Skocz do zawartości
matviey

Czujnik Temperatury Paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem ten problem, upalone kable wtyczki czujnika.

 

Najpierw bawiłem się w naprawę wtyku, coś tam się udało, ale z ciekawości podjechałem do elektryka, i kupiłem wtyczkę do czujnika zużycia hamulców za 10zł. Zdjąłem rurę gumową od IC(dwie opaski metalowe), rurę plastikową poluzowałem tylko na jednej śrubce (10), dostęp wtedy łatwiejszy. Polutowałem i gra! Passat b5 atj 115km 2000r

Edytowane przez fonckii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmujesz wtyczkę rozbierasz ją wyjmujesz piny z niej i podłączasz do przewodów obojętnie jak podłączysz chyba aczkolwiek nie jestem pewien

 

 

w końcu tak jest że obojętnie ? czy to jest bardzo istotne ? orientuje się ktoś czy to jest istotne w tego typu czujnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2-pinowych czujnikach temperatury jest to bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po wymianie czujnika paliwa w 1.9 tdi afn trzeba dokonać jakieś korekty kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujnik jest sprawny to nie wymaga żadnej regulacji/adaptacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po wymianie czujnika paliwa w 1.9 tdi afn trzeba dokonać jakieś korekty kompem

ewentualnie wykasować błąd z kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie mama takie pytanie.

Tak jak na początku tego postu i u mnie wyskoczył błąd

17571 - czujnik temperatury paliwa (G81)

p1163 - 35-10 - przerwa\zwarcie z plusem - sporadyczny

moje pytanie jest takie ,który to jest czujnik, 038 906 081B , czy 028 906 040C też czujnik temp. paliwa tylko że chyba pompy wtryskowej.

Czy wahania temp. mogą mieć wpływ na podnoszenie mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam i czytam i w końcu usmiech na twarzy od jakiegos czasu moj passat na pol baku paliwa robil 200km i rezerwa, bardzo duze spalanie pojechalem do mechanika podlaczyl go pod kompa i okazalo sie ze temp. paliwa 130 stopni. jak myslicie zmniejszy sie moje spalanie jak wymienie czujnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie spodziewaj się spektakularnych efektów. To nie benzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z tym czujnikiem, VAG pokazał błąd czujnika G81 więc kupiłem nowy za 67zł i wymieniłem go ale niestety nic to nie dało, błąd wraca zaraz po skasowaniu go. Co to może być, dodam że kabelki są całe nie poprzecierane ani nie pęknięte. Jak sprawdzić czy sygnał dochodzi do czujnika, podpiąć voltomierz do wtyczki ? Bo byłem pewien że zakończy się na wymianie czujnika a tu du..pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był przerwany kabelek. Przedłużenie i polutowanie pomogło, błąd wykasowany już nie powraca, nie trzeba było inwestować w czujnik. Jak przedłużałem kabelki to sprawdzałem przejście właśnie woltomierzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Przerwanie miałeś przy czujniku czy gdzieś w wiązce i trzeba było szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info.

Przerwanie miałeś przy czujniku czy gdzieś w wiązce i trzeba było szukać ?

 

Przy samym czujniku, była lipa z lutowaniem, no ale jakoś poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie są objawy uszkodzonego czujnika paliwa. Mam problemy z rannym odpaleniem auta. Pompa vacum wymieniona na bosch. Vag pokazuje błąd czujnika temperatury paliwa 17571, czy to może mieć jaki kolwiek związek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jakie są objawy uszkodzonego czujnika paliwa. Mam problemy z rannym odpaleniem auta. Pompa vacum wymieniona na bosch. Vag pokazuje błąd czujnika temperatury paliwa 17571, czy to może mieć jaki kolwiek związek

 

Co prawda mam inny silnik bo 110 i czujnik ten jest w pompie paliwa, ale objaw był taki że falowały cyklicznie wolne obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei coś nie halo z czujnikami poziomu paliwa, na rezerwie do tankuję 10 litrów i pokazuje kreskę poniżej 1/2 baku. Przejadę po mieście 50-60 km i znów rezerwa świeci. Po podłączeniu kompa pokazuje 8 litrów i 110 ohm . Od czego zacząć sprawdzanie ? A może coś muszę przekodować , licznik 920 822A 1/2 fis, a moduł z końcówką 799AH . Czekam na podpowiedzi. Pasio z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy objawem uszkodzonego czujnika temperatury paliwa może być utrata mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie z kolei coś nie halo z czujnikami poziomu paliwa, na rezerwie do tankuję 10 litrów i pokazuje kreskę poniżej 1/2 baku. Przejadę po mieście 50-60 km i znów rezerwa świeci. Po podłączeniu kompa pokazuje 8 litrów i 110 ohm . Od czego zacząć sprawdzanie ? A może coś muszę przekodować , licznik 920 822A 1/2 fis, a moduł z końcówką 799AH . Czekam na podpowiedzi. Pasio z podpisu.

 

 

Raczej obstawiałbym na uszkodzenie potencjometru czujnika paliwa tego pod kanapą za siedzeniem kierowcy, służy on do mierzenia paliwa poniżej połowy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam,

Czy objawem uszkodzonego czujnika temperatury paliwa może być utrata mocy?

Raczej nie. U mnie był inny objaw opisany post wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest ów czujnik temperatury paliwa?1.jpg

Jeśli tak to już ktoś musiał przy nim grzebać i jeden z kabli jest oderwany :/

Czy idzie w jakiś sposób to polutować czy lepiej kupić nowy?

Edytowane przez hulek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest czujnik temp. paliwa. Jak kabel jest oderwany przy samej wtyczce to kup samą wtyczkę. Bo czujniki to bez wtyczek sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności