Skocz do zawartości
master

Parktronic jak podłączyc...???

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem właśnie dokładkę zderzaka do kombi pod PDC ale zauważyłem że brakuje w niej dwóch gniazd, w które mocuje się czujniki i mam w związku z tym pytanie: czy można dokupić gdzieś same gniazda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. że można dokupić, zapytaj w ASO nie powinny kosztowac majątku.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jaki mają numer bo w etce pokazuje mi tylko nr dokładki??

Edytowane przez dominikc200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge sprawdzić Ci jaki numer mają w sedanie. w kombi nie wiem czy zobacze na aucie bo tam chyba jest jeszcze osłona ale sie postaram

 

P.S.

A tak w ogóle to nie masz na tych co je masz numerów napisanych?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem troche potrzebnych informacji. Dziex za dzielenie sie z innymi Wasza wiedza.

Painter Decorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W etce dokładka jest jako 1 element - nie jestem pewien więc czy dostaniesz te "rurki" - jak dobrze pamiętam są mocowane do dokładki na gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was montował w pasacie B5 3BG centralkę wraz z czujnikami z sharana? Chodzi mi o komplet PDC przód i tył bo z tego co wiem to w pasku nie było opcji na przód, a w sharanach z tego samego rocznika już była. Centralka w sharanie jeśli się nie mylę ma oznaczenia 7M3919283.

 

Czy będę umiał jakoś wymienić moją fabryczną centralkę na tą z sharana i dołożyć czujniki do zderzaka na przód wraz z dodatkowym włącznikiem jaki był w tych samochodach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś z Was montował w pasacie B5 3BG centralkę wraz z czujnikami z sharana??...

 

Kolego, sprawdź czy przy swojej centralce Passatowej masz wejście na 2 czy na 3 wtyczki, jeśli na 3, to obsługuje również przód i nie musisz wymieniać centralki :) Wydaje mi się że w Sharanie były identyczne centralki jak w Passacie, poprawcie mnie jeśli się mylę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/index.htm

 

ktoś gdzieś wcześniej podawał w tym temacie tego linka. Tam wyczytałem że fabryczna centralka w passacie ma oznaczenia 3B0 919 283 i jest tylko na tył a ta w sharanie ma oznaczenia 7M3 919 283 i jest na przód i tył. Jak widać różnica w oznaczeniach to tylko jedna literka M / B ale jakże znacząca...

 

Sprawdzę centralkę u mnie (ale z całą pewnością będzie to ta tylko na tył) tylko pytanie gdzie była montowana fabrycznie centralka w tych passatach w sedanie?

 

 

Znalazłem coś jeszcze na niemieckim forum tutaj:

 

http://www.meinpassat.de/forum/t7174.html?pageNo=11

 

Jak widać tam też ten niemiec zmienił centralkę na tę z sharana i użył na przód czujników z golfa V (tylko ciekawe czemu nie tych fabrycznych do kompletu centralki z sharana). Zastanawia mnie jednak schemat wyprowadzeń z tej lepszej centralki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś gdzieś wcześniej podawał w tym temacie tego linka. Tam wyczytałem że fabryczna centralka w passacie ma oznaczenia 3B0 919 283 i jest tylko na tył a ta w sharanie ma oznaczenia 7M3 919 283 i jest na przód i tył. Jak widać różnica w oznaczeniach to tylko jedna literka M / B ale jakże znacząca...

Centralka w 3BG jest identyczna jak w Sharanie (3 gniazda). :ok

Różnią się jedynie nadrukami na obudowie (inny producent).

 

Sprawdzę centralkę u mnie (ale z całą pewnością będzie to ta tylko na tył) tylko pytanie gdzie była montowana fabrycznie centralka w tych passatach w sedanie?

Z pewnością tak nie będzie. Niedawno wyciągałem z anglika (sedan 03r.) kompletne PDC i sterownik był na 3 gniazda.

Fabrycznie jest montowany tak samo jak w kombi do uchwytu mocującego silniczek od otwierania klapki wlewu paliwa. :ok

Między sedanem a kombi jedynie jest taka różnica że sedan nie ma na adapterze buzzera.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są to te same centralki to rozumiem ze powinna ona mieć również wejścia na 4 przednie czujniki oraz włącznik czujników i głośnik przedni jak to ma miejsce w sharanach? Kolega ma właśnie w sharanie fabrycznie przód i tył. Sprawa wygląda tak ze czujniki może włączyć ręcznie przełącznikiem lub gdy wrzuci wsteczny. Gdy coś jest wykrywane z tyłu samochodu to słychać sygnalizację dźwiękową z tyłu, a gdy coś jest wykrywane z przodu to słychać dźwięk troszkę innego tonu gdzieś z przodu samochodu, tak jakby spod deski rozdzielczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro są to te same centralki to rozumiem ze powinna ona mieć również wejścia na 4 przednie czujniki oraz włącznik czujników i głośnik przedni jak to ma miejsce w sharanach?

Dokładnie (środkowe gniazdo sterownika). :ok

 

... gdy coś jest wykrywane z przodu to słychać dźwięk troszkę innego tonu gdzieś z przodu samochodu, tak jakby spod deski rozdzielczej.

Dokładnie tak. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz mam jeszcze takie pytanua:

1. Gdzie znajdę lub czy ktoś ma schemat wyprowadzeń tej kostki?

2. Jakie oznaczenie ma ten przedni głośnik o innym tonie?

3. Jakie czujniki zastosować na przód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, teraz mam jeszcze takie pytanua:

1. Gdzie znajdę lub czy ktoś ma schemat wyprowadzeń tej kostki?

2. Jakie oznaczenie ma ten przedni głośnik o innym tonie?

3. Jakie czujniki zastosować na przód?

 

Wszystko masz tutaj:

http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/

 

P.S. Głośnik jest identyczny jak na tyle, jedynie sterownik generuje dźwięk o wyższym tonie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tam jest jedną nieścisłość, otóż na zdjęciach widać ze 2 czujniki mają wtyczkę na wprost a 2 pod kątem. Z kolei w opisie pisze ze są to 4 identyczne czujniki. To jak to w końcu jest? Nie chciałbym kupić złych czujników później...

 

Swoją drogą, mam w domu 4 sprawne czujniki z Passata B5FL Variant (te montowane z tyłu w dokładce zderzaka) ale nie wiem czy to te same i czy mógłbym je wykorzystać i polakierować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, mam w domu 4 sprawne czujniki z Passata B5FL Variant (te montowane z tyłu w dokładce zderzaka) ale nie wiem czy to te same i czy mógłbym je wykorzystać i polakierować

Pod względem ich funkcjonowania pewnie są te same. Ze względu jednak na ich budowę oraz charakterystyczne ,,oczko,, nie nadają się na przedni zderzak.

 

I właśnie tam jest jedną nieścisłość, otóż na zdjęciach widać ze 2 czujniki mają wtyczkę na wprost a 2 pod kątem. Z kolei w opisie pisze ze są to 4 identyczne czujniki.

Czujniki różnią się wyprowadzeniami pod wtyczkę, zapewne wynika to z konstrukcji oraz miejsca pod zderzakiem.

Wszystkie 4 czujniki są z Passata B6. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to przeszukam allegro i znajdę te czujniki. Obym znalazł tam i te plastiki do ich montażu...

 

Wracając do tej stronki gdzie wszystko jest rozpisane. Niestety są tam pokazane przewody (gotowe wiązki) i inne podzespoły, lecz pytanie czy znajdę gdzieś samą rozpiskę tej środkowej kostki w sterowniku? Jestem elektronikiem i wiązkę sam sobie poskręcam ale bez pin-out'u nie będę wiedział gdzie co ma do centralki być podłączone...

 

Skoro buzzer jest ten sam a to sterownik generuje dźwięki o różnej częstotliwości to wnioskuję że ten buzzer jest bez wbudowanego generatora, a więc to zwykły głośnik. Jeśli to sterownik generuje dźwięk to chyba nawet nie muszę podłączać z przodu oryginalnego buzzera/głośnika a jedynie jakikolwiek głośnik o tej samej impedancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tej stronki gdzie wszystko jest rozpisane. Niestety są tam pokazane przewody (gotowe wiązki) i inne podzespoły, lecz pytanie czy znajdę gdzieś samą rozpiskę tej środkowej kostki w sterowniku? Jestem elektronikiem i wiązkę sam sobie poskręcam ale bez pin-out'u nie będę wiedział gdzie co ma do centralki być podłączone...

Łap. :ok

 

Podłączenie czujników względem kostki sterownika T12e:

 

- Zasilanie czujników - PIN T12e/2 przewód czerwono-niebieski połączony ze wszystkimi czujnikami na PIN 1

- Masa czujników - PIN T12e/1 przewód brązowo-niebieski połączony ze wszystkimi czujnikami na PIN 3

- Sygnał czujnika G252 (przedni prawy zewnętrzny) - PIN T12e/8 przewód szaro-niebieski połączony z czujnikiem na PIN 2

- Sygnał czujnika G253 (przedni prawy środkowy) - PIN T12e/7 przewód różowo-czarny połączony z czujnikiem na PIN 2

- Sygnał czujnika G254 (przedni lewy środkowy) - PIN T12e/4 przewód żółto-czarny połączony z czujnikiem na PIN 2

- Sygnał czujnika G255 (przedni lewy zewnętrzny) - PIN T12e/5 przewód biało-niebieski połączony z czujnikiem na PIN 2

 

P.S. Kolorystyka przewodów podana dla ori wiązki z Sharana jak byś gdzieś taką dorwał w całości lub kawałkach. :)

 

Skoro buzzer jest ten sam a to sterownik generuje dźwięki o różnej częstotliwości to wnioskuję że ten buzzer jest bez wbudowanego generatora, a więc to zwykły głośnik. Jeśli to sterownik generuje dźwięk to chyba nawet nie muszę podłączać z przodu oryginalnego buzzera/głośnika a jedynie jakikolwiek głośnik o tej samej impedancji

Dokładnie. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodziło :) Dzięki

 

Niestety tych plastików montażowych nie znalazłem na allegro ale może w ASO majątku nie będą kosztować.

 

Jeszcze jedna drobnostka. Na jednej z pierwszych stron ktoś podawał chyba rozpiskę tych dwóch pozostałych kostek (wykorzystanych fabrycznie w passacie) i był tam sygnał HAK. Czy chodzi tu o jakieś rozpoznanie że coś jest zaczepione na hak z tyłu w samochodzie przez co czujniki się wtedy nie włączą? Zastanawiam się nad domontowaniem haka i wolę wcześniej wiedzieć jeśli taki sygnał też muszę sobie wyprowadzić. Pytanie jak to powinno być podłaczone? Masa czy też +12V na tym pinie dezaktywuje PDC gdy wrzucam wsteczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna drobnostka. Na jednej z pierwszych stron ktoś podawał chyba rozpiskę tych dwóch pozostałych kostek (wykorzystanych fabrycznie w passacie) i był tam sygnał HAK. Czy chodzi tu o jakieś rozpoznanie że coś jest zaczepione na hak z tyłu w samochodzie przez co czujniki się wtedy nie włączą? Zastanawiam się nad domontowaniem haka i wolę wcześniej wiedzieć jeśli taki sygnał też muszę sobie wyprowadzić. Pytanie jak to powinno być podłaczone? Masa czy też +12V na tym pinie dezaktywuje PDC gdy wrzucam wsteczny?

Chodzi o gniazdo elektryczne przy haku z tzw. stykiem pomocniczym. Podpinając przyczepę podajesz do sterownika dodatkowy sygnał dezaktywujący pracę PDC.

P.S. We wszystkich autach z którymi miałem do czynienia nie spotkałem się z tego typu gniazdem, zaś sam przewód z wtyczki od PDC zawsze fabrycznie był zakończony gniazdem 1 pinowym zaizolowanym we wnętrzu wiązki. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności