Skocz do zawartości
Magda

FELGI / OPONY - oznaczenia, parametry montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hmm a sprawdziłeś już jaki będzie koszt takiej zabawy? Felgi do malowania trzeba wypiaskować. ale to nie jest jedyny problem. Skoro dopadła je rdza, to rozumiem że już nie są nowe... pewnie więc trzeba będzie je prostować w niektórych miejscach. No i po podliczeniu może się okazać, że taka zabawa z czterema felgami będzie Cię kosztować kilkaset złotych. A felgi, było nie było, dalej będą stare :D

 

Moim zdaniem nie warto się w coś takiego bawić... Lepiej od razu zainwestować w nowe stalówki i już (koszt - pewnie max 100 zł za szt.).

 

A co do czarnych felg, to ja jestem fanem :) W najbliższej przyszłości chcę kupić czarne Ronale http://www.netcar.pl/felgi/aluminiowe/RONAL+R52T-5+5x100+5-5x15+34,,0,5-0,115570296,szi.html Moim zdaniem na Passatach ciemne felgi będą wyglądać fajnie, pod warunkiem że masz jakiś stonowany kolor lakieru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam felgi o oznaczeniu 7Jx15 H2 e13 (nie mam pojęcie co to za oznaczenie e13) .Nie znam ET tej felgi ponieważ nie jest wybity (wyczytałem ,że nie wszyscy producenci to robią) ,dedukując z tego : http://www.felgi.pl/img/temp/budowa_felgi_2_HDS-200.gif obrazka ,ET (czyli offset ) jest to nie mniej,nie więcej jak połowa szerokości felgi.W moim przypadku szerokość felgi jest to 7 cali ( 7J ) czyli ET jest 35.Proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuje.

:mlotkiem

 

Jeszcze jedno:czy do B4 podejdzie opona o wymiarze 195/65/15 na owej feldze oczywiście ;)

Edytowane przez Mieszkoc
dopisanie zdania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o poradę. Jak byście widzieli takie koła na pasku b4 , kombi czarnym ? Wogóle jeśli chodzi o rozmiar , to podejdzie to to i jakoś sensownie by wyglądało ?

 

195/50/15 , szerokość 7j , Et37

 

2c8fb387a7131326.jpg

 

Obecnie jeżdzę na zimówkach 175/70/14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podobają , tylko właśnie kwestia rozmiaru. Czy nie mają zbyt niskiego profilu ? jak się na takich niskich kapciach w kombiaku będzie jeździć ? I czy przekłamania licznika nie będą jakieś przeokropne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
195/50/15

 

Gdzieś tu na forum spotkałem Passka na takich laczkach i właściciel nie narzekał. ;)

 

Jedyne co mnie zastanawia to ET 37 , czy dystansów nie będzie trzeba dać,ale to już by się musiał wypowiedzieć ktoś kto kmini temat ;)

Edytowane przez Mieszkoc
składnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge zalozy opony o indexie ładowności 87 do passka 1.9tdi 2001 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brombol

To ja też mam takie pytanko, założyłem sobie oryginalne felgi od A6 z oponami 245x40ZRx18 97Y Pirelli Pzero - mój passek to B6, i teraz pytanie bo niby nic nie dobija, nie obciera ale czy nie są to jednak za duże i jakie powinno być przy nich ciśnienie bo mam po 2.6 we wszystkich kołach i wydają się lekko nie dopompowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,6 bara to wcale niemało, ale możesz spokojnie dobić do 2,8... :) A co do wielkości to miałem podobny kłopot, bo chciałem identyczny rozmiar opon do Paska. Oponiarze w netcarze (rym niezamierzony :P) powiedzieli że nie ma problemu. Ostatecznie jednak kupiłem nieco bardziej standardowe opony. Popytaj w sklepach, ale z tego co ja się dowiadywałem wszystko jest okej przy takiej konfiguracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Sprawa u mnie wygląda tak. Mam w tej chwili założone oponki Norauto 195/65 na felach 15". Ostatnio musiałem skorzystać z zapasu po raz pierwszy od kupna i się okazało że zapas jest orginalny chyba jeszcze od nowości (moj passek jest z '99 roku) i ma rozmiar 16" z gumą 205/55 Continentala. Rozumiem że rozmiar koła jest taki sam jak reszty (195 ma wyzszy profil ale mniejszaą felge). Stwierdziłem że jak już mam tą 16stke załozoną to wypadałoby wrzucic taką samą z drugiej strony, co by oś miała jednolite gumy. Wiec szukam stalówki 16tki. I tu zaczyna się sprawa ET. Doszedłem do tego że im wyższa liczba ET tym opona siedzi głębiej w nadkolu, zgadza się?? Wiec, moja ma index ET45. Ciężko jest znaleźć taką fele ale znalazłem 2 inne ET42 i ET50. Rozumiem że zakładając ET 42 (reszta paramentrow felgii jest taka sama) opona bedzie w praktyce zbliżona do nadkola o 3 mm w stosunku do tej na której już jeżdże. Czy tak??? Jeśli tylko tyle to nie jest to chyba problem. Dajcie znać czy dobrze kminie temat.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema.

Sprawa u mnie wygląda tak. Mam w tej chwili założone oponki Norauto 195/65 na felach 15". Ostatnio musiałem skorzystać z zapasu po raz pierwszy od kupna i się okazało że zapas jest orginalny chyba jeszcze od nowości (moj passek jest z '99 roku) i ma rozmiar 16" z gumą 205/55 Continentala. Rozumiem że rozmiar koła jest taki sam jak reszty (195 ma wyzszy profil ale mniejszaą felge). Stwierdziłem że jak już mam tą 16stke załozoną to wypadałoby wrzucic taką samą z drugiej strony, co by oś miała jednolite gumy. Wiec szukam stalówki 16tki. I tu zaczyna się sprawa ET. Doszedłem do tego że im wyższa liczba ET tym opona siedzi głębiej w nadkolu, zgadza się?? Wiec, moja ma index ET45. Ciężko jest znaleźć taką fele ale znalazłem 2 inne ET42 i ET50. Rozumiem że zakładając ET 42 (reszta paramentrow felgii jest taka sama) opona bedzie w praktyce zbliżona do nadkola o 3 mm w stosunku do tej na której już jeżdże. Czy tak??? Jeśli tylko tyle to nie jest to chyba problem. Dajcie znać czy dobrze kminie temat.

Pozdro

Nie opona a felga-o to biega jeżeli chodzi o ET.W passacie jest od ET45 do ET35,przy czym ET35 to felga z przodu jest prawie równo z nadkolem,a z tyłu jest schowana jakieś 10mm.Tak więc najlepiej w tym przedziale fekg szukaj.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET45 może wystawać. Max to moim zdaniem ET42, a najlepiej 35 albo 38. Wszystko inne może po prostu wystawać za nadkole a to nie wygląda fajnie... Do paska dobrze pasuje ET35, na przykład takie KFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ET45 może wystawać. Max to moim zdaniem ET42, a najlepiej 35 albo 38. Wszystko inne może po prostu wystawać za nadkole a to nie wygląda fajnie... Do paska dobrze pasuje ET35, na przykład takie KFZ.

 

Im większe ET tym felga jest bardziej schowana...

Tak więc Twoja teoria dobra, choć stoi na głowie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chce do passata 1.8 B 1998r zalozyc 18'' monzy http://cgi.ebay.co.uk/18-Monza-alloys-Gti-VW-/200529996807?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET&hash=item2eb084ec07 czy bedzie wszystko spoko, czy bede musial zmniec zawieszenie na sztywniejsze zeby nadkola nie ocieraly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawiecha koniecznie zmieniona ,jaki jest profil opon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w B5 8x18 et 35 z gumą 235/40/18.

Zawieszenie najpierw było ori, później eibach -30mm.

Na jednym i drugim zero problemów.

Sztywniejsze zawieszenie i tak jest niższe i nic to nie zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy jest ktoś wstanie podać przepis prawny w którym mówi że nie można założyć letnich opon do PASSATA B5 ROK 2004 które maja oznakowanie 195-65-R15-91 H tj do 210 km.

Słyszałem że muszą być przeynajmiej z lietrką V na końcu tj do 240 KM

bo mogą być nieprzyjemności z policja albo z firmą ubezpieczeniową

 

Wiem że teraz zakłada sie opony zimowe, ale już teraz chcę kupić nowe opony na lato

 

Dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko do Was: jeździłem na letnich Fuldach 195/65/15 na stalówkach dwa sezony (oponki luks - cichutkie) po czym dorobiłem się alusów ori 15" ET45 (te siedmio-ramienne z dekielkami) i zamontowałem na nie te Fuldy, efekt fatalny - strasznie słychać te opony, nagle zaczęły wyć niesamowicie głośno na tych alusach. Na stalówkach mam teraz zimówki w tym samym rozmiarze i nic kompletnie ich nie słychać. Czy możliwe jest że te felgi mają różne rozmiary i inaczej się starły na stalówkach a inaczej zaczęły się "układać" na tych alu że są takie głośne??? Co robić - wymienić opony na nowe, czy one się wyrobią?...

Z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien stary gumiarz powiedział mi kiedyś, że każda guma powinna kręcić się zawsze w tę samą stronę, bo jakoś tam się układa, wyciera, etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzewko nikt nigdy(prawie nigdy:) na opony nie zwraca uwagi, no czasem ale naprawdę rzadko zdarza się, że policja sprawdza czy nie są one przytarte, ale na oznaczenie nigdy nie patrzą - jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi bo to są moje doświadczenia z policją.

 

Naprawdę od ciebie zależy jakie oznaczenie mają opony i od tego jakie prędkości rozwijasz, w zasadzie przecież dopuszczalna prędkość na autostradach w naszym mąąąądrym kraju to 130km/h więc na jakiej podstawie mogliby żądać żebym jeździł na oponkach do 300???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności