Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem taki problem... dostałem się do zamka w klamce, otworzyłem go PLASTIKOWYM GROTEM, ktory masz w kluczyku.. pogrzebałem chwile... złożyłem spowrotem i działa bez wymiany linki zamka... wcześniej klamka latała, teraz chodzi bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wd40 i psiknąć w otwór zamka

 

Dzieki za odpowiedz.

A nie zaleje sie tam niczego niepotrzebnie ,jakas elektronika ?

 

---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

 

Mialem taki problem... dostałem się do zamka w klamce, otworzyłem go PLASTIKOWYM GROTEM, ktory masz w kluczyku.. pogrzebałem chwile... złożyłem spowrotem i działa bez wymiany linki zamka... wcześniej klamka latała, teraz chodzi bardzo dobrze.

 

To znaczy ze wyjmowales ten zamek z drzwi, czy tylko przekrecales zamek w ta i spowrotem plastikowym grotem ,bez udzialu jakichs substancji smarujacych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz.

A nie zaleje sie tam niczego niepotrzebnie ,jakas elektronika ?

 

---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

 

 

 

To znaczy ze wyjmowales ten zamek z drzwi, czy tylko przekrecales zamek w ta i spowrotem plastikowym grotem ,bez udzialu jakichs substancji smarujacych ?

 

Nic nie wyjmowałem tylko wlałem wd40 do środka tam gdzie się wsadza grot i później przekręcałem tam i spowrotem.

A co do elektroniki to nic się nie stało więc Tobie też nic się nie powinno stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
przekręcałem tam i spowrotem.

 

Na otwartych drzwiach czy zamknietych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na otwartych drzwiach czy zamknietych ?

I na otwartych i na zamkniętych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy ze wyjmowales ten zamek z drzwi, czy tylko przekrecales zamek w ta i spowrotem plastikowym grotem ,bez udzialu jakichs substancji smarujacych ?

 

Bez żadnych środków, otworzyłem go grotem, przekręciłem kilka razy i chodzi idealnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez żadnych środków, otworzyłem go grotem, przekręciłem kilka razy i chodzi idealnie;)

 

Jak kolega będzie dalej czekał aż samo się zrobi to się nie doczeka :D

Musi coś zacząć działać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

Wiec sprawa luznej klamki i nie otwierajacych sie drzwi kierowcy rozwiazana . Dzieki za pomoc koledze czaja 18 i po czesci koledze biszkopt.

Niestety samo przekrecanie plastikowego kluczyka w zamku nie pomoglo .

Linka lub jakies elementy (klamki,zamka) blokuja sie gdzies ,zapiekaja . Brak jest smarowania i wpuszczenie wd40 tu i tam pomaga ,dodatkowo zastosowalem bialy smar do zawiasow , zamkow firmy wurth . Jak jusz to robilem w drzwiach kierowcy to zrobilem tak samo i we wszystkich drzwiach . Nic sie nie zalalo (elektronika) ,a popsikalem sporo az wycieklo (oczywiscie wd40 bo smar nie )dolnym otworem odplywu drzwi i dookola klamki na zewnatrz pojawily sie slady wd40 . Psikalem w czczeline skobla zamka wedlug wskazowek kolegi czaja 18 ,w miejsce wkladania plastikowego kluczyka ,oraz w dwa otwory boczne drzwi pod gumowymi zaslepkami . Psikalem pod roznymi kontami by zwiekszyc prawdopodobienstwo trafienia w odpowiednie miejsce . Zobaczymy na ile to pomoze , bo ktos tu pisal ze smarowanie linki pomaga na jakis czas . Ja mam nadzieje ze te czynnosci pomagaja na stale , a w ASO to wydziwiaja z tymi wymianami . Bo to nie koniecznie musi byc brak szczelnosci oslony linki , doprowadzajacy do dzialania wilgoci na sama linke . Moze to byc cos innego jakis mechanizm ktoremu z czasem brak smarowania .

 

Klamka dziala perfekt a i reszta klamek swobodniej chodzi . Odrazu po psikaniu wd40 klamka sie naprawila, sprawdzalem kilkadziesiat razy i dziala dobrze . Wczesniej wystarczylo zamknac paska z pilota i 2 razy pociagnac za klamke i za 2 razem (taka byla stala norma) byla juz luzna i nie otwierala drzwi po odblokowaniu z pilota .

 

To super rozwiazanie .

 

Bo w tym watku pisza tacy co rozbierali drzwi i wymieniali linke , ale nie chca podzielic sie wiedza i jej tu umiescic . Co trzeba jak i w jakiej kolejnosci rozbierac by wymienic linke ,bo nieliczni moze beda zmuszeni ja wymienic. Wiedza ta napewno by sie przydala w tym watku ale jest jak jest .

 

A oto fotki miejsc gdzie plecial wd40 i bialy smar wurth.

 

 

STA67192.JPG

 

STA67195.JPG

 

STA67201.JPG

 

STA67199.JPG

 

Pzd

 

Chcialem jeszcze zapytac was jak otwieracie auto tym plastikowym kluczykiem , bo mi sie nie udalo ,dopiero z pilota . Przekrecam kluczyk w prawo - zamyka i zalacza alarm ,jeszcze raz w prawo nadal jest zamkniety tylko przestaje migac djoda w drzwiach . Nastepnie w lewo -zapala sie swiatlo w srodku a drzwi sa zamkniete . Wiec jak tym kluczem otwiera sie paska ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ja mam podobny problem ale z drzwiami tylnymi.Zablokowały się i nie chcą się otwierać od zewnątrz dodatkowo mam załączoną blokadę rodzicielską( to z lewej strony).Prawa zaś działa dziwnie bo przy pierwszym otwarciu nie da się ich otworzyć z zewnątrz ale jak raz otworzę z wewnątrz potem do zamknięcia ich ponownego z pilota chodzą normalnie.Proszę o pomoc jak można teraz otworzyć te zablokowane blokadą rodzicielską drzwi? Czy jest jakiś sposób na to?

 

Wydaje mi sie ze jak wezmiesz wyciagniesz klamke do oporu ,to beda jakies szczeliny ktoredy mozna bedzie popsikac wd40 do srodka drzwi. Oczywiscie lepsze dojscie bedzie jak zdejmiesz ta zaslepke (ten kawalek klamki zdejmowany). Moze psikajac trafisz tam gdzie trzeba i podziala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szary za podpowiedź. Opisałeś czynności i jeszcze dodałeś fotki - tak trzymać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzięki Szary za podpowiedź. Opisałeś czynności i jeszcze dodałeś fotki - tak trzymać!

 

Dzieki , pewnie wszystkim sie przyda . Aparat troche czasu i jest , to proste staram sie robic zdiecia jak cos robie . No i mam ich sporo nawet dla samego porownania , od tak . Potrzebuje pomocy , pomagam innym przynajmniej sie staram i taka pomoc na odleglosc mile bym widzial od innych. Sa tacy tutaj co maja sporo tych punktow Pomogl , ja mam 1 . Wiec narazie jestem potrzebowski bardziej niz pomocny, ale bede sie staral .Wiadomo wszyscy maja malo czasu i sa zajeci , ale sa tacy co sporo wiedzy maja i materialu i niewiele im zajmuje napisanie paru zdan konkret w temacie .

 

Tak jak ja mogli by tak zrobic i ci co juz sami wymieniali linke i rozbierali boczek i reszte by sie do niej dobrac . To apel do nich niech sie podziela wiedza i wstawia opis i fotki , no chyba ze tylko sie popisuja . Bo moze to rozwiazanie z wd40 komus nie pomoze , a i z czasem moze sie okazac niewystarczajacym sposobem.Tymczasem jestem dobrej mysli , ale czekam na opis i fotki wymiany linki .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość caspar_ts

Witam, moje doświadczenia są bardzo podobne:

1. Lepiej nie szarpać za klamkę jak drzwi są zablokowane pilotem.

2. Pomaga mocne trzaśnięcie drzwiami.

Pozdrawiam,

caspar_ts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro36

a wiec mam passata z 2007 roku przed rokiem mialem otoz taka sytuacje mianowicie otwieram samochod z pilota ale drzwi nieotwieraja sie z zewnatrz spuscilem szybe i otworzylem drzwi od srodka zamykaly sie wowczas z pilota otwieralem szybe kilkakrotnie zamykalem i otwieralem i nic po 3 dniach znalazlem troszczke czasu wiec wybralem sie do warsztatu tlumacze mechanikowi co jest grane stanol popatrzyl na mnie jak na idiote(w sumie na idiote wyszedlem)poprosil o pilota nacisnal podchodzi do drzwi i co i sie dzieje otwiera mialem rok spokoju jakies dwa tygodnie temu lusterko przestalo dzialac ale pal licho w zasadzie pasuje mi tak jak jest ustawione no ale niestety usterek ciag dalszy dzisiaj zamykam smochod z kluczyka ale zapomnialem portwela w srodku wiec odruchowo ciagne za klamke drzwi kierowcy otwarte pozostale pozamykane wiec sprawdzam co i jak otoz drzwi kierowcy z pilota sie niezamykaja ani nie otwieraja od zewnatrz od wewnatrz mozna otworzyc kluczykiem mechanicznie moge drzwi zamknac i otworzyc jednak podczas nacisniecia pilota mikrowylacznik zdaje sie niefunkcjonuje nieslysze go i teraz pytanie czy trzeba caly zamek wymienic czy moze tylko mikrowylacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek379

Ja mam troszkę inny problem ale związany też z centralnym zamkiem (Passat B6 2005 2.0tdi 140kM)

Nie zamykają się przednie prawe drzwi z pilota ani awaryjnym plastikowym kluczykiem. Nie działa również elektryka prawego lusterka, czyli ogrzewanie,ustawianie,kierunkowskaz w tym lusterku oraz lampka oświeltająca auto po zmierzchu. Natomiast działa system podnoszenia szyby w tych drzwiach z włącznika od strony kierowcy oraz z włacznika w opisanych drzwiach. Pomózcie koledzy!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja mam troszkę inny problem ale związany też z centralnym zamkiem (Passat B6 2005 2.0tdi 140kM)

Nie zamykają się przednie prawe drzwi z pilota ani awaryjnym plastikowym kluczykiem. Nie działa również elektryka prawego lusterka, czyli ogrzewanie,ustawianie,kierunkowskaz w tym lusterku oraz lampka oświeltająca auto po zmierzchu. Natomiast działa system podnoszenia szyby w tych drzwiach z włącznika od strony kierowcy oraz z włacznika w opisanych drzwiach. Pomózcie koledzy!!!!!

 

No nie jestem pewien ,ale moze cos z przewodami na zgieciu miedzy progiem a drzwiami . Brak polaczenia ,moze cos sie wypielo w drzwiach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy (passat w Irlandii – zatem są to „ich” drzwi pasażera) od zewnątrz. Dzięki Wam miałem już pomysł jak do tego podejść i udało się. Całość nie zajęła nawet minuty. Pomógł pomysł z otwartym oknem. Najpierw otworzyłem okno i stojąc na zewnątrz samochodu na maxa pociągnąłem zewnętrzną klamkę do siebie. Jednocześnie (ciągle trzymając klamkę zewnętrzną) przez otwarte okno pociągnąłem za klamkę wewnętrzną. Zaskoczyło za pierwszym razem. Dzięki za pomysł. PS. Zepsuło się tak, że wkładałem fotelik dla dziecka na przednie siedzenie i chcąc zamknąć drzwi, za lekko je pchnąłem w związku z czym nie zamknęły się do końca (zamek zaskoczył ale domknął drzwi całkowicie). Potem nie mogłem już ich otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten problem...robiłem tak jak napisałes i nic nie pomogło...wiec jaka jest rada na to? mam wymienic jakams linke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolego yorg i KRZYSIEK.BB , tez myslalem ze mam wymieniac linke , ale koledzy w tym watku dali inna rade ,mniej inwazyjna .

 

Tak na marginesie to czytaliscie caly watek ?

Ja mam spoks z tym problemem od 1 czerwca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności