Skocz do zawartości
Magda

FELGI / OPONY - oznaczenia, parametry montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze was o porade chce kupic sobie fele do mojego autka

Interesują mnie 17" ale nie wiem jakie ET powinny mieć i ile max calowe czy wejda mi 8"

Mój bolid do model B5 FL w kombiku.

wyczailem w takim rozmiarze rozmiar felgi 17, szerokość felgi 8, ET 37, rozstaw śrub 5x112 -tylko nasuwa sie pytanie czy podejdą. Z góry wielkie dzieki

ET od 35 do 45.ja mam szerokie 8 cali i pasują,opona 225/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam prosze was o porade chce kupic sobie fele do mojego autka

Interesują mnie 17" ale nie wiem jakie ET powinny mieć i ile max calowe czy wejda mi 8"

Mój bolid do model B5 FL w kombiku.

wyczailem w takim rozmiarze rozmiar felgi 17, szerokość felgi 8, ET 37, rozstaw śrub 5x112 -tylko nasuwa sie pytanie czy podejdą. Z góry wielkie dzieki

 

U mnie felga 17" ET35 szerokiej na 7.5" chowa się spokojnie (Passat 3B) a w 3BG nadkola są nieco szersze więc podejdzie Ci to. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio uszkodziłem jedna felgę, a mam inną po wcześniejszym samochodzie. Moje pytanie dotyczy ET aktualnie mam et 37 a jedna ma et45 czy to będzie miało jakiś wpływ na jazdę, prowadzenie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ostatnio uszkodziłem jedna felgę, a mam inną po wcześniejszym samochodzie. Moje pytanie dotyczy ET aktualnie mam et 37 a jedna ma et45 czy to będzie miało jakiś wpływ na jazdę, prowadzenie itp.

 

Tzn.jak,chcesz założyć dwie różne felgi??Bez sensu,chyba że zastosujesz dystans ale i tak tego nie widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytam bo ja nie znam się na tym może ktoś wie coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Ci odpowiedziałem-bez sensu,będzie to miało wpływ na prowadzenie auta,o tych dystansach co Ci napisałem też zapomnij ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś mądry mi powie, bo szukałem, ale szukajka niewiele mówi - czy ktoś próbował wsadzić opony 225/60/R15 do paszczaka? Mam felunek ET45, i zastanawiam się, czy przypadkiem nie będzie za szeroko z tymi oponkami...

 

Proszę o radę, bo mam takie gumki i nie wiem czy zakladać, czy sprzedawać.

Dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może ktoś mądry mi powie, bo szukałem, ale szukajka niewiele mówi - czy ktoś próbował wsadzić opony 225/60/R15 do paszczaka? Mam felunek ET45, i zastanawiam się, czy przypadkiem nie będzie za szeroko z tymi oponkami...

 

Proszę o radę, bo mam takie gumki i nie wiem czy zakladać, czy sprzedawać.

Dzieki:)

Za szeroko?Ja mam 235/45 i jest gites ;) Do tego jeszcze mam ET 35 i Pasio niżej 40mm.Tylko ten profil masz strasznie wysoki jakoś...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy felgi 7jx16H2 i opony 215/55/16 beda passowac do passata b5 z 98 r sedan ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy felgi 7jx16H2 i opony 215/55/16 beda passowac do passata b5 z 98 r sedan ?

 

Pozdrawiam

 

Jak najbardziej :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam ten temat i do tych alu

 

http://allegro.pl/item1008392948_nowe_alufele_16_5x112_vw_passat_b5_b6_golf_v_vi.html

 

Średnica: 16"

Szerokość: 7"

Rozstaw szpilek: 5x112

Osadzenie (ET): 40

 

musial bym kupić taką opone ?? 205/45 R 16 - 7,0 | 6,5 | 7,5

 

ja już sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytam ten temat i do tych alu

 

http://allegro.pl/item1008392948_nowe_alufele_16_5x112_vw_passat_b5_b6_golf_v_vi.html

 

Średnica: 16"

Szerokość: 7"

Rozstaw szpilek: 5x112

Osadzenie (ET): 40

 

musial bym kupić taką opone ?? 205/45 R 16 - 7,0 | 6,5 | 7,5

 

ja już sam nie wiem

 

Podałeś że felga ma 7" szerokości.Poniżej podałeś przykładową szerokość opony,ta akurat jak najbardziej podejdzie.Wszystko zależy jak ma wyglądać opona na feldze.Bo wiadomo że i m szersza opona tym będzie bardziej rozciągnięta na feldze.Równie dobrze możesz założyć oponę o szerokości 195,ale efekt wizualny będzie już nieco gorszy ;)

Tak samo m,ożesz założyć 215,lub nawet 225-też da się naciągnąć ale będzie już niezły balon ;) Wszystko zależy od tego,jak ma to u Ciebie wyglądać.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy opony 205/55/16 i felgi z et50 i szerokoscia 6 cali beda pasowac do passata b5 z 98r sedan ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy opony 205/55/16 i felgi z et50 i szerokoscia 6 cali beda pasowac do passata b5 z 98r sedan ? Pozdrawiam

powinny podejśc ale brzytko to będzie wyglądać, bardzo koło wciągnie do środka, daj dystans 15-20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi :) Mam kolejne pytanie !

Opona 205/55/16 i felga z et42 - niestety nie wiem czy szerokosc 7'' czy 6.5''. Pewnie 7'' bedzie lepiej wygaldac ale 6.5'' tez bedzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżdżę na 17" / 235/45, nie jestem zadowolony bo mam większe spalanie w porównaniu do 16 " /205/55, na takich jeżdżę zimą. Chciałbym 17 tki sprzedać lub zamienic na 16 tki, może ktoś byłby chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jeżdżę na 17" / 235/45, nie jestem zadowolony bo mam większe spalanie w porównaniu do 16 " /205/55, na takich jeżdżę zimą. Chciałbym 17 tki sprzedać lub zamienic na 16 tki, może ktoś byłby chętny?

 

Dawaj foty i cenę i do odpowiedniego działu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości ile ci wiecej pali na tych 17" ? ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z ciekawości ile ci wiecej pali na tych 17" ? ,,,

 

NIe mam zielonego pojęcia,nawet nie sprawdzałem...Podejrzewam że niewiele więcej niż na tych co miałem wcześniej ;) No niech będzie 1L więcej na 100km-ale to tylko strzelam...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chce przemalować Felgi srebrne na kolor czarny lub grafitowy ciemny (passek czarny metalic) na felgach pojawily sie luski dodam ze nie za poobcierane, wyglada na to, ze sól je dopadła, głównie na rantach. Ma może ktoś photo passków z czarnymi (ciemnymi felami)? lub ktoś może przemalowywał fele i ma jekies doświadczenie w tym temacie. Mam mozliwosc polakierowania proszkowego owych felg i wypalenia ich w piecu. Tylko nie mam zbytnio wiedzy jak je przygotować do tego. Za wszelkie porady i sugestie z góry dziex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności