Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wygląda to tak kilka tygodni temu zaczeło się coś dziać z zamkiem drzwi pasażera - nie chciały się zamykać , po kilku dniach zamkneły się i nie chcą się otworzyć z zewnątrz ani wewnątrz . Mało teraz jażdźę czekałem aż coś zaskoczy ale chyba trzeba będzie tapicerke pruć jak się ociepli...

B6 2005r

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

na wasze pytanie odpowiedz brzmi zacieła sie linka w zamku

to samo miałem i zdjąłem tapicerkę musiałem nasmarowac zamek ponieważ był zabrudzony i to tyle. przy zdejmowaniu tapicerki radze uwarzać gdyż czesto urywają sie kołki jak sie mocno pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Koledzy

mam taki problem z drzwiami jak wy. tylko u mnie jest tak jak samochód stoi pod pracą i jest więcej mrozu niż -5 mam wtedy problem z otwarciem drzwi pasażera. jade do domu wstawiam samochód do ogrzewanego garażu w którym jest około 4 stopnie na plusie, około 20 min postoju tam i wszystko wraca do normy. a jak samochód postoi na mrozie to znowu głupieje ten zamek. więc pytanie co to może być?

wypsikałem chyba już ze dwie butelki wd40, smar silikonowy, grzałem zamek farelką (na jakiś tydzień był spokój) i teraz znowu wróciło.

proszę o pomoc

i pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Koledzy

mam taki problem z drzwiami jak wy. tylko u mnie jest tak jak samochód stoi pod pracą i jest więcej mrozu niż -5 mam wtedy problem z otwarciem drzwi pasażera. jade do domu wstawiam samochód do ogrzewanego garażu w którym jest około 4 stopnie na plusie, około 20 min postoju tam i wszystko wraca do normy. a jak samochód postoi na mrozie to znowu głupieje ten zamek. więc pytanie co to może być?

wypsikałem chyba już ze dwie butelki wd40, smar silikonowy, grzałem zamek farelką (na jakiś tydzień był spokój) i teraz znowu wróciło.

proszę o pomoc

i pozdrawiam wszystkich :)

 

Ciegno Bowdena do wymiany. Tam jest wilgoć i na mrozie blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :)

wczoraj sie zdenerwowalem, zdjąłem te gumowe zaślepki i napsikałem do środka wd40 odpukać dziś drzwi otwierają się normalnie i zamykają a jest cały czas około -8, więc na razie coś pomoże. jak nie to będzie trzeba wymienić, tylko poczekam jak się zrobi trochę cieplej żeby tych boczków nie popsuć przy zdejmowaniu.

jest jedno to cięgno na drzwi czy więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa. Jedno do klamki wewnętrznej a drugie do zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i tak jak mówiłem. Napsikałem wczoraj smaru silikonowego wypychającego wodę i dzisiaj samochód stał 12h na dworze przy ok -8 stopni i drzwi otworzyłem i zamknąłem normalnie, więc mam nadzieję, że to pomoże, ale zrobi się cieplej to trzeba wymienić profilaktycznie w jednych i drugich drzwiach.

Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką prośbę czy mógłby ktoś wstawić zdjęcia z jakimś opisem jak rozebrać boczek przednich drzwi? albo link do takiego tematu na naszym forum bo szukam szukam i nie wpadło mi nic w oko.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wygląda to tak kilka tygodni temu zaczeło się coś dziać z zamkiem drzwi pasażera - nie chciały się zamykać , po kilku dniach zamkneły się i nie chcą się otworzyć z zewnątrz ani wewnątrz . Mało teraz jażdźę czekałem aż coś zaskoczy ale chyba trzeba będzie tapicerke pruć jak się ociepli...

B6 2005r

pozdrawiam

dzisiaj uchyliłem tapicerke, drzwi zamknięte centralny nie działa w tych drzwiach a więc nie działa klamka na zewnątrz i wewnątrz próbowałem też ciągnąć za cięgno pod tapicerką ale nic

mam pytanie czy ktoś dobierał się do zamkniętych przednich drzwi lub wie jak odblokować centralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodykret

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum.

Mój problem dotyczy lewych tylnych drzwi w Passacie B6 1.9 Kombi. Kilka dni temu ktoś bawiąc się drzwiami przestawił zapadkę zabezpieczającą przed nieumyślnym otwarciem. Problem w tym, że drzwi nie otwierają się ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Nie wiem czy to jest wada czy fabrycznie tak ktoś to wymyślił, tak czy inaczej drzwi jak zamurowane. Co z tym zrobić. Mechanik twierdzi, że należy rozebrać tapicerkę ( boczek ), co z kolei spowoduje jej zniszczenie ???????? ( jak to zniszczenie przy demontażu ????? ). Miał ktoś może z Was podobną sytuację. Proszę o pomoc, bo jestem w kropce. Pozdrawiam. Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni temu ktoś bawiąc się drzwiami przestawił zapadkę zabezpieczającą przed nieumyślnym otwarciem. Problem w tym, że drzwi nie otwierają się ani z zewnątrz ani od wewnątrz.

szukaj dobrze gdzieś jest to opisane, jak odblokować tą blokade

Ja miałem zablokowane przednie drzwi pasażera , ściągąłem tapicerke i dobrałem się do zamka , niestety zamek uszkodziłem zeby otworzyć drzwi.

Teraz jak jest wyjęty widać że można go było otworzyć bez demolki

pozdr

Edytowane przez misiek 528

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Trzeba otworzyć drzwi od środka i ciągnąć tak długo za klamkę aż nie usłyszymy tak jakby coś wskoczyło.... U mnie to za działało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukaj dobrze gdzieś jest to opisane, jak odblokować tą blokade

Ja miałem zablokowane przednie drzwi pasażera , ściągąłem tapicerke i dobrałem się do zamka , niestety zamek uszkodziłem zeby otworzyć drzwi.

Teraz jak jest wyjęty widać że można go było otworzyć bez demolki

pozdr

Powodem zamieszania okazały się zaśniedziałe piny we wtyczce pomiędzy drzwiami a słupkiem jeden musze wymienić .

Jak komuś zaczynają się problemy z głośnikiem ,szybą czy zamkiem radze tam zajrzeć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel_zg

Sposób na ciagnięcie klamką sprawdzony , drzwi otwierają się !:) Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam za sobą wymianę linki w drzwiach kierowcy. Wzorowałem się na opisie iNtEnSe. Dzięki!

 

Chciałbym zwrócić uwagę wszystkim, którzy nie są aż tak bardzo oblatani, że:

1. Aby poluzować szybę (a potem ją wyciągnąć) trzeba mieć odwrotny torx i UWAGA: gwint jest odwrotny. Tzn., żeby odkręcić (poluzować) trzeba kręcić zgodnie ze wskazówkami zegara w prawo. Żeby dokręcić (przymocować) trzeba kręcić w lewo.

2. Aby wyciągnąć klamkę, trzeba ją odchylić (tak jakby się miało ją otworzyć i trzymając odchyloną kręcić (chyba zakręcając) śrubą w drzwiach, aby klamka odchyliła się jeszcze bardziej. Wtedy na luza wyjdzie.

Przy wkładaniu włożyć i znowu kręcić (chyba odkręcić) tak aby wróciła na swoje miejsce.

Potem tylko włożyć wkładkę klucza i zakręcić tą śrubę.

 

Dwie bardzo ważne rzeczy, bez których ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja opisze historie sprzed tygodnia

jak już wcześniej pisałem, mialem wielokrotnie sytuacje ze drzwi nie mogłem otworzyć z zewnątrz gdy ktos za szybko pociągnał za klamke zewn. natomiast od środka działało. Zazwyczaj 'naprawiało' się samo po godzinie,

no i ostatnio powtórka z rozrywki, ale niestety się już nie naprawiło.

Zwaliłem więc boczek, następnie płytę, patrze a cięgno całe i pracuje, tylko klamka się nie otwiera.

nie mając czasu skreciłem i zostawiłem.

Będąc ostatnio u mechanika na wymianie filtrów i oleju mówie mu ze się klamka spsuła, ale linka cała i pracuje, to zaczął się śmiac,

mówi ze ostatnio miał chyba z 10 takich przypadków i wcale nie trzeba zdejmowac nic

podszedł do drzwi, zdjął 2 zaślepki od blokady bębenka, wyjął klamkę od zewnątrz, płaskim śrubokrętem coś podregulował przez dziurę po bębęnku zamka, po czym poskręcał całość do kupy i działa

 

z tego co mi później tłumaczył to śruba regulacji klamki (ta od frontu drzwi, jest delikatnie za mało wkręcona fabrycznie) i przez to spada po pewnym czasie blokada od zaczepu klamki

 

czas naprawy w mom przypadku zajął max 5 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość petrus007.1

Zamek przestał blokować drzwi kierowcy po "trzaśnięciu" nimi.

Sprawdziłem że rygiel zamka w drzwiach obraca się z minimalnym oporem do pozycji zamknięty i wraca do położenia otwarty, a powinien się blokować w 2-ch położeniach.

 

Drzwi można zamknąć jedynie z pilota, w tym celu wpierw trzeba je dopchnąć na tyle, żeby zwarło czujnik otwartych drzwi, następnie nacisnąć pilota, a jak "klapnie" centralny zamek i zacznie migać dioda alarmu to dopchnąć drzwi do karoserii, tylko tak się zamkną.

Można tak zrobić jedynie z pilota, bo z włącznika centralnego zamka na drzwiach to nie działa, włącznik zamyka wszystkie drzwi za wyjątkiem kierowcy.

Przestało też działać otwieranie klamką od środka, a przez jakiś czas jeszcze działało, działa klamka na zewnątrz.

Nie jestem pewien czy to dobry wątek, bo z tego co widzę wszyscy mieli problem z otwieraniem z zewnątrz.

Szukam instrukcji, najlepiej ze zdjęciami, jak wyjąć bębenek zamka i jak zdjąć boczek - mam model na 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość speedon86
Koledzy otwórzcie dzwi od środka jak wam się otworzy to nadal ciągajcie klamką od środka na otwartych dzwiach w pewnym momęcie coś wam przeskoczy w dzwiach i będzie OK zamknięcie dzwi i powinni już wam się otworzyć od zewnątrz czasem trzeba 20 a nawet więcej razy pociągnąć za klamkie od środka ale to dział.

 

Dzieki wielkie. U mnie pomoglo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem podobny obiaw (w niemczech passat B6 3C 2007 1,9 tdi) drzwi mozna bylo otworzyc, "dzis tylne nie dzialaja jutro przednie"

tak na przemian. U goscia w VW zamowilem .... linki do drzwi. Kosztowaly 13€ (obie). chce je wymienic, patrze

oryginalne sa krotsze od tych ktore zamowilem. No to spowrotem do VW no i pytam goscia czemu tak jest a on na to ze to "problem konstrukcyjny" i normalnie VW musial by to "zrobic za darmo" ale jak nikt nie wie to mozna kasowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności