Skocz do zawartości
Gość Dariuszek007

spadek mocy po przekroczeniu 120km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zamiast ganiac, butowac paska można poprostu zdjąc z silnika pokrywę, popsikac dobrze stangę od siłownika przy turbinie (i miejsce wokół ramienia wych z turbiny) i rozruszac ustrojstwo. troszke cięzko bo siłownik (spręzyna) pcha sztangę, ale mozna ją rozruszac. W starszych modelach i tych bez kierownic też moze się zapiec byjpas:D i powodowac przeładowanie, w tych przypadkach wystarczy tylko rozruszac ramie.

 

Jesli po rozruszaniu kierownic nadal turbo bedzie przeładowywac, trzeba będzie je wyjac i dokładnie wyczyscic, do tego N75 (wymiana- czyszczenie) i sprawdzic węzyki podcisnieniowe.

 

Ja czyściłem kierownice przed wczoraj, ogólnie mało syfu wszystko lekko z sadzy ale łopatki kierownicy i tak lekko ocierały. Denerwowało mnie ze przy 2tyś obr było czuc mały nagły wzrost mocy, a taki kop czyli turbo dziura nie powinna wogóle występowac w tym modelu.

Po czyszczeniu autko przyspiesza bez efektu turbo dziury, "kopniak" w plecki przy wejsciu na2 tys obr zanikł no i lepiej sie wkręca na wyzsze obroty.

Sam jestem zdziwiony jak tak małe zasyfienie turbiny wpływa na prace silnika...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zamiast ganiac, butowac paska można poprostu zdjąc z silnika pokrywę, popsikac dobrze stangę od siłownika przy turbinie (i miejsce wokół ramienia wych z turbiny) i rozruszac ustrojstwo. troszke cięzko bo siłownik (spręzyna) pcha sztangę, ale mozna ją rozruszac. W starszych modelach i tych bez kierownic też moze się zapiec byjpas i powodowac przeładowanie, w tych przypadkach wystarczy tylko rozruszac ramie.

 

Masz może na ten temat jakąś fotkę? Bo jak widzę po zimie warto poczyścić nasze autka... szczególnie po tak ostrej.

 

Co do filtra paliwa... muszę go zmienić zatem dość szybko. THX, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,śledzę forum od blisko miesiąca,miałem identyczny problem z turbiną tydzień temu zdecydowałem się na czyszczenie "kierownic"...efekt...problem zniknął.

Tak więc polecam czyszczonko.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek_pokemo

witam tez mialem problem taki jak ty i pojechalem do mechanika wymienil mi przeplywomierz teraz smiga jak zle pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dokladniej wyczyscic?

Podpowiedzcie laikowi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąc z silnika pokrywę, popsikac dobrze stangę od siłownika przy turbinie (i miejsce wokół ramienia wych z turbiny) i rozruszac ustrojstwo. troszke cięzko bo siłownik (spręzyna) pcha sztangę, ale mozna ją rozruszac.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4086&highlight=czyszczenie+turbiny

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47508&highlight=czyszczenie+turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony serdecznie dziękuje za odpowiedz, oraz za jedno ostrzeżenie. Swoją droga bardzo restrykcyjnie do tego podchodzi się.

Z wyszukiwarki korzystam....

Jednak czasami nie da się tego w tych zgliszczach informacji dokopać. Cóż. Życie to nie je bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego 100000% turbo mialem ostatnio to identyczny przypadek i tys zl poszedl..:)

ale teraz to tylko gwizdze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem nowy na forum mam podobny problem passat b5-110tdi-97r-320tys przejechane spadek mocy i nie można przekroczyć 120km/h ,a jezeli wyłącze auto to się resetuje i jest ok obroty wchodzą!!!

dzisiaj miałem drugi raz tą awarię!!! podpiąłem pod kompa Vga wyswietla mi się ciągle błąd (czujnik temp.w przewodzie dolotowym G72 przerwa lub zwarcie do plusa)!!!

proszę was o pomoc radę !!! ,

-czy wymienić czujnik G72 i pokłopocie będzie!!! dołdowanie moc wróci!!!

-czy o jest coś poważniejszego jak to sprawdzić!!!

proszę o podpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem w warsztacie wycenili mi naprawe na 400 zł za zawór sterujący turbo pod vag to sie potwierdziło jednak przyjrzalem mu sie dokładnie i zauwazylem ze przewody cisnieniowe nie byly pierwszej swierzosci jak sie okazalo byly nie szczelne zakupiłem 1mb za 20 zł wymieniłem je przy okazji przemylem zawór poskładałem do kupy i po problemie zaoszczedzone podan 400 zł banał pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-czy wymienić czujnik G72 i pokłopocie będzie!!! dołdowanie moc wróci!!!

-czy o jest coś poważniejszego jak to sprawdzić!!!

Sprawdź w jakim stanie jest przepływomierz, czy przewody nie poprzecierane i czy piny nie są zaśniedziałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zaś po przekroczeniu 120 zapala się rezerwa chociaż mam np. pół baku, a po chwili znika? Ma ktoś jakiś pomysł? Odnosi się to jakoś to powyższych przykładów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi zaś po przekroczeniu 120 zapala się rezerwa chociaż mam np. pół baku, a po chwili znika? Ma ktoś jakiś pomysł? Odnosi się to jakoś to powyższych przykładów?

 

Kolego po pierwsze pomyliłeś tematy, a po drugie to podejrzewam że masz przy depnięciu chwilowy wir w baku i pływak się topi :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! mam problem ze swoim VW passkiem 1.9 TDI 110KM mianowicie brakuje mu mocy, rozpędza sie jak fiat 126p a po przekroczeniu 3tys. obrotów nie ma praktycznie żadnej reakcji na pedał gazu... zapala normalnie, nie kopci, spalanie 5l/100km z gazem w podłodze... byłem dzis u mechaniora podłączył mi KTES-a i wszystko w porządku nie ma żadnych błędów, turbo ładuje jak nowe przepływka ok bo sprawdzałem na nowej, ostatio czyściłem zawór EGR i kolektor... niby wszystko działa jak powinno a samochodzik nie chce jeździć tak jak powinien. pomóżcie prosze bo mi ręce opadają i nie wiem co mam z tym fantem zrobić. a ha moze to byc np. pompa paliwa? bo mechanik cos takego mi powiedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pompa paliwa że co??? fakt nie miałem problemów w swoim AFN - ie z pompą paliwa, ale w innym autku miałem rozszczelnioną pompę i autko chodziło jakby nigdy nic (tylko lała się ropka po silniku i po przegazowaniu wolno schodził z obrotów). Na Twoim miejscu jeszcze bym sprawdził innego mechanika. Ja miałem totalnego muła raz jak miałem pęknięty wężyk podciśnieniowy, a drugi raz padnięty czujnik na rurze rozgałęźnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi Radek o co chodzi z tym WAG-COM to jest nazwa kompa czy co? bo mi dzis podpioł KTS-a??? i sprawdzał podczas jazdy i na wolnych obrotach i wszystko w porządku...

 

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

 

gdzie i u jakiego mechanika na śląsku szukac pomocy bo jeden powie ze turbo drugi ze przepływka a trzeci niewiadomo co by wymyslił, a ja nie mam zamiaru za to wszystko płacic

na kompie wszystko ok to co dalej...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag-com to nazwa programu diagnostycznego. kolego prawdopodobnie mechanior nie miał bladego pojęcia o tym autku. aby nie dac się naciągnąć mechanikom sprawdź jakie masz dokładne objawy swojego problemu, o tym było wiele na forum. Określ się czy mocy nie ma zawsze czy jednak ma a w jakimś momencie traci.czy po restarcie silnika moc wraca,itp.

 

 

ja także po kupnie tdi-ka byłem zielony jak tabaka, ale dzięki forumowiczom udało mi się nie raz zaoszczędzić kasy, już mi turbo chcieli zmieniac. sorry za OT.

Edytowane przez radek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak,czytałem juz dużo na forum o braku mocy itp. ale nigdzie nie spotkałem sie z taką samą przyczyną jak w moim passku a mianowicie autko nie wchodzi w żaden tryb awaryjny bo rospedze go nawet do 180km/h tylko ze to zajmuje kilka minut... jedzie sie tak jak bym ciągnął 5tonową przyczepe za sobą. a po rzekroczeniu 3000 tys/obr, gaz w podłodze a autko nic zadnej reakci tylko sie powolutku rospedza... na kazdym biegu to samo do 3000tys. chce iść a powyzej tylko jedzie

Edytowane przez mirekk201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie jak ty . ale jeszcze nie doszedłem co mu jest. sztanga działa ok, zaworek n75 sprawdzony miernikiem i elektronicznie jest sprawny. czytałem ze jak sztanga pod wpływem podcisnienia chodzi dobrze to kierownice nie sa zapieczone czy sie myle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tego wszystkiego to juz nic nie rozumie pozostało tylko oddać autko do jakiegos naprawde fachowca od VW i dobrze zapłacic... bo to forum to jest porażka szkoda czasu na czytanie jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności