Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy otwórzcie dzwi od środka jak wam się otworzy to nadal ciągajcie klamką od środka na otwartych dzwiach w pewnym momęcie coś wam przeskoczy w dzwiach i będzie OK zamknięcie dzwi i powinni już wam się otworzyć od zewnątrz czasem trzeba 20 a nawet więcej razy pociągnąć za klamkie od środka ale to dział.

 

Pociągnąłem za wewnętrzną klamkę ponad 20 razy i ... cud, coś przeskoczyło i klamka zewnętrzna działa. Dzięki za podpowiedz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat powróci, aż w końcu drzwi przestaną się otwierać z zewnątrz. Temat znany większości właścicieli Passatów B6.

Ja właśnie dzisiaj odebrałem auto po wymianie cięgna Bowdena w obu tylnych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mrozy i klamką od środka nie mogę otworzyć drzwi. Jakieś nowe pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś miałem taką oto sytuację. Otworzyłem normalnie auto,wsiadłem do niego i mi się cały czas świeciła kontrolka otwartych drzwi kierowcy. Drzwi chodziły luzem,nie chciały się zamknąć. Więc wysiadłem z auta,i jak lekko trzasnąłem drzwiami,to się zamknęły,tak jak należy. Ale problem jest teraz taki,że nie mogę otworzyć drzwi kierowcy od strony zewnętrznej,od strony wewnętrznej otwierają się bez problemu. Ktoś wie,co się mogło stać,i jak temu zaradzić? Pacjent,to Passat B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziś miałem taką oto sytuację. Otworzyłem normalnie auto,wsiadłem do niego i mi się cały czas świeciła kontrolka otwartych drzwi kierowcy. Drzwi chodziły luzem,nie chciały się zamknąć. Więc wysiadłem z auta,i jak lekko trzasnąłem drzwiami,to się zamknęły,tak jak należy. Ale problem jest teraz taki,że nie mogę otworzyć drzwi kierowcy od strony zewnętrznej,od strony wewnętrznej otwierają się bez problemu. Ktoś wie,co się mogło stać,i jak temu zaradzić? Pacjent,to Passat B6

 

może cięgno http://forum.vw-passat.pl/threads/97620-Wymiana-ci%C4%99gna-Bowdena-wyj%C4%99cie-szyby-tapicerki-oraz-zamka-lewych-tylnych-drzwi

mi zamarzła linka i nie mogę otwierać z zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,od pewnego czasu borykam się z drzwiami z przodu od strony kierowcy które raz otwierają się a raz nie. Klamka zewnętrza jest luźna tak jakby linka spadła . Od wewnątrz wszystko działa jak trzeba , byłem dzisiaj u mechanika i stwierdził ze jest do wymiany zamek który kosztuje 500 zł . tak jak wszyscy tu piszą ze na 90 % jest to cięgno i mam dylemat z kupnem nowej klamki . Moje pytanie brzmi czy można kupić zamek z aut angielskich używanych ? ,a może komuś nasuwa się co może być tego przyczyną??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to nie klamka, to jest ciegno. U mnie jest tak samo. Jeszcze sie nie odwazylem wymienic, ale caly czas sie przymierzam. Taki trick, ktory u mnie dziala i ktory tu na forum wyczytalem: jak otworzysz drzwi od wewnatrz, to klamka wewnetrzna otwieraja kilkanascie razy, dopoki uslyszysz drugi dzwiek. Moze to byc nawet 40 razy. Jak mi sie chce to tak robie, albo otwieram szybe z kluczyka jak sie da (mroz) i otwieram klamka wew. z zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobne cyrki z zamkiem w golfie IV po wymianie ślizgów szyby. Źle naprężyłem linkę i nie mogłem otworzyć drzwi z zewnątrz. Musiałem regulować naprężenie linki w klamce przez przełożenie o kilka ząbków zakończenie linki. Najlepsze jest to że w pewnym momencie nie mogłem otworzyć drzwi ani z zewnątrz ani ze środka. Myślałem że będę musiał wzywać jakiegoś machera ale wystarczyło docisnąć drzwi z zewnątrz i się otworzyły. Inna metoda o której słyszałem w przypadku problemu z otwarciem drzwi to naprzemienne ciągnięcie za wewnętrzną klamkę i odryglowywanie drzwi z przycisku podobno też działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie podobnie nie moge otworzyc od zewnatrz po stronie kierowcy a od srodka bez problemu tylko jeszcze dodatkowo swieci sie ten kluczyk tak jakby blokada reczna drzwi byla wlaczona ,kilka razy pociagne za klamke i jest ok ,ale po powiedzmy godzinie problem powraca .Wyglada to tak jak by linka sie naprezyla i sama blokuje drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowalem wszystkie porady w tym temacie ,a na koniec popsikalem wd40 i teraz raz otworzy a raz nie a co ciekawe jest system tzn jak raz nacisne pilota w celu otwarcia to swieci sie przycisk kluczyka blokady w drzwiach , pstrykne zamknij i znowu otworz i dziala ?hmmm i tak w kółko moze za pare dni wd40 spenetruje reszte hehehe zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej ta sama sytuacja naciskam w pilocie otwieranie swieci sie kluczyk blokady w drzwiach nie mozna otworzyc klikam zamnij a potem otworz i drzwi stoja otworem czy to tez ciegno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach walki i w koncu po podlaczeniu kompa okazalo sie sa bledy z zamka. Wykasowalem i od tamtej pory czyli od 5 dni problem znikł? Ale chyba jest to kwestia czasu az calkiem wyzionie ducha. W ASO komplet ciegien Bowdena na jedna strone 85 zeta i nowy zamek 560 robicizna 200 takze maja rozmach sku....nsyny?????

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMAG0801.jpg Panowie,a ja dziś zabrałem się za wymiane linki w swoim Passacie. Wymieniam linke,ale mam taki problem. Jak nasadzić ten bolec od górnej linki w zapadkę zamka,bez rozbierania go? Pytam się,bo nie chce mi się rozbierać zamka. ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]141884[/ATTACH] Panowie,a ja dziś zabrałem się za wymiane linki w swoim Passacie. Wymieniam linke,ale mam taki problem. Jak nasadzić ten bolec od górnej linki w zapadkę zamka,bez rozbierania go? Pytam się,bo nie chce mi się rozbierać zamka. ktoś ma jakiś pomysł?

 

Udało mi się to jakoś wsadzić bez wyciągania zamka. Łatwo nie było,ale udało się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cięgno Bowdena klamki zewnętrznej ma taki sam numer do przednich jak i do tylnych drzwi ?

W jednym sklepie na alledrogo twierdzą, że cięgno jest to samo. Ktoś potwierdzi lub zaprzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to te same ciegna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem z nieotwieraniem się drzwi od zewnątrz można łatwo rozwiązać. Jednocześnie (pstrykać) pilotem otwieranie drzwi oraz ciągnąć klamką od środka na otwartych drzwiach aż coś przeskoczy i działa. Mi ten manewr udał się za pierwszym razem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też przeskakuje i działa na moment. Jedno może dwa otwarcia działa normalnie a za chwilę jest to samo. Ciegno do wymiany, części tanie tylko robić tego nie mam gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie również, pojawił się problem z otwieraniem drzwi kierowcy od zewnątrz. Gdy nacisnę na pilocie otwarcie drzwi, słychać jak działa zamek, od zewnątrz klamka ani drgnie, natomiast od wewnątrz otwiera bez problemu.

Jedyne co zauważyłem, to że zaczęło się tak dziać, gdy opuściłem szybę kierowcy z pilota.

Ktoś ma pomysł na taki problem, bo nie mogłem doczytać nic o tym w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności