Skocz do zawartości
raver32

Szarpanie-drganie przy ruszaniu raz na jakis czas.

Rekomendowane odpowiedzi

zaślepiłem dzisiaj wężyk od EGRA---nie zapeszam ale nie szarpie--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cichy12

witam posiadaam paska z 2002 roku 130 koni wymieniłem całosc koło dwumasowe plus komplet sprzęgła i cały czas podszarpuje każdy mówi że ten typ tak ma przebieg na tym zrobiłem około 20 tys przy dodaniu więcej gazu raczej ustępuje i dzieje się to nie zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy kolego wielki problem-----i nikt go nie jest w stanie rozwiązać..mi jak na razie po odłączeniu EGR--ustał......kombinuj dowiaduj się może razem coś wymyślimy---co trzeba wymienić

Edytowane przez radek5277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy mają problemy z szarpaniem na jedynce i wstecznym po dłuższych staniach w korkach itd. Ja wymieniłem tylko płyn hamulcowy w układzie hamulców ale też w sprzęgle na taki http://www.allegro.pl/item811833687_oryginalny_plyn_hamulcowy_skoda_vw_audi_seat.html i jak ręką odjął - żadnego szarpania :) Polecam wszystkim taką wymianę ponieważ płyn nie jest drogi w stosunku do wymiany sprzęgła ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniłem tylko płyn hamulcowy w układzie hamulców ale też w sprzęgle

 

Ale on ( ten w sprzęgle ) podczas wymiany, wymienia się jednocześnie z tym od hamulca , bo to jeden układ jest .... TAK czy NIE ..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale on ( ten w sprzęgle ) podczas wymiany, wymienia się jednocześnie z tym od hamulca , bo to jeden układ jest .... TAK czy NIE ..?

Pozwolę się wtrącić. Płyn ten jest również w wysprzęgliku i wymienia się poprzez odpowietrzanie właśnie tego wysprzęglika. TAK, jest to ten sam układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimno się zrobiło i passat przestał szarpać. paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna paranoja, o wysprzęgliku i płynie pisano już wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale tego wysprzęglika to ja nie jestem w stanie znaleźć , a co dopiero odpowietrzyć go !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz lewe przednie koło, następnie odkręcasz plastikowe nadkole i tam na skrzyni jest wysprzęglik. Odpowietrza się poprzez podłączenie przewodem elastycznym do lewego zacisku hamulca i deptać hamulec aż przestaną pojawiać się bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręcasz lewe przednie koło, następnie odkręcasz plastikowe nadkole i tam na skrzyni jest wysprzęglik. Odpowietrza się poprzez podłączenie przewodem elastycznym do lewego zacisku hamulca i deptać hamulec aż przestaną pojawiać się bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym.

 

 

Może jaśniej!!! bo nic z tego nie rozumiem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jaśniej!!! bo nic z tego nie rozumiem!!!

passatb5160.jpg

passatb5161.jpg

passatb5162.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szarpanie to nie wiem czy to może być to ale u mnie w 2.5 TDI V6 było podobnie szczególnie na niskich biegach tj 1-3 i lekko na 4 takie szarpnięcia po przejściu - bez różnicy czy z niższego na wyższy czy odwrotnie. Jakiś miesiąc temu wymieniłem wałki+popychacze+dźwigienki+podkładki czyli cały komplet od tamtej pory nie widzę żadnych szarpnięć - wałki nie były wymieniane oczywiście z powodu tych szarpnięć ale ale miałem bardzo głośną pracę silnika poza tym zamiast 150KM to na starych wałkach miałem 113. To taka informacja tylko bo nie wiem jak wiele szarpanie może mieć wspólnego z wałkami czy popychaczami. Pozdrawiam

Edytowane przez dzidek1988xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poduszek to motor może wpadać w duże wibracje i może całym autem telepać ale nie szarpać przy zmianie biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem wszystkich postow ale czy ktos wspomnial o poloskach?

W vw/audi potrafia rozne wibracje powodowac...(diesel/benzyna,manual/auto) nawet jesli samochod stoi w miejscu.Jezeli poduszki od silnika i skrzyni sa ok(czasami nielatwo powiedziec jezeli nie sa nowiutkie), problem pojawia sie tylko czasem to sprawdzilbym wlasnie poloski-zwlaszcza przeguby wewnetrzne.Moze nawet bardziej te poloske z prawej strony(dluzsza).Niestety jak nie widac od razu ze cos jest nie tak z przegubem-np. jaki kolwiek luz poprzeczny, to moze byc nielatwo stwierdzic ze jest problemem.Mozna by sie pokusic o podkladki pod poduszki (do sprawdzenie czy cokolwiek sie znieni)ale jesli wibracja czy szarpanie jest sporadyczne to nie podejrzewalbym o to poduszek...sprzeglo raczej tez nie, wlasnie dlatego ze dzieje sie to tylko czasami.

Tak sobie tylko glosno mysle.Pisalem gdzies w innym poscie cos podobnego bo widzialem wiele ciekawych problemow powodowanych wlasnie przez poloski...i chyba tylko w vw/audi , jakos nie pamietam zeby jakakolwiek inna marka miala z nimi problemy...

ps .przepraszam za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki za szarpanie podczas zmian międzybiegowych raczej nie odpowiadaja. Nie jestem mechanikiem ale w moim aucie na VAG-u pokazuje błąd właśnie owych poduszek - autko lekko wibruje ale jak już wcześniej wspomniałem po wymianie wałków, popychaczy i reszty nie mam problemów z szarpaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem mechanikiem ale w moim aucie na VAG-u pokazuje błąd właśnie owych poduszek - autko lekko wibruje ale jak już wcześniej wspomniałem po wymianie wałków, popychaczy i reszty nie mam problemów z szarpaniem.

Poduszek silnika/skrzyni? To jakoby widzisz na VAGu? :D Co najwyżej to poduszki airbag możesz zobaczyć, a konkretnie rodzaj ich uszkodzenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sipowitz - wiem co widziałem - znaczy nie wiem czy to VAG - taki komputerek bezprzewodowy DELPHI i na teście silnika wyskoczył właśnie owy błąd poduszek silnika - jak zapytałem mechanika co to jest to powiedział, że jest mały problem z mocowaniem (przemieszczeniem) poduszek amortyzujących wibracje silnika ale to nie jest nic strasznego i nie trzeba tego na gwałt robić.

 

Ps. Kompa podpinałem, żeby skasować błąd przepływki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sipowitz - wiem co widziałem - znaczy nie wiem czy to VAG - taki komputerek bezprzewodowy DELPHI i na teście silnika wyskoczył właśnie owy błąd poduszek silnika - jak zapytałem mechanika co to jest to powiedział, że jest mały problem z mocowaniem (przemieszczeniem) poduszek amortyzujących wibracje silnika ale to nie jest nic strasznego i nie trzeba tego na gwałt robić.

 

Ps. Kompa podpinałem, żeby skasować błąd przepływki

 

Hehe to Ty masz elektryczne poduszki silnika ?? ze VAG je widzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności