Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

hehe ki czort z tymi drzwiami, i mnie dopadło w piątek. Tylko że u mnie po otworzeniu drzwi nie mogłem ich zamknąć, zamek nie zatrzaskiwał, pomyślałem że coś zamarzło. Chciałem zatrzasnąć zamek palcem, przesuwając zapadkę, i tylko sie ruszał, zero oporów, oczywiście sprężynę było czuć. Przytrzymałem drzwi ręką, zamknąłem pilotem, i pomogło, otwierało się zamykało normalnie. Dzisiaj problem powrócił, ale po tym samym zabiegu nie otwiera się od zewnątrz. Niezłe cyrki. Chyba czeka zajrzenie do zamka. Najpierw sprawdze wasze podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich którzy mają problem z przednimi drzwiami w Passacie B6 które się nie zamykają albo nie można ich otworzyć z zewnątrz. Jest to wyłącznie spowodowane złą pracą linki łączącą zamek z klamką .Linka ta zapieka się i bardzo ciężko się przesuwa , przez co nie chce zwolnić zamka . Wystarczy wyjąć linkę i ją nasmarować i wszystko będzie działać idealnie.Zajmuje to trochę czasu przy rozbieraniu drzwi w moim przypadku to było 3 godziny.

Edytowane przez graxxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ASO twierdzą że należy wymienić cięgno + zamek. Nie dajcie się przerobić na 500pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już rozbieracie te drzwi to najpierw kupcie sobie cięgno (linka) w serwisie koszt tej linki to ok 40 zł. Sam wymieniałem. Nie warto kupować na Allegro lub jej smarować. Ona musi być w miarę hermetyczna bo co chwilę będziecie mieli problem. U mnie był pęknięty pancerz i dostawała się wilgoć. Po przesmarowaniu chodziło ok 2 tyg. i problem powrócił więc ją wymieniłem. Zamka nie wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zmagam się z problemem otwierania drzwi od 2 mc. Początkowo rzeczywiście działało użycie wew. klamki lub stukniecie w zamek. Ostatnio jednak drzwi zacięły się na dobre. Wygląda to na zatartą linkę od klamki. Niestety mimo dokładnego przejrzenia forum nie znalazłem kompletnego opisu, jak rozebrać drzwi i dostać się do linki. W moim przypadku nie jestem w stanie przejść kroku polegającego na odkręceniu szyby od wew płyty. Po częściowym opuszczeniu szyby w 2 otworach po zdjęciu zaślepek ukazują się dziwne bolce, których nie jestem w stanie złapać żadnym kluczem. Czy potrzebne jest jakieś specjalne narzędzie, czy po prostu czegoś w moich drzwiach brakuje?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erko1 odpowiedział wczesniej o zakupie i wymianie cięgna Bowdena 3C4837085C i 3C8837017A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to odpowiedź na moje pytanie. Wiem, ze mam wymienic ciegno, ale nie wiem, jak się do niego dostać (zdemontować drzwi) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy otwórzcie dzwi od środka jak wam się otworzy to nadal ciągajcie klamką od środka na otwartych dzwiach w pewnym momęcie coś wam przeskoczy w dzwiach i będzie OK zamknięcie dzwi i powinni już wam się otworzyć od zewnątrz czasem trzeba 20 a nawet więcej razy pociągnąć za klamkie od środka ale to dział.

serdecznie dziękuję,działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego by wyjąć szybę z przednich drzwi jest wymagana sprawna i delikatna dłoń,

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ten sam przypadek u mnie Najpewniej powoduje go zbyt szybkie chwycenie klamki w momencie otwierania drzwi. Mam wersje z Kessy wiec pilota nie uzywam tylko wsadzam reke i ciagne jesli zbyt szybko w momencie otwarcia zamka blokuje sie juz 2x tak mialem Pomogl sposob z otwarciem szyby, drzwi od wewnatrz i kilka razy od sodka klamka i slychac bylo jak kliknelo cos i juz ok wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie dzisiaj dopadł ten problem podobnie kiedyś miałem w skodzie ale byla to kosztowna naprawa ale poczytalem na forum i pomógł sposób z otwarciem szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie chce się podzielić informacją, jak dostać się do linki, czyli jak zdemontować drzwi. Ja robiłem już 3 podejścia, niestety za każdym razem nie udało mi się zdemontować wewnętrznej płyty, do której przymocowany jest siłownik szyby i inne elementy. Może trzeba mieć specjalny klucz. Nie mogę też nigdzie znaleźć informacji jak wyjąć klamkę zewnętrzną. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam .

 

Mam identyczny problem .

Popieram prosbe o rysunki z etki jak te drzwi sa zbudowane , ewentualnie extra foty z reala podczas wymiany linki. Jak sie do tego zabrac (kolejnosc czynnosci).

Mam jeszcze pytanie kupic linki ale obydwie , czy przy klamce zewnetrznej luznej konkretna nie obydwie ?

 

Nawet kiedy auto jest zablokowane to klamki powinny chodzic z oporem , a nie latac bez oporu. Nie ma w pasku takiej blokady kiedy to klamki by lataly luzno po zamknieciu ?

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc

A ja mam podobny problem ale z drzwiami tylnymi.Zablokowały się i nie chcą się otwierać od zewnątrz dodatkowo mam załączoną blokadę rodzicielską( to z lewej strony).Prawa zaś działa dziwnie bo przy pierwszym otwarciu nie da się ich otworzyć z zewnątrz ale jak raz otworzę z wewnątrz potem do zamknięcia ich ponownego z pilota chodzą normalnie.Proszę o pomoc jak można teraz otworzyć te zablokowane blokadą rodzicielską drzwi? Czy jest jakiś sposób na to?

Edytowane przez tomy_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich którzy mają problem z przednimi drzwiami w Passacie B6 które się nie zamykają albo nie można ich otworzyć z zewnątrz. Jest to wyłącznie spowodowane złą pracą linki łączącą zamek z klamką .Linka ta zapieka się i bardzo ciężko się przesuwa , przez co nie chce zwolnić zamka . Wystarczy wyjąć linkę i ją nasmarować i wszystko będzie działać idealnie.Zajmuje to trochę czasu przy rozbieraniu drzwi w moim przypadku to było 3 godziny.

Po co zdejmować wystarczy nalać wd 40 przez boczny otworek zaślepiony gumową zatyczką oraz w otwór mechanizmu zazabezpieczenia zamka. Ja tak zrobiłem i pomogło odrazu. 5 minut roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Po co zdejmować wystarczy nalać wd 40 przez boczny otworek zaślepiony gumową zatyczką oraz w otwór mechanizmu zazabezpieczenia zamka. Ja tak zrobiłem i pomogło odrazu. 5 minut roboty

 

Mozesz zamiescic jakies foty bo tam sa 2 zaslepki mniejsza i wieksza ?

Otwor mechanizmu zabezpieczenia zamka , to jest pod tym plastikiem zaslaniajacym wejscie klucza awaryjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz zamiescic jakies foty bo tam sa 2 zaslepki mniejsza i wieksza ?

Otwor mechanizmu zabezpieczenia zamka , to jest pod tym plastikiem zaslaniajacym wejscie klucza awaryjnego.

klucza

Najlepiej zdejmij wszystkie które są na widoku i spryskaj w środku.

Później zamieszcze fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Najlepiej zdejmij wszystkie które są na widoku i spryskaj w środku.

Później zamieszcze fotki.

 

Tylko moje odczucie mi podpowiada ze tak jakby cos spadalo ,omykalo sie , slizgalo i dlatego klamka nie lapie za cos tam za co powinna .To dotyk a w glowie , moze jakies 2 zabespieczenie albo poprostu cos w zamku nie odbija i klamka nie ma co zlapac . I tu mozesz miec racje ,smarek lub wd40 to zlikwiduje .

Zapytam wd40 nie zaleje tam czegos niepotrzebnie (plytki i inne elektroniki), moze lepiej smarek bialy wurth do zawiasow (bardziej staly po chwili) .

 

Poczekam na foty.

 

---------- Post added at 01:46 ---------- Previous post was at 01:41 ----------

 

Witam wszystkich którzy mają problem z przednimi drzwiami w Passacie B6 które się nie zamykają albo nie można ich otworzyć z zewnątrz. Jest to wyłącznie spowodowane złą pracą linki łączącą zamek z klamką .Linka ta zapieka się i bardzo ciężko się przesuwa , przez co nie chce zwolnić zamka . Wystarczy wyjąć linkę i ją nasmarować i wszystko będzie działać idealnie.Zajmuje to trochę czasu przy rozbieraniu drzwi w moim przypadku to było 3 godziny.

 

 

Kolega ma jakies fotki z tego rozbierania , jesli nie to jakis konkret opis .

To apel do ciebie , bo juz to robiles . Podziel sie z innymi zobacz ilu tu chetnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Później zamieszcze fotki.

 

I jak wstawisz jakies foty , bo twoje rozwiazanie jest bezinwazyjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak długo ale niestety nie miałem dostępu z powodu braku czasu.

Mechanizm zaznaczony strzałką na zdjęciu należy przechylić w dół tak aby patrząc w górę uchyliła się szczelina. Wtedy należy włożyć lub skierować rurkę z wd40 w jej kierunku i do dzieła.

Na koniec należy chwycić i pociągnąć klamkę aby mechanizm który przesuwaliśmy wcześniej ułożył się na swoje miejsce. Tak aby drzwi się zamykały.

ab10445b8630895fmed.jpg

 

Jeśli to nie pomoże to można zdjąć plastikową zaślepkę awaryjnego zamka klamki i wcisnąć również rurkę z wd40 i psiknąć w otwór zamka gdzie wkładamy plastikowy kluczyk dołączany do pilota. Oraz pozdejmować gumowe zaślepki i w każdy wolny otworek psikać do woli. Mi któryś z tych sposobów pomógł, więc wam też powinien.

Pozdrawiam

Edytowane przez czaja18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności