Skocz do zawartości
Magda

FELGI / OPONY - oznaczenia, parametry montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zalozylem stalowe felgi z zimowkami i okazalo sie, ze 2 mam do wymiany. teraz jest koles, ktory ma do opchniecia 2 felgi z oponami ale od Astry 2008 na feldze 6,5Jx15H2 ET35.

Czy taka pasowalaby do B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz jest koles, ktory ma do opchniecia 2 felgi z oponami ale od Astry 2008 na feldze6,5Jx15H2 ET35.

Czy taka pasowalaby do B5?

A Astra nie ma 5x110 :?: Takie nie będą pasowały do Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
felgi jakie mam przewidziane na opony zimowe to 8Jx18 et44

określ się - jakie masz ori opony z jakimi z fabryki wyjechał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam sie do kupna alufelg w rozmiarze 7Jx15 cali ET45 roztaw otworów 5x112 mm. Mam opony 195/65/R15 obecnie jest 6J.

Czy jak założę felgi 7J to czy nic nie będzie obcierać i pukać?

Proszę o pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam sie do kupna alufelg w rozmiarze 7Jx15 cali ET45 roztaw otworów 5x112 mm. Mam opony 195/65/R15 obecnie jest 6J.

Czy jak założę felgi 7J to czy nic nie będzie obcierać i pukać?

Wszystko będzie OK-nic nie będzie ocierać :) Fabrycznie taki rozmiar był także w B5 3B montowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

Dzięki za pomoc. Jeszcze zapomniałem dodać że jest to w Passacie B5 1999r. kombi. SPOKO

Edytowane przez krzycho906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Przymierzam sie do kupna alufelg w rozmiarze 7Jx15 cali ET45 roztaw otworów 5x112 mm. Mam opony 195/65/R15 obecnie jest 6J.

Czy jak założę felgi 7J to czy nic nie będzie obcierać i pukać?

Proszę o pomoc. :)

Jedyna różnica jest taka że opona będzie wizualnie niższa.Wiadomo-szersza felga,opona bardziej rozciągnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dami

Witam mam pytanko jezdze B5 z 2003r. na 15-tkach ale chce je wrzycic na zimowki,i chce je zastapic 18-tkami FELGI 8,5J x 18 ET35 5x112 i opony 225\40\18. Czy nie bede mial z nimi problemow? Czy nie beda mi obcierac albo cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie maksymalnie można założyć ET w alufelgach do Passata B5 kombi 1999r. Obecnie mam felgi stalowe 6J ET45.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże 35-47.Zawsze możesz dać większe i dołożyć dystans :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam dylemat primo ; pomijając fakt ze mam fabrycznie zalozone opony na alufelgach 205 60 R15 kote sa srednio 40% drozsze od standardowych 195 65 R15 to jescze secundo w zapasie mam stalową felge 7Jx15H2 ET 37 ktora tez jest jakas trudna do ustrzelenia z drugiej reki .I tu mam dylemat czy jak zaloze do siebie bardziej polulrna wg mnie felge z ET 42 to "zmiesci" mi sie to w nadkolu ?

 

Pozdraawiam dzieki za odp

tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu mam dylemat czy jak zaloze do siebie bardziej polulrna wg mnie felge z ET 42 to "zmiesci" mi sie to w nadkolu ?

Zobacz posty nr 44 i 45... Czy to tak ciężko poszukać :?:

Zmieszczą się spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz posty nr 44 i 45... Czy to tak ciężko poszukać :?:

Zmieszczą się spokojnie.

 

dzieki za podpowiedz

 

PS nie ciezko poszukac....nawet lekko. gdybym to znalazl to bym nie pytał WESOŁYCH SWIAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prosbe zakupiłem dopiero felgi do mojego Passata 16 teraz chciałbym kupic oponki 205/55 R16 Lato nie chciał bym duzo wydawac na oponki poniewaz ja bardzo mało jezdze bo przez cały rok robie max 3 tys km a uzywanych nie chce Co sadzicie o Matador bo sa w dobrej cenie teraz Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam prosbe zakupiłem dopiero felgi do mojego Passata 16 teraz chciałbym kupic oponki 205/55 R16 Lato nie chciał bym duzo wydawac na oponki poniewaz ja bardzo mało jezdze bo przez cały rok robie max 3 tys km a uzywanych nie chce Co sadzicie o Matador bo sa w dobrej cenie teraz Bardzo prosze o pomoc

Przeczytaj sobie te dwa obszerne tematy:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10958&highlight=jakie+opony+letnie

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1076&highlight=jakie+opony+letnie

Tutaj raczej o parametrach i oznaczeniach piszemy.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na oku felgi 19" na 8,5" szerokości z ET-40. Czy opona 225/35/19 wejdzie na te 8,5" szerokości bez żadnych problemów???

 

Myślałem ogólnie o oponach 215/35/19... już kilka opon o szer. 215mm na felgach 19" na 8,5" widziałem tylko co to są za opony które da rade się tak naciągnąć i źle to też nie wygląda??? Zakładałem kiedyś opony Falken 215/40/18 na felgi 18" i szer. 8" i opona była tak naciągnięta na felge że napewno nie dało by się na tym jeździć a jeżeli nawet to sam wygląd takich felg z tymi oponami pozostawiał wiele do życzenia. Po prostu felga wystawała znacząco za obrys opony.

Moje pytanie: jakie opony (firma,model) o szer. 215mm da rade naciągnąć na felge o szer 8,5" tak aby wyglądało to w miare normalnie???

 

Wydaje mi się że oznaczenia na oponach (np.szerokość opony) nie zawsze ma odzwierciedlenie z tym jaka jest rzeczywista szerokość danej opony.

Np. Opona dobrej marki np. GOODYEAR o szer 215mm będzie miała taką szerokość jak opona słabsza np. FALKEN o szer 225mm. Czy to może być prawda że tańsze firmy zaniżają/zawyżają rzeczywisty rozmiar opony??????

Edytowane przez Mareczek288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Psiadam Passata b6 2005r 2.0 Tdi

Chciał bym zakupic felgi 17" szeroki 7,5 ET45 i załozyc oponke 225/45/R17

CZy to bedzie wszystko w porzatku w jedze, wszystko bedzie pasowało?

Prosze o jakeiś info

884152011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesten nowy i mam pytanie czy takie felgi zmieszczą się w passacie B5 RH / ARTEC model CUP w rozmiarze 7,5x16 et 35 (felgi nie wymagają stosowania dystansów tak jak większość w tym modelu). Rozstaw śrub to 5x112.

http://www.aukcjoner.pl/gallery/001731796-.html#I1

http://www.aukcjoner.pl/gallery/001731805-.html#I1

a do tego opona 205/50r16 taką bym założył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Witam jesten nowy i mam pytanie czy takie felgi zmieszczą się w passacie B5 RH / ARTEC model CUP w rozmiarze 7,5x16 et 35 (felgi nie wymagają stosowania dystansów tak jak większość w tym modelu). Rozstaw śrub to 5x112.

http://www.aukcjoner.pl/gallery/001731796-.html#I1

http://www.aukcjoner.pl/gallery/001731805-.html#I1

a do tego opona 205/50r16 taką bym założył"

 

Na spokoju sie zmieszcza :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności