spalił lub w najlepszym wypadku kanapa... Bo powinien być niższy.....Seryjny do A6 jest niższy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szekla

szekla widze że masz takie samo auto.

Masz w nim klimę, no i jakiej pojemności był wyciągany aku? ja cięgle sobie nie poradziłem (no ale i już przestałem próbować) poczekam aż nie będę miał wyboru.

__________________

był pasek 1.8 b4 kombi.

jest b5fl 1,9/130 tdi kombi srebrny - na razie działa wszystko aż miło.

Wymieniany i nowy mają 80 Ah. Było dosyć ciężko go wyjąć i jeszcze gorzej włożyć (wymiary identyczne) ale udało się. Unosiłem lewą stronę i wyciągałem aż wyszedł,

plastyki się poddały. Przy wkładaniu, trzeba było odciągać lekko rurki od klimy i przewód masowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1203

Witam jestem nowy musiałem odłaczyc aku i teraz mam problem z obrotami faluja od 600 do 900 srednio 3 lub 4 razy i normuja sie na 900 przeczytalem wszystko na tym forum i stosowalem sie do wskazuwek ale nic mi nie pomoglo prosze o pomoc. Mam passata 1.8 20v 97r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowy musiałem odłaczyc aku i teraz mam problem z obrotami faluja od 600 do 900 srednio 3 lub 4 razy i normuja sie na 900 przeczytalem wszystko na tym forum i stosowalem sie do wskazuwek ale nic mi nie pomoglo prosze o pomoc. Mam passata 1.8 20v 97r.
wpisz w wyszukiwarkę: adaptacja przepustnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myslalem ze nie dam rady go wyciagnac ale przyjechal kolega i mowi co sie nie da jak sie da i bez wiekszego cackania szarpnal bokiem kiedy ja podtrzymywalem podszybie i poszlo aku wyciagniete. Jednak wyciagnac obudowe od filtra kabinowego bez sciagania podszybia to jest juz chyba cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek86

ja wymienialem z bratem, bylo zimno i podszybie peklo,ech, wiec lepiej zdemontowac to , nowe kosztuje 72 zl,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1203

Dzieki za podpowiedź o tej adaptacji mi umkneło narazie nie mam jaktego zrobic bo nie mam dostepu do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem w końcu aku. Nie obyło się jednak bez problemów. Wstawiłem samochód do garażu i za pomocą elektrycznej dmuchawy podgrzałem podszybie (aby nie pękło przy wyszarpywaniu klocka :D ). Niestety bez uszkodzeń się nie udało - polecam wszystkim odpięcie środkowego mocowania podszybia (zaznaczone na foto), u mnie niestety pękło. Akumulator nowy jest na miejscu (fabrycznie był 80Ah, więc 74Ah wślizgneła się na miejsce bez problemu).

PC300455.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności