Skocz do zawartości
Viki

MFD brak wyświetlania na FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź jaką miałeś wersję, a jaką później dokupiłeś.

Stawiam w ciemno że twoja ori była np. w wersji A a teraz masz C lub dokładnie na odwrót. :ok

Pozdro.

Miałem wersje c. Musze wysunąć nowa navi i zobaczyć jaka jest wersja. Jeżeli okaże się a da rade to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ori miałeś wersję C to zapewne miałeś też licznik 849 i info do licznika szło po CAN. :ok

Sprawdź jaką masz teraz wersję bo może wystarczy dorobić wiązkę (3 słynne przewody) i wszystko będzie śmigać.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w ori miałeś wersję C to zapewne miałeś też licznik 849 i info do licznika szło po CAN. :ok

Sprawdź jaką masz teraz wersję bo może wystarczy dorobić wiązkę (3 słynne przewody) i wszystko będzie śmigać.

Pozdro.

Posiadam obecnie wersje A ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc ?

Edytowane przez bugiyang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z MFD w wersji G. Przestało mi działać sterowanie z kierownicy i wyświetlanie komunikatów na FISie. Zauważyłem też, że rado dużo słabiej odbiera stacji radiowe, nawigacja działa prawidłowo, mimo że VAG zgłasza błąd. Żaden ze specjalistów, do których jeździłem nie poradził sobie z problemem (były nawet propozycje wymiany licznika). Licznik i tuner TMC jest sprawdzony, wiec głównym podejrzanym jest samo radio. Czy może ktoś z Kolegów z okolicy mógłby mnie poratować przez wykonanie testu na innym egzemplarzu MFD wersja G, żeby potwierdzić albo wykluczyć, że problem jest w samym radiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

koledzy orientujecie sie czy tmc z audi o nr 4b1919894A pasuje do paska b5fl 2005 z navi ver g bo nr vw to 3B0919894A czy probowal juz ktos dziala czekam na wasze odp pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam standardowy problem w MFD a mianowicie brak komunikacji z MFA i brak rds.

MAM orginalnie Navi MFD z tunem TMC w Vagu jest wszystko zaprogramowane (kodowanie).

w MFA mam obcje NAVIGATION lecz nie mogę uruchomić.

W Vagu wyrzuca czasami błąd brak połączenia CAN.

Na samym MFD przy włączonej nawigacji powinien obok strzałki wyświetlać się napis TMC a tu jego brak.

CZy jest jakas możliwość uruchomienia w MFD samego TMC??

Proszę o pomoc napewno się odwdzięczę finansowo jak się uda ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wymienilem ostatnio w swoim Passacie (2011) nawigacje RNS 315 na nawigacje RNS 510 (model z 2012r). Nawigacja dziala prawidlowo, ale nie wyswietla informacji ona desce rozdzielczej (radio i nawigacja). Poprzednia wyswietlala. Sprzedajacy przed zakupem tlumaczyl mi, ze nawigacja zakodowana jest na najpopularniejsze Gateway'e, ale moze zajsc potrzeba, ze trzeba ja bedzie zakodowac na nowo (nie dziala wtedy sterowanie z kierownicy i komunikacja bluetooth). U mnie sterowanie z kierownicy dziala (zmiana stacji, glosnosci), a modulu bluetooth nie mam.

Czy faktycznie jest to tylko kwestia przekodowania nawigacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz biały FIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Masz biały FIS?

W b7?, pewnie trzeba BAP odznaczyć w navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak biały (tak sądzę) to raczej zaznaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.

Tak, mam bialy FIS. Co to takiego BAP i gdzie mam to odznaczyc? (sorry, jestem kompletnym laikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAP to nazwa protokołu transmisji stosowanego w białych zegarach. Trzeba go zaznaczyć w kodowaniu radia. Masz VCDS?

Edytowane przez pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam. Zostawilem auto w Polsce, a jestem obecnie za granica. Po powrocie chce ruszyc temat dopiero, ale chcialbym upewnic sie, ze jest to faktycznie tylko kwestia przekodowania radia, a nie kwestia dorzucania kabelkow itd. Ewentualnie, bede musial podskoczyc do jakiegos speca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był w okolicach Warszawy to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Niestety bardziej okolice Poznania badz Krotoszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bylem w weekend w ostrowie wlkp i moglismy to ogarnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany! Tak jak wspomniano powyzej, wystarczylo zaznaczyc BAP w kodowaniu radia i nawigacji. Wszystko wyswietla tak jak powinno :)

Dzieki za podpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiazany! Tak jak wspomniano powyzej, wystarczylo zaznaczyc BAP w kodowaniu radia i nawigacji. Wszystko wyswietla tak jak powinno :)

Dzieki za podpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam

 

 

Dzieki za podpowiedzi, mialem ten sam problem wymiana RNS-a I nie wyswietlal na FISie ale po odznaczeniu BAP wszystko smiga, dodam moze jeszcze ze po zmianie kodowania trzeba NAVI zresetowac zeby zatwierdzic zmiany.

:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wyświetlaniem informacji z navi MFD wersja D na full fis. Mianowicie licznik jest 1J0 920 946C i jest podłączony do radia trzema przewodami z zielonej kostki zakodowany pod navi i nic się nie wyświetla. Gdy wchodzę w MAIN MENU sa tylko trzy opcje:

Trip computer

Car Status

Display off

 

brak NAVI

 

Co może być przyczyną że nie ma komunikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie tak dawno wymienilem w moim szaraczku b6 radio z androidem. Na fisie zauwazylem ze pojawila sie opcja audio oczywiscie wlaczylem wszystko spoko radio wyswietla i track. No i tu problem jak probuje cofnac do glownego menu nic sie nie dzieje. Druga sprawa jest to ze wcisnelem nie wiem jak opcje nawigacja i po chwili sie wylaczylo znow do audio a na jednostce pojawila sie navi. Czy ktos jest w stanie pomoc mi w znalezieniu tego? Czy jest jakis dokladny opis jak i co sie wlacza na fis pelny passek 2006 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności