Skocz do zawartości
master

Parktronic jak podłączyc...???

Rekomendowane odpowiedzi

Mi elektryk powiedział za czujniki z montażem 230-250zł. Co do OEM to zależy za ile kupisz używane graty. Do sedana będzie trochę taniej, do kombi trzeba zmienić dokładkę. Myślę, że od 300zł w górę części plus robota

 

Ktoś z Was dokładał sobie pdc? Bo mam pytanie odnośnie wtyczki 4A0 972 883A do modułu. Trzeba nową kupować (nawet nie wiem czy jest dostępna) czy można ze starej i jakoś wykorzystać stare piny lub wsadzić tam nowe? I jak podpiąć/zakodować jeśli ma się hak. Co prawda obecnie go nie używam ale nigdy nic nie wiadomo.

 

Ja ostatnio dokładałem. Moduł z czujnikami i wiązka kupiłem za niecałe 200 zl i do tego zderzak cały z dokładką PDC z podobnej cenie. Robocizna jak to zazwyczaj w Polsce przy sobocie ze szwagrem i jakos poszło.

Generalnie nie wiem jak z wtycza bo jak pisałem mialem cały zestaw, jedynie co to musielismy sie wpiąć w instalację z zasilaniem , wstecznym itp. Haka nie mam więc nie pomogę ale jest jeden kabel który nalezy podłaczyć dodatkowo, myśle że wszystko opisane jest wjuz w tym wątku. Jak montowaliśmy to było cholernie zimno więc nie ciągnelismy połaczenia do K-line więc z testowaniem i kodowaniem nic nie robiliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupuję cały zestaw więc mam nadzieję, że wszystko będzie ale to się dowiem najwcześniej w niedzielę. Chodzi mi własnie o to wpięcie się w instalację. Do czego się podpiąć już było pisane więc jakoś w miarę rozumiem. Chodzi mi właśnie o podpięcie tego zasilania do sterownika. Bo to chyba przez tą kostkę się wpina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio żona "naprawiła" mi zderzak i akurat trafił się kompletny w kolorze z czujnikami i wiązką więc kupiłem. Podłączyłem dzisiaj wszystko na sztukę tak żeby tylko działało. Nie wiem tylko gdzie w kombi przyczepić ten plastik z modułem i głośnikiem. Nigdzie to nie pasuje. Gdzieś czytałem, że koło apteczki ale nie ma tam miejsca na to ustrojstwo. Czy ktoś ma fabryczny parktronic i może mi powiedzieć gdzie to powinno być zamontowane?

Mam jeszcze pytanie odnośnie haka. Mam oryginalny z oryginalnym gniazdem w którym jest mikrostyk. Gdzie wpiąć się kablem z modułu parktronic żeby nie hałasował podczas cofania z przyczepką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na moduł jest w tym samym miejscu co w sedanie, czyli zapinany na blachę do której jest prxykrecony siłownik od otwierania klapki wlewu.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dokładnie składa na ten parktronic? Bo moim pasku go nie ma niestety ale bym chciał go zamontować. Wiązka kabli, moduł, zderzak z perforacjami. Czy coś jeszcze? Ilu pinowa wtyczka? ITD POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki z wiązką pod nie, dokładka zderzaka, moduł z buzzerem, wiązka główna.

To chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na sprzedaż komplet???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ruslan napisał:

Co się dokładnie składa na ten parktronic? Bo moim pasku go nie ma niestety ale bym chciał go zamontować. Wiązka kabli, moduł, zderzak z perforacjami. Czy coś jeszcze? Ilu pinowa wtyczka? ITD POMOCY!!!

 

1 minutę temu, ruslan napisał:

Ma ktoś na sprzedaż komplet???

 

Przekalkuluj czy się opłaca oryginalne czy zestaw typu BLOW-PS1  za około 60 zł  - taki kupiłem, zamontowałem, działa świetnie.   Tydzień po montażu pierwszy raz w życiu zaszło ryzyko, że bym kolesia sprzątnął przy cofaniu gdyby nie PDC. Nie wiem jak i skąd nagle zmaterializował mi się człowiek za tyłkiem, ale PDC mnie uratowały :D 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie opłaca ale wolałbym żeby było to jak najbardziej kompatybilne i jak najmniej inwazyjne dla samochodu, bo już mam z nim całą gamę innych usterek. Na parktronic mógłbym wydać ok 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to cenowo sam widzisz jak to wygląda. Nie będę forsował żadnej z opcji ale najmniej inwazyjne to jest właśnie kupno gotowego zestawu który podpinasz pod światło cofania i na tym kończy się "inwazja" 

Osobiście w życiu bym nie dał tyle pieniędzy za PDC ( chyba, że bym nadwyżkę kasy na kaprysy )  bo już wiem, że nawet najtańsze działa tak samo - technologia działania PDC jest bardzo prosta i znana od dziesiątek lat bo opiera się na prostej zasadzie.

Płacisz za markę i za jakość wykonania i tu warto dopłacić za solidny system ale płacić tyle pieniędzy?  To już lepiej kupić system od firmy VALEO który pewnie robi PDC dla mnóstwa samochodów tylko ma klepane logo na zamówienie.

 

 

Super jest mieć fabryczne PDC zintegrowane z fabryczną instalacją ale jak to ma tyle kosztować to cenowo jest katastroficznie bo ja mam chińczyka za 60zł i działa tak samo - daję wsteczny i ostrzega mnie tak samo jak każdy inny zestaw za setki PLN. 

Koniec końców wsiadasz do auta i czy w zderzaku masz coś za 50zł, za 150zł za 550zł to efekt jest ten sam - pikanie przy cofaniu.    Przemyśl to bo jak masz dać te kilkaset zł i mieć fabrycznie to ja to rozumiem bo to fajne uczucie ale jak to masz kosztować bliżej tysiaka no to sprawa trochę się komplikuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę ze 250- 300 to jest max ile można dać za ori zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już kompletne pdc nie jest aż takie drogie :) Można spokojnie fajna oferte ustrzelić :) Ja mam ma sell jak coś sterownik do pdc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ruslan napisał:

Pewnie się nie opłaca ale wolałbym żeby było to jak najbardziej kompatybilne i jak najmniej inwazyjne dla samochodu, bo już mam z nim całą gamę innych usterek. Na parktronic mógłbym wydać ok 700 zł.

Jak chcesz najmniej inwazyjne, to są teraz czujniki elektromagnetyczne, które nie wymagają wiercenia w zderzaku, lub w porównaniu do oryginalnego szukania listwy itd.

Zaleta oryginalnego.. podpięcie do diagnostyki i haka. Czyli diagnostyka i info o uszkodzonym czujniku oraz wyłączenie pdc gdy masz podłączoną przyczepę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno lipa i strata kasy te elektromagnetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StreamHD napisał:

Podobno lipa i strata kasy te elektromagnetyczne.

Podobno powinno się argumentować stwierdzenia, które są podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat. Wrzućcie zdj pod który kabel mam podpiąć kabel od diagnostyki pdc

dziekuje i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o sygnał wstecznego - ktoś się orientuje gdzie jest on wpinany fabrycznie? Wiem, że w czujnik wstecznego F4... ale sam czujnik jest na skrzyni pod autem, gdzie leci ten kabel potem juz w środku? mam ori wiązkę i chce wpiąć się w sygnał wstecznego a nie w lampę z tyłu. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy ktoś kodował centralkę PDC pod hak?

mam       01114 a cze miec 10114

nie przyjmuje, czy dobrze wyczytałem, że na czas kodowania trzeba podać masę na pin "HAKa" ??

 

EDIT : niestety podawanie masy na przewod przychodzacy z centralki HAKa nie daje nic - ustawilem skrzynie manualna ale haka nie przymuje, ktos wie czemu ?

mam teraz 00114 a chce miec 10114

Edytowane przez strokers
sprawdzilem i sposob nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie kodowal PDC z hakiem ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos schemat jak podlaczyc pdc tak na fabryke ? Mam pod lampy ale bym chcial to tak jak jest w ori zrobione. Dolozenie  bezpiecznika do skrzynki, asilenie tego bezpiecznika i podpiecie reszty kabli itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności