Skocz do zawartości
Remek

Wymiana nagrzewnicy w 35I – How To by Remek ;)

Rekomendowane odpowiedzi

I to mnie uspokoiło.Wielkie dzięki Remek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, opiszę tutaj problem, ponieważ mój temat przesunięto do kosza a mnie wyśmiano, no cóż życie.

Chodzi o to że nie mam problemów z zaparowanymi szybami, czy przeciekami z nagrzewnicy, lub brakiem ogrzewania. Problem polega na tym że nagrzewnica (jeśli to jej wina) cały czas nagrzewa mi kabinę w zależności czy pokrętło regulacji ustawię na zimne powietrze czy ciepłe, cały czas dmucha mi ciepłe powietrze do wewnątrz. Więc chciałbym się dowiedzieć czy mam się szykować na wymianę, czy wystarczy poszperać, może coś źle reguluje nagrzewnicę. Po prostu nie chce aby mi przyszło rozbierać dwa razy deskę. Proszę o wyrozumiałość.

 

 

Pod czas babrania się z regulacją nagrzewnicy, znalazłem w tunelu luzem wtyczkę, załączam foto, wie ktoś może od czego ona jest ?

13082010.jpg

Edytowane przez mardokpl
Tajemnicza wtyczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zależności czy pokrętło regulacji ustawię na zimne powietrze czy ciepłe, cały czas dmucha mi ciepłe powietrze do wewnątrz.

Może być tak, że pękł Ci uchwyt od linki i obracasz gałką od temperatury, a klapa od sterowania powietrzem pozostaje w miejscu. Na początek zdejmij obudowę regulacji nawiewu, i tam będa cztery śrubki. Wykręć je, i wyciągnij cały panel, sprawdz czy linki trzymają sie go dobrze. Jeśli jakis zaczep pękł i linka lata sobie luzno, to potrzebne ci będą "trytki" i jakiś klej epoksydowy. Jeśli natomiast przy panelu będzie wszystko ok, to dech do rwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być tak, że pękł Ci uchwyt od linki i obracasz gałką od temperatury, a klapa od sterowania powietrzem pozostaje w miejscu. Na początek zdejmij obudowę regulacji nawiewu, i tam będa cztery śrubki. Wykręć je, i wyciągnij cały panel, sprawdz czy linki trzymają sie go dobrze. Jeśli jakis zaczep pękł i linka lata sobie luzno, to potrzebne ci będą "trytki" i jakiś klej epoksydowy.

 

Dokładnie :ok:

 

pokr%C4%99t%C5%82a.jpg

poklejone%20pokr%C4%99t%C5%82a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym że nagrzewnica (jeśli to jej wina) cały czas nagrzewa mi kabinę w zależności czy pokrętło regulacji ustawię na zimne powietrze czy ciepłe, cały czas dmucha mi ciepłe powietrze do wewnątrz.

 

Nagrzewnica w PASKU ma to do siebie, że grzeje non stop, a temperaturę reguluje się przekierowując przepływ powietrza przez nią lub obok.

Jeśli panel jest ok. to zajrzyj na drugi koniec linki i dźwignię klapy ciepło/zimno:

 

picture.php?albumid=1026&pictureid=5321

 

a jeśli i tam nie ma usterki, to masz dziurawą klapę przekierowującą powietrze na ciepło/zimno. Ja po wymianie nagrzewnicy i umyciu wszystkiego, co płyn ubabrał (czyli wszystkiego co związane z nadmuchem) dałem nowe okładziny na klapy i gitara!

Same klapy są perforowane i mają otwory dość sporej średnicy, więc jeśli stare okładziny zrzesiały to nie ma regulacji...

Powodzenia :kciuczki

picture.php?albumid=1026&pictureid=5322

Edytowane przez arkady0124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek, takie pytanie czy aby wymienić żaróweczkę (masz ja na swoim drugim zdjeciu w poście nr 105) w tym zielonym plastiku trzeba to wszystko wyjmować, czy da się wymienić bez odkręcania panela? Zaznaczona w elipsie zaraz nad wtyczką :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiem, że ja tam widać, nawet jak na foto ;) tylko jak ja wyjąć? Czy trzeba wyjmować to zielone ustrojstwo w jakiś sposób czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy trzeba wyjmować to zielone ustrojstwo

Tak.

w jakiś sposób czy jak?

Zatrzask i "chyba śrubka z czerwonego koła z oznaczeniem 1"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak mi się zebrało, aby wymienić ta żarówkę w tym, zielonym ustrojstwie to nie trzeba nic odkręcać ani nic. Wystarczy zdjąć panel ozdobny i po prostu ja wysunąć w dół. No chyba, że jest stopiona tak jak u mnie to troszkę więcej pracy. Ale gdyby nie wy nie podjąłbym się stad mój pomógł.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No i niestety Mi też padła nagrzewnica (przy wyższej temp wody chmura pary z nawiewów :( ).Jeszcze nie wiem czy sam będę wymieniał czy dam do mechanika... Mam tylko pytanie : Czy lepiej kupić nowy zamiennik czy jakiś używany oryginał? ewentualnie jaką firmę polecicie żeby nie było po wymianie jakiś kwiatków?

 

Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nową, wybór zamienników jest i każdy będzie ok, koszt najwyżej kilkadziesięciu złotych a używka nie wiadomo w jakim stanie i jak długo potrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nowa :!:

 

Chcesz po wymianie jeździć z du*ą na ramieniu, że za pół roku może Cię to znów czekać ... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki za radę, jakąś konkretną firme polecicie czy pierwsza lepsza z allegro...

 

Musze się spytać ile wezmą za wymianę, bo nie uśmiecha mi się rozbieranie połowy auta... no i trzeba mieć czas (może w sobotę za tydz... tylko ta pogoda..), z 2 strony jak ktoś wcześniej pisał jak samemu to się ładnie wszystko wyczyści itd.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakąś konkretną firme polecicie czy pierwsza lepsza z allegro...

Ja kupiłem febi za 50 zł w sklepie bo słyszałem, że te tanie zamienniki mogą słabo grzać w zimie;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić febi ale akurat nie było, wziąłem jakąś za 32 zł ;) i dobrze sobie radzi zimą-jedyne problem że lekko śmierdziała na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nagrzewnice już kupiłem, 40zł w sklepie... byłem u mechaniora i zaśpiewał 300zł : ( Chyba będę sam robił, dzięki Remekowi powinno być łatwiej. Na razie zrobiłem obejście żeby się dało jeździć.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj po17 zacząłem rozbierać paska... jak przyszedł później sąsiad i zobaczył jak to wszystko wygląda to się wystraszył he, he. Nie jest źle przy rozbieraniu ułamał się tylko 1 zaczep linki. Ogólnie to już widzę że demontaż jest dużo prostszy.. może było by szybciej ale chciałem wszystko dokładnie wymyć i wyczyścić. Syfu było pełno, myślę że żaden mechanik by się w to nie bawił...

 

Poszedłem na całość i rozebrałem wszystko, rozpołowiłem obudowę nagrzewnicy żeby powyciągać te ocynkowane blachy. Wszędzie muszę poprzyklejać nowe gąbki, bo stare się rozsypały. To samo z zamknięciami przy regulacjach.

 

Mam pytanko:

Czy do naklejenia na te blachy może być pianka pod panele? Nie będzie za gruba? Tej samej chce użyć do wycięcia nowych uszczelek. Ewentualnie gdzie można kupić taką cienką gąbkę?

 

Jak się wkleja foty do postu?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak z fotami... no chyba nie do końca, ale jakoś udało się umieścić.

 

Zapomniałem się jeszcze zapytać a raczej upewnić: lepiej chyba przed zimą wymienić cały płyn chłodniczy bo prtzez tę nagrzewnicę to raz musiałem dolać tak z 1 litr wody... ?

 

1 fotka przed rozbiórką

2 po

3 klapy: czym obkleić?

4 suszenie :)

 

pozdrowionka

przed.jpg

po.jpg

klapy.jpg

suszenie.jpg

Edytowane przez baliosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności