Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Passacie też kiedyś był taki problem (mówił mi o tym poprzedni właściciel). Był autkiem w Anglii i wymieniono część o numerze 3C1837015A (tak pisze w historii serwisowej). Tak wygląda ten mechanizm w/g ETKI:

 

zamek3c.jpg

 

Komentarz serwisu w Wielkiej Brytanii:

 

DRIVERS DOOR(N/S-POLISH IMPORT) WILL NOT OPEN FROM OUTSIDE

 

TESTED DOOR RELEASE-REMOVED LOCK & HANDLE REMOVED DOOR PANEL TRACE

TO STICKING RELEASE ON DOOR CATCH REPLACED WHNE PART ARRIVED-TEMP

REPAIR CARRIED OUT INITALLY FOR CUSTMER TO USE

 

Możliwe, że sterownik na chwilę zwariował i wszystko wróci do normy.

 

Na forum już był podobny przypadek:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39523

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nieotwierających się drzwi przednich. Okazało się że czasami metoda "jak nie głowom to siłom" dała oczekiwany skutek. Otóż po kilku "strzeleniach" klamką zewnętrzną i operacji pilotem "zamknij-otwórz" drzwi cudownie zaczęły się otwierać!!! Wot tiechnika!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wlasnie dopadl mnie przypadek nie otwierajacych sie drzwi przednich w B6, objawy takie same jak u kolegow. U mnie nie otwieraja sie drzwi kierowcy od zewnatrz, od srodka nie ma problemu (od pasazera dzialaja ok), klamka tak jakby porusza sie z mniejszymi oporami jak pozostale. Czy jest na to metoda ? czy poczekac az klamka samoistnie sie naprawi ??? moze jakis restarcik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w moim passacie też pojawił się problem z drzwiami kierowcy , objawy identyczne jak u kolegów , a że auto jeszcze na gwarancji , to do serwisu,wymienili cały zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chcialem zameldowac ze po 4 dniach, problem sie sam rozwiazal, czyli podobnie jak u innych kolegow drzwi od kierowcy zaczely sie poprawanie otwierac od strony zewnetrznej, jezeli beda problemy dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gesio

witam

od kilku dni stałem sie posiadaczem Paska B6 z 2006 roku i tez mam problem z drzwiami przednimi od kierowcy, nie otwieraja sie od zewnatrz, od środka bez problemu i pozostałe drzwi tez owtieraja sie zarówno od środka jak i od zewnątrz.

czy ktos może ma jakieś nowe doświadczenia albo wskazówki w tym temacie???? będe bardzo wdzięczny za pomoc bo nie usmiecha mi sie wymieniać całego zamka jak to poradził mi jeden mechanik.

dodam że nie mam żadnego alarmu. nic nie kombinowałem tez przy elektryce.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie wczoraj dopadły zablokowane drzwi kierowcy :/

 

Tak jak u innych - nic nie było kombinowane, padło nagle, klamka luźna. Dziś kilka razy je otwierałem i w końcu przez przypadek coś zaskoczyło, klamka działa z oporem, a drzwi się otwierają... mam nadzieję, że tak zostanie, jak nie to trzeba ściągać boczek, bo to zapewne jakiś duperel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

jest to kolejna, znana w serwisach usterka passata. wyciąga się linka klamki. U mnie, gdy się nie otwierały drzwi (lewy przód) pomagało trzaśnięcie. do czasu, niestety. Skończyło się wymianą linki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erko1, jaki koszt linki? Wymiana jest skomplikowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez nadgorliwość pewnego gościa wymienili mi obie linki-do wewnętrznej i zewnętrznej klamki. Dlatego podaję 2 symbole:

3C4837085C Cięgno BOWDENA BRUTTO 33,05ZŁ

3C8837017A Cięgno BOWDENA BRUTTO 35,53ZŁ

 

wymiana nie jest skomplikowana, wymaga jednak rozbrojenia drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cięgło bowdena do wymiany.

 

---------- Post added at 08:46 ---------- Previous post was at 08:46 ----------

 

sa dwa ciegła ktore umozliwiaja otwarcie od zewnatrz i drugie od wewnatrz, do jednego trzeba dodatkowo zakupic mostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ja mam problem.

Dzis jestem na myjni ... robie pilotem klik - niby drzwi powinny byc otwarte a nie sa (przednie pasazera) normalnie krew mnie zalala ... klamka jakby lekko luzna.

 

Wjechalem do garazu ... sciagam kapselek i ukazala sie wkladka ...

zdjcie002l.jpg

za "cholere" nie moge jej wyjac ... Moze mi ktos kto wyjmowal powiedziec jak to robil?

Mialem kiedys problem z drzwiami lewe-tylnie i jakos sobie poradzilem ... a tych nie moge ...

 

Z gory dzieki za pomoc.

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy otwórzcie dzwi od środka jak wam się otworzy to nadal ciągajcie klamką od środka na otwartych dzwiach w pewnym momęcie coś wam przeskoczy w dzwiach i będzie OK zamknięcie dzwi i powinni już wam się otworzyć od zewnątrz czasem trzeba 20 a nawet więcej razy pociągnąć za klamkie od środka ale to dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kolego ten magiczny sposob nie dziala ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten sposób nie działał. Na następny dzień pociągnąłem jakieś 30 razy za klamkę szybko i mocno, nagle coś przeskoczyło i klamka zewnętrzna działa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W swoim pasacie trafiłem na ten sam problem. Po odblokowaniu drzwi z pilota, nie mogę otworzyć drzwi od strony kierowcy od zewnątrz. Po krótkich próbach udało mi się ustalić, że problem występuję gdy szarpnę za klamkę zewnętrzną gdy samochód jest zamknięty. Wtedy zostaje mi otworzyć drzwi od środka. Drugie pociągnięcie za klamkę od wewnątrz powoduje że wszystko wraca do normy. Pojechałem do mechanika, a on stwierdził że trzeba wymienić zamek :625:. Pozostaje mi chyba mieć nadzieje że nikt nie będzie szarpał za klamkę kierowcy gdy auto jest zamknięte, wtedy nie będzie z tym problemu. Chyba że coś już padnie na amen.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez ten sam problem zdarzyło mi sie to cztery razy mam auto od lipca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam, zawsze problem zdarza się jak pociągne za klamkę a nie otworzę zamka z pilota. Odkąd zwracam na to szczególną uwagę tz. zawsze ciągne za klamkę jak nie są zaryglowane drzwi to problemu nie ma. U mnie pomagał sposób na trzaskanie drzwiami. Otworzyłem okno, otwierałem drzwi i trzaskałem, parę razy i klamka znów działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczoraj u mnie w autku po raz kolejny zablokowaly sie prawe drzwi z przodu (mozna otworzyc ze srodka ale nie z zewnatrz) :/ wczesniej bylo to okolo 4 miesiecy temu i samo powrocilo w pewnym momencie wszystko do normy...

 

ale tym razem zaczalem kombinowac na rozne sposoby i zauwazylem ze moglem otworzyc drzwi w momencie kiedy byla odsunieta do konca szyba. niestety gdy ja ponownie zamykalem klamka nadal zaczela chodzic luzno...

pomoglo pociagniecie za klamke w momencie gdy szyba jest otwarta i trzymajac ja nadal w tej pozycji zamkniecie jej kluczykiem-pilotem.

 

jak narazie wszystko gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artom65

Witam, jestem posiadaczem Passata B6 2006. Problem nie otwierających się drzwi pasażera z zewnątrz dotyczył również mojego Paska. Zastosowałem poradę kolegi, po otwarciu drzwi od wewnątrz intensywnie pociągałęm za klamkę ze 30 razy i odziwo coś zaskoczyło i działa.

Naprawde pomogło.

Dziekuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności