Skocz do zawartości
Viki

MFD brak wyświetlania na FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś może czy do zegara 2002r (zegar przed modyfikacją z ptrzełomu 2003) gdzie było aktywne wyświetlanie na radiu (Gamma)po kabelkach podpasi MFD w wersji G tak aby dalej działało wyświetlanie po tych trzech kabelkach? Czy wesja G już nie wysyła tych informacji w tej formie tylko robi to wyłcznie pod CAN.

 

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja G nie będzie działała po 3 kabelkach. Ratuje Cię tuner TMC + licznik 849.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi MFD ver D będzie wyświetlać komunikaty na liczniku full fis bez can po 3 kablach ?? 3B1 919 890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odkopie trochę temat, ale już nie wiem co robić. Passat znajomego z 2003 roku miał jak przy kupnie navi MFD ze zbitym wyświetlaczem /nie wiadomo czy było wyświetlanie na FIS/ teraz jest inna i nie wyświetla nic na wyświetlaczu FIS. W menu na FIS jest aktywowane przez dodanie 16 do kodu. Nie wiem jak na 100% jest wersja nawi, ponieważ przy kombinacji klawiszy pokazuje wersję 1002 ale na naklejce jest A a na komputerze pokazuje C /dodam zdjęcia/. Nawi czyta polskie mapy i ma menu po pl. Z zielonej kostki nawi wychodzą 3 kabelki /ale nie wiem czy idą do licznika/.

20150801_150437.jpg

 

Dodam, że po podłączeniu starego radyjka VW 1DINoweg RDS był na FIS.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

20150731_120606.jpg

20150731_120644.jpg

Edytowane przez guciu69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tak naklejką. ;) Do Passata szły MFD o początku nr 3B0... to ze zdjęcia jest z innego VW. :D

 

Dodam, że po podłączeniu starego radyjka VW 1DINoweg RDS był na FIS.

To znaczyłoby, że zielona kostka z licznikiem podłączona jest dobrze...

 

Nie zapominaj o kodowaniu samej navi i radia jak i odświeżenie kodowania gateway. Sam licznik to nie wszystko. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominaj o kodowaniu samej navi i radia jak i odświeżenie kodowania gateway. Sam licznik to nie wszystko.

 

A jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak zrobiłeś kodowanie w liczniku tylko, że wchodzisz w navi, radio, gateway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominaj o kodowaniu samej navi i radia jak i odświeżenie kodowania gateway. Sam licznik to nie wszystko.

 

A jak to zrobić?

Tak samo jak zrobiłeś kodowanie w liczniku tylko, że wchodzisz w navi, radio, gateway.

 

I w każdym dodaję 16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Kodujesz licznik pod navi +16 i resztę co tam masz w wyposażeniu lub chcesz mieć.

2. Kodujesz radio 5 cyfr kodowania. Dwie pierwsze rodzaj pojazdu, trzecia rodzaj i ilość głośników, czwarta system korekcji dźwięku i dwie ostatnie (czyli 5 i 6) konfiguracja: +1 antena ze wzmacniaczem, +2 odtwarzacz CD/zmieniarka, +4 wyświetlanie komunikatów na FISS.

3. Kodujesz navi. Do wyboru jest +1 Tuner TMC i Telefon: brak, +2 Tuner TMC zainstalowany, +3 Telefon zainstalowany, +4 Tuner TMC i Telefon zainstalowany.

4. Odświeżasz kodowanie Can Gateway.

 

1. to już zrobiłem /wsumie było zrobione, tylko sprawdziłem że jest/

2. rozumiem że do dwóch ostatnich /a powinno być 6 cyfr/ muszę zrobić +4 /tak samo jak w pkt. 1 tyle że tam było +16/? było 00417 zmieniłem tylko na 05417 /bo 05 to passat variant/ do ostatniej dodawałem 4 zrobiłem 05411 odejmowałem 4 od 7 i nic się ma.

3. tu muszę zrobić +1 bo nie ma ani Tuner TMC ani telefonu. tutaj było 00002 zmieniłem na 00001 i też nic

4. a tu będzie opcja odśwież Can Gateway /19/? a tego nie wiem jak zrobić tzn. wchodzę w Can gateway /19/ i nie wiem co teraz zrobić

 

Sorki że takie pytania zadaję ale nie chcę nic zepsuć.

Edytowane przez guciu69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W punkcie drugim wkradł się błąd ponieważ jest 5 cyfr kodowania, a nie 6.

Ad2. Ustaw kodowanie 05407

Ad3. Ustaw kodowanie 00001

Ad4. Wchodzisz w Can Gateway klikasz Kodowanie 07 następnie zatwierdzasz obecne kodowanie Do it/Wykonaj i w ten sposób odświeżasz kodowanie w liczniku możesz zrobić tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad4. Wchodzisz w Can Gateway klikasz Kodowanie 07 następnie zatwierdzasz obecne kodowanie Do it/Wykonaj i w ten sposób odświeżasz kodowanie w liczniku możesz zrobić tak samo.

 

Czyli muszę zrobić 2 razy odświeżyć kodowanie? Czy wystarczy raz w Can Gateway w kodowaniu musi być 7 i zatwierdzam? Czy musi być jeszcze jedno odświeżanie? Jeżeli tak to na jakim kodowaniu w w Can Gateway?

Edytowane przez guciu69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gateway nie ruszasz kodowania tylko go odświeżasz to znaczy tyle co kodujesz go tym samym kodowaniem co ma już do tej pory.

open_controller.jpg

odczyt_silnik.jpg

Spójrz na zdjęcia... Czy jest teraz dla Ciebie jasne co oznacza:

Kodowanie 07
:?::?::?::?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad2. Ustaw kodowanie 05407

Ad3. Ustaw kodowanie 00001

Ad4. Wchodzisz w Can Gateway klikasz Kodowanie 07 następnie zatwierdzasz obecne kodowanie Do it/Wykonaj i w ten sposób odświeżasz kodowanie w liczniku możesz zrobić tak samo.

 

Zrobiłem wszystko według opisu i nadal nic.

Co jeszcze mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli było to proszę o link. Po wymianie nawigacji, starą ktoś sobie zabrał, nie wyświetlają mi się komunikaty na desce rozdzielczej. Co muszę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitaM mam może głupie pytania no ale nie każdy musi się na tym znać

Pyt1 czy jeśli mam radio gama no na pełnym fisie będą wyświetlać się stacje

Pyt 2 mam passka 2000r i zakładam full fis i jaka powinienem orginalna założyć nawigacje żeby się na fis pokazywała

Pyt 3 czy jak kupie nie orginalna nawigacje tzn za 1000 to tez jest możliwość podłączenia do fis ?

Pozdrawiam i dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Wersja C i D oraz G + TMC

3. Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, musiałem wymienić navi MCD z powodu wylania wyświetlacza. Kupiłem nową navi (też MCD) i nie pokazuje mi na FIS informacji, a wcześniej były. Co może być przyczyną ? (FIS pełny)

Od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że również chodziła na pełnym Fisie.

Edytowane przez bugiyang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaką miałeś wersję, a jaką później dokupiłeś.

Stawiam w ciemno że twoja ori była np. w wersji A a teraz masz C lub dokładnie na odwrót. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności