Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Szyba chyba wyjdzie najtaniej - za używkę (dobierzesz rocznik) dasz max 150,-

Wyrwanie grilla, żeby dostać się do linki od zamka maski chyba będzie droższe.

 

Koszt zakupu na allegro grilla z otworami na czujniki parkowania to min. 150zł, a że mam zamiar wymienić cięgno bowdena, to wymiana szyby wydaje się wyjściem rozsądniejszym, bo i tak muszę rozebrać drzwi.

Widzę, że chyba nie będzie innego wyjścia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze prawe drzwi, ale wydaje mi się, że tam pod zaślepką nie ma zamka...

A jak szyba to przed biciem sprawdź jaką dostaniesz najszybciej i najtaniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale żeby otworzyć drzwi w dalszym ciągu muszę pociągnąć za klamkę. Przekręcając kluczyk i tak nie ma najmniejszego impulsu do centralnego zamka, by odblokowało mi pozostałe drzwi.

Pozdrawiam

hmm... próbowałeś przekręcić tym plastikowym kluczykiem ? , jeśli rozładował się aku to logiczne że nie odbije centralny , jednakże chodzi tu o otwarcie mechaniczne po przekręceniu tym kluczykiem tylko jednych drzwi , jak nie daje rady z lewej otworzyć , to spróbuj jeszcze to samo zrobić z prawej strony , zanim wybijesz szybę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze prawe drzwi, ale wydaje mi się, że tam pod zaślepką nie ma zamka...

Już sprawdzałem. Zamek jest tylko w drzwiach kierowcy.

 

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

 

hmm... próbowałeś przekręcić tym plastikowym kluczykiem ? , jeśli rozładował się aku to logiczne że nie odbije centralny , jednakże chodzi tu o otwarcie mechaniczne po przekręceniu tym kluczykiem tylko jednych drzwi , jak nie daje rady z lewej otworzyć , to sprubój jeszcze to samo zrobić z prawej strony , zanim wybijesz szybę .

 

Żeby otworzyć drzwi po przekręceniu klucza i tak potrzebuję pociągnać za klamkę, a tu jest problem, bo cięgno bowdena nie pozwala. Zamek jest niestety tylko w drzwiach od strony kierowcy. Mój pech w tym wypadku polega na tym, że mam zatarte cięgno w niewłaściwych drzwiach ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbujesz otworzyć tym plastikowym grotem i wepchniesz jakiś cienki drut (np z wieszaka do odzieży) z uchem, żeby pociągnąć za wewnętrzną klamkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może spróbujesz otworzyć tym plastikowym grotem i wepchniesz jakiś cienki drut (np z wieszaka do odzieży) z uchem, żeby pociągnąć za wewnętrzną klamkę?

Masz rację. Jutro spróbuję jeszcze powalczyć. Muszę tylko poszukać drutu na tyle cienkiego abym mógł go przepchnąć i na tyle sztywnego aby udało się nim pociągnąć klamkę.

Jutro napiszę czy się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek od maski możesz odkręcić wyciągając znaczek VW z grilla. Wyciągasz ten znaczek, odkręcasz śruby od zamka i wyjdzie (może nie cały, ale trochę) do góry. Powinno wystarczyć, aby go otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamek od maski możesz odkręcić wyciągając znaczek VW z grilla. Wyciągasz ten znaczek, odkręcasz śruby od zamka i wyjdzie (może nie cały, ale trochę) do góry. Powinno wystarczyć, aby go otworzyć.

 

A co tam potrzeba do odkręcenia? Torx'y czy nasadka? Rozumię, że klapę będzie można podnieść na tyle abym mógł użyć dżwigni do otwarcia maski...czy na tyle abym dostał się do linki?

Dzięki. Jutro się za to zabiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Żeby otworzyć drzwi po przekręceniu klucza i tak potrzebuję pociągnać za klamkę, a tu jest problem, bo cięgno bowdena nie pozwala. Zamek jest niestety tylko w drzwiach od strony kierowcy. Mój pech w tym wypadku polega na tym, że mam zatarte cięgno w niewłaściwych drzwiach

 

Mam pomysl .

Mialem taki problem z klamka i zanim poszedl tam smar ,to sam doszedlem do tego ze czasami pomaga pociagniecie (otwarcie drzwi od srodka ) ruszanie wewnetrzna klamka (strzelanie ) . Ale powiem ci ze klamka zaczynala tez dzialac jak strzelalem zewnetrzna klamka oczywiscie czesciej pomagala wewnetrzna .

 

Czyli klamka zewnetrzna do oporu do siebie i gwaltownie puszczasz kilka razy,sprawdz . Tak robilem jak pierwszy raz okazalo sie ,ze chyba nie dostane sie do auta ,to efekt zdziwienia i desperaty .Umnie tak pomagalo doputy auto nie bylo zamykane z pilota . Jesli zaskoczy to pociagaj klamke zewnetrzna powoli bez gwaltownych ruchow . Umnie to dzialalo zanim smar tam polecial .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam pytanie, jakis czas temu auto wjechało mi przednie drzwi od strony pasażera i mam nie duze wgniecenie, i sa naruszone...czy w tej sytuacji kupic nowe (uzywane) drzwi, czy wypukać u blacharza i pomalować...może jakies podpowiedzi?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pomysl .

Mialem taki problem z klamka i zanim poszedl tam smar ,to sam doszedlem do tego ze czasami pomaga pociagniecie (otwarcie drzwi od srodka ) ruszanie wewnetrzna klamka (strzelanie ) . Ale powiem ci ze klamka zaczynala tez dzialac jak strzelalem zewnetrzna klamka oczywiscie czesciej pomagala wewnetrzna .

 

Czyli klamka zewnetrzna do oporu do siebie i gwaltownie puszczasz kilka razy,sprawdz . Tak robilem jak pierwszy raz okazalo sie ,ze chyba nie dostane sie do auta ,to efekt zdziwienia i desperaty .Umnie tak pomagalo doputy auto nie bylo zamykane z pilota . Jesli zaskoczy to pociagaj klamke zewnetrzna powoli bez gwaltownych ruchow . Umnie to dzialalo zanim smar tam polecial .

 

Wszystkiego spróbuję zanim wybiję szybę.

Dzięki.

 

---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 11:58 ----------

 

Witam Panowie

Mam pytanie, jakis czas temu auto wjechało mi przednie drzwi od strony pasażera i mam nie duze wgniecenie, i sa naruszone...czy w tej sytuacji kupic nowe (uzywane) drzwi, czy wypukać u blacharza i pomalować...może jakies podpowiedzi?? pozdrawiam

 

Jak wypukasz u blacharza to i tak bez szpachli się nie obejdzie, a lakierować i tak będziesz musiał. Lepiej kup używkę, bo tylko polakierujesz. Zawsze to przy ewentualnej odsprzedaży auta, lepiej wygląda na czujniku grubości powłoki lakierniczej.

A jak zostaniesz z autem na dłużej, to drzwi tylko lakierowane, zaczną Ci zawsze trochę póżniej korodować niż te szpachlowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winkipinki

 

w passacie przetestowany patent:

otwierasz drzwi kierowcy grotem (odblokowanie zamka)

bierzesz długi pręt długości około 1 metra (max 4mm srednicy)

na końcu prętu robisz pętle ze sznurka/druta

przygotuj sobie 2 kliny z drewna długość max 10 cm max 2 cm na gubym końcu

 

drzwi kierowcy odchylasz róg i napinasz delikatnie klinami tak aby wstawić sobie tam pręt

 

teraz pozostaje Ci złapac za klamkę auta od środka

 

 

Mi otwarcie tak zamkniętego passata (niestety na autostradzie) a prętem była antena od CB zajęło 15 minut

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał teddybar

Zamek od maski możesz odkręcić wyciągając znaczek VW z grilla. Wyciągasz ten znaczek, odkręcasz śruby od zamka i wyjdzie (może nie cały, ale trochę) do góry. Powinno wystarczyć, aby go otworzyć.

 

A co tam potrzeba do odkręcenia? Torx'y czy nasadka? Rozumię, że klapę będzie można podnieść na tyle abym mógł użyć dżwigni do otwarcia maski...czy na tyle abym dostał się do linki?

Dzięki. Jutro się za to zabiorę.

Nie jestem pewien, ale chyba torxy. Wyciągniesz znaczek VW to będziesz widział. Mnie tak otwierali maskę w ASO jak się linka urwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
w passacie przetestowany patent:

 

Chyba musisz ten post wyslac na PW do kolegi winkipinki bo ,to normalnie jakas wskazowka dla wiesz kogo i zaczna rabac nasze passaciki tym patentem .

 

A tu go usunac ,tak mysle .Nawet go nie cytuje calego . Powiedz mi czemu auto ci sie zamknelo i w jaki sposob zostal ci grot ?

 

Wydaje mi sie ze bateria padla a kolejnego pilota brak w tym miejscu ,tak jak i baterii na wymiane ?

 

Czy po patencie drzwi ci nie odstaja tym gornym rogiem gdzie szyba ?

Oraz czy szyba nie peknie przy takim przegieciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bicie szyby? to trochę za droga impreza.Ja z kumplem w A4 robiliśmy tak:

podniesiona fura na lewarku z jednej strony i odkręcanie śrób od dolnej osłony silnika,potem z drugiej i reszta.Następnie zwykły prostownik i kabel minusowy do silnika (obojętnie gdzie do metalowej części) drugi kabel plusowy do grubego kabla od rozrusznika-on idzie prosto do aku.20min picia kawy aby aku podładowało-pilot i otwarte.W sumie zajęło nam to ok1,5h i upierdzieliliśmy się jak świnie ale zero strat.

Osłonę założył spowrotem mechanik przy wymianie oleju i tyle.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodam tylko, że w zeszłym roku miałem już problem z tymi drzwiami ale tak jak pisali forumowicze problem po paru dniach, pewnie szybciej paru pociągnięciach klamką wewnętrzną ustąpił. Ja o problemie zapomniałem a teraz pluję sobie w brodę.

 

Mogles tam smaru poslac wtedy ,moze by sie obylo bez obecnej sytuacji ,ale to pewnie mala loteria . Tylko ze ja od czsu smarowania mam spoks ,a zawsze po zamknieciu ciagam klamke drzwi kierowcy by sprawdzic czy auto zamkniete .I odpukac jak dotad jest OK ,ile czasu to trzeba zerknac wczesniej .

 

Jesli masz varianta to moze w klapie tylnej masz taki przycisk ,chyba awaryjnego otwierania . Czytalem gdzies tu o tym ,tylko nie wiem czy to nie jest raczej do otwarcia klapy od wewnatrz niz od zewnatrz . Jak stoi sie za autem ,to jest po prawej stronie zamka ,ja mam tam tylko zaslepke . Moge sie mylic oczywiscie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

zeby wymienic linke klamki to trzeba zdemontowac tą blache która jest na nitach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mysle ze kolega blop ma dobry pomysl ,tylko w dobre miejsca trzeba kable podpiac i bez zwarc. No i wygodniej na kanale by bylo ale .... . Potwierdzam ze dostep do kabla rozrusznika jest ,ale z plecow to masakra ,stojac w kanale to bajka .

 

To ten kabel jak sadze :

 

STA65393.JPG

 

STA65386.JPG

 

STA65382.JPG

 

A ta gumowa oslone trzeba zsunac :

 

STA65389.JPG

 

Tedy bedzie mozna sie dostac :

 

STA65435.JPG

 

STA65437.JPG

 

No a najlepiej zdjac ta rure :

 

STA65442.JPG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpawelm

Pytanie tak przy okazji jak o drzwiach mowa:

Czy po zamknięciu samochodu pilotem można otworzyć drzwi od środka klamką?

Kiedyś przypadkiem zamknąłem syna w samochodzie i nie mógł wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pytanie tak przy okazji jak o drzwiach mowa:

Czy po zamknięciu samochodu pilotem można otworzyć drzwi od środka klamką?

Kiedyś przypadkiem zamknąłem syna w samochodzie i nie mógł wyjść.

 

Mozna otworzyc od srodka ,tylko trzeba szybko po sobie dwa razy nacisnac zamykanie na pilocie (brak jest wtedy drugiego ryglowania ,jak sie nie myle ). Dioda wtedy nie swieci sie ,od zewnatrz wejsc sie nie da a od wewnatrz wyjsc tak ,ale po otwarciu drzwi wyje alarm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności