Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie u mnie ten sam problem co u kilkudziesięciu innych osób, ale mimo to nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem. Drzwi kierowcy nie otwierają się klamką zewnętrzną po odblokowaniu drzwi pilotem :( Mam już tak od kilku dni dwa razy zadziałało więc nie wiem czy mogę wykluczyć zamek? Być może to wina cięgna, ale sam obawiam się, że nie potrafię tego zrobić, a mechanicy chcą wymienić zamek za 400zł. Także wersja z cięgnem byłaby dla mnie bardziej korzystna. Pomocne byłyby zdjęcie podczas rozbierania tych drzwi. Bardzo byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu... Wina lezy w 90% w ciegnie. Ja juz robilem w 3 drzwiach i zostaly mi jeszcze tylne prawe bo jeszcze nigdy sie nie zablokowaly... Dzieje sie tak dlatego ze ktos nie pomyslal chyba do konca w vw i na zamek leje sie woda z szyby. zamek jest bardzo szczelnie zamkniety wiec jemu nic sie nie dzieje. Problem wystepuje w dwoch miejscach gdzie linka wychodzi z pancerza. W tych miejscach robi sie maz i linka nie odbija do konca zamka. Jak juz pewnie czytales jak bedziesz mial troche szczecia i bedziesz walil dzrzwiami lub bil w miejsce mocowania zamka to powinno puscic. U mnie niestety nie puscilo i musialem rozbierac drzwi. Jesli sie troche znasz na mechanice to dasz sobie z rozebraniem drzwi rade, jesli nie to nawet sie za to nie bierz! Ja wyjąłem ciegno, psikalem wd40 w pancerz az wyplukalo wszystkie brudy, nawalilem smaru w spraju na linke i zamek, na koniec okrecilem folia te miejsca skad woda kapala na linke. Tobie tez taz radze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze opuszczać i podnosić szybę to pomaga do czasu aż całkiem linka się unieruchomienie w pancerzu. Ja tak jeździłem jeszcze pół roku i dopiero wymieniłem cięgno. Jak nie mogłem otworzyć drzwi to szyba na dół do końca do góry i drzwi działały jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć w końcu mechanika, który się za to zabierze. We wtorek 17.03 zaprowadzam autko i sprawa się pewnie wyjaśni. Mechanik na wstępie stwierdził, że to cięgno, bo podobno ten typ tak ma. Także dam znać jak poszła naprawa i co to konkretnie było gdy by ktoś miał podobny przypadek :) A zapewne się znajdą takie osoby. Ah ta Niemiecka precyzja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem ile sobie pan policzy za taka usluge...:) Z nowym ciegnem stawiam 200zl, bez mysle jakies 150zl. Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem autko. Mechanik nie wziął nic na usługę, ponieważ nie zrobił nic. Początkowo stwierdził, że to cięgno po dokładniejszym przyjrzeniu się problemowi stwierdził, że to zamek, a że go nie miał to nie zamontował. Dziwnym trafem kiedy podjechałem do domu wiatr pomógł mi zamknąć drzwi tak, że trzasnęły dość mocno i od tej pory otwierają za każdym razem :D Zamek miał przyjść do końca tygodnia jednak jak drzwi się będą otwierały to prawdopodobnie nie będę go wymieniał. Za zamek liczył ok. 150zł bez cięgna to dobra cena, ale używany nie wiadomo ile wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wystarczy jednocześnie pociągnąć klamkę od wewnątrz i zewnątrz. Działa za każdym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Ja mam problem z drzwiami pasażera przód .Sprawa ma się tak że z centralnego zamka jak klikam na kluczyku to nie otwierają się tylko te drzwi dopiero jak otworze z wewnątrz to drzwi można dowoli otwierać i zamykać do czasu gdy znowu nie zamknę z centralnego zamka .ale zauważyłem też sprawę tak że jeśli jest akumulator odłączony jakiś czas to drzwi na chwile działała .powiem szczerze dziwna sprawa.jeśli macie pomysly chętnie posłucham .może będziecie mieli na to złoty środek :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam nastepujacy problem, po naduszeniu raz klucza otwieraja mi sie przednie drzwi kierowcy czyli ok , po dwuktrotnym naduszeniu otwieraja sie wszystkie drzwi ok, niestety gdy siedzimy w srodku otworzyc mozna tylko przednie, gdy ktos siedzi z tylu nie moze otworzyc drzwi od wewnatrz - dotyczy to lewej i prawej strony , musze wtedy wyjsc i otworzyc mu drzwi od zewnatrz, czy ktos wie co jest tego powodem? czy ma to cos wspolnego z blokada rodzicielska i jak ewentualnie sobie z tym poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam nastepujacy problem, po naduszeniu raz klucza otwieraja mi sie przednie drzwi kierowcy czyli ok , po dwuktrotnym naduszeniu otwieraja sie wszystkie drzwi ok, niestety gdy siedzimy w srodku otworzyc mozna tylko przednie, gdy ktos siedzi z tylu nie moze otworzyc drzwi od wewnatrz - dotyczy to lewej i prawej strony , musze wtedy wyjsc i otworzyc mu drzwi od zewnatrz, czy ktos wie co jest tego powodem? czy ma to cos wspolnego z blokada rodzicielska i jak ewentualnie sobie z tym poradzic.

 

A sprawdziłeś w jakiej pozycji masz blokadę rodzicielską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdziłeś w jakiej pozycji masz blokadę rodzicielską?

A jak to sie sprawdza? Jestem trochę laikiem w tych sprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz drzwi i przy zamku masz do przekręcania blokadę rodzicielską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otwórz drzwi i przy zamku masz do przekręcania blokadę rodzicielską.

 

Dzieki faktycznie wystarczylo delikatnie przekrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam mały problem z autem kumpla drzwi pasażera przestały działać to znaczy wszystko wysiadło nie działa lusterko migacz szyba i centralny, pierwsze objawy były takie ze blokowały się drzwi i nie dało się ich otworzyć następnie samo przechodziło po kilku dniach, a teraz nic nie działa nawet auta zamknąć się nie da sprawdziłem wiązkę miernikiem jest ok. moduł komfortu wygląda ok. do modułu przy siłowniku w drzwiach dochodzi prąd powiedzcie czy ten moduł nr 1K0959792G w drzwiach steruje zamkiem centralnym szybami lusterkiem itp., Bo to od niego Ida kable do zamka i lusterka czy to on może być Uwalony, bo Niewinem gdzie szukać problemu po zatym wszystkie inne drzwi działaj bez problemu z góry dziękuje, za jaka kol wiek podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę Was o pomoc w następującym problemie:

Przy naciskaniu przyciska na pilocie od zamykania drzwi nie zamykają się te od kierowcy, nie słychać żadnej reakcji mechanizmu zamykania. Wcześniej występował cykliczny problem z cięgnem Bowdena, chciałem wymienić samą linkę ale teraz cały zamek w ogóle nie działa.

Czy po wypięciu kostki trzeba kodować zamek?

Czy jeśli kupię nowy zamek należy go kodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podłączę się do wątku.

przeszukałem forum i przeczytałem ten wątek ale nie znalazłem odpowiedzi; a mianowicie:

 

nie mogę otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem awaryjnym, tzn. kluczyk mogę włożyć ale nie mogę go przekręcić w żadną stronę. tak jakby się zapiekł. psikałem WD40 i innymi smarowidłami do zamków i nic. macie jakieś sugestie jak go rozruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu grot nie pasuje, gdyż nie jest od tego auta. Chyba, że masz dwa kluczyli i w obydwu jest taki sam. Wyjmij wkładkę i zapewnij jej kąpiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba kluczyki nie dają się przekręcić. Wkładkę wyjmę odkręcając tę dużą śrubkę na torxa ? I w czym ją wykąpać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, proszę Was o pomoc w następującym problemie:

Przy naciskaniu przyciska na pilocie od zamykania drzwi nie zamykają się te od kierowcy, nie słychać żadnej reakcji mechanizmu zamykania. Wcześniej występował cykliczny problem z cięgnem Bowdena, chciałem wymienić samą linkę ale teraz cały zamek w ogóle nie działa.

Czy po wypięciu kostki trzeba kodować zamek?

Czy jeśli kupię nowy zamek należy go kodować?

 

Witam ponownie temat rozwiązany, więc dzielę się spostrzeżeniami:

Jeśli z dnia na dzień przestaje Wam działać zamek w jednych drzwiach (zero reakcji na przyciski pilota) winne są urwane przewody w gumie między drzwiami a słupkiem auta. Wystarczy polutować i śmiga dalej.

Po wypinaniu kostki z zamka nie trzeba go kodować.

W opisanym wyżej przypadku nie należy kupować nowego zamka.

 

Tym samym sam sobie odpowiedziałem na pytania. Mam nadzieję, że doświadczenie z tym problemem oszczędzi komuś z Was cenny czas na szukanie przyczyny usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności