Skocz do zawartości
przybora

Kontrolka otwarcia drzwi w 3B aktywacja VAGiem??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam @ll

Posiadam Passata B5 (3B) pierwsza rejestracja '99 VIN '00. W moim pasku przy kontroli instrumentów VAG-iem zapala się kontrolka otwierania drzwi.

Generalnie ta kontrolka w ogóle nie odpala mi się przy otwarciu drzwi ale już jestem pewien że posiadam takową w swoim passku.

W załączeniu przedstawiam fotkę z zegarów:

 

8ce5243fd38a7781.jpg

 

Kontrolką otwarcia drzwi wskazjuę czerwoną strzałką.

Interesuje mnie czy można ją w jakiś sposób aktywować. Mój znajomy ma vw bora '99 i ma identyczne zegary dosłownie klon, u niego zapala się ta kontrolka do tego wypisuje na wyświetlaczu 1/2 fis komunikaty o otwarciu drzwi bądź klapy bagażnika. Sprawdziłem jego modół komfortu i swój - mamy takie same (1J0 959 799 AH) ale czy to komfort tym zarządza?? jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to odpalić będę niezmiernie wdzięczny! W końcu w drzwiach mamy czujki otwarcia drzwi choćby do lampek czy dzwięku buzzera zapalonych świateł.

Z góry dzięki za podpowiedzi, odpowiedzi i wskazówki oraz pomysły.

Pozdrawiam @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać to jest kontrolka otwarcia pokrywy bagażnika. Z tego co wiem była ona stosowana tylko na niektóre kraje (USA chyba). Komfort sygnalizuje otwarcie drzwi, można to zobaczyć w blokach wartości mierzonych, ale wg mnie to zależy od zegarów. Niby na pierwszy rzut oka macie identyczne zegary ale ich numery katalogowe i oprogramowanie jest na pewno inne, i to jest główna przyczyna moim zdaniem.

Trzeba by przerzucić zegary z bory do passata i wtedy by się coś wyjaśniło ale jest trochę z tym rzeźby.

Można by spróbować przekodować zegary na jakieś inne kraje np. USA lub Afryka i zobaczyć czy po otwarciu bagażnika ta kontrolka uaktywnia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zegary mamy, wizualnie identyko ale hmmm....

 

Passat:

Controller: 3B0 920 822 A

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO V16

Bora:

Controller: 1J0 920 822 C

Component: KOMBI+WEGFAHRS. BOO V59

 

Może ktoś coś wymyśli jak to aktywować??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie zegary mamy, wizualnie identyko ale hmmm....

 

Passat:

Controller: 3B0 920 822 A

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO V16

Bora:

Controller: 1J0 920 822 C

Component: KOMBI+WEGFAHRS. BOO V59

 

 

Dla ciebie VDO i MotoMeter to takie same zegary???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie takie same ale wewnętrznie różne i nic raczej nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu to jest test wyjść robiony VAG'iem ? Bo przecież kontroli trakcji nie masz, tempomatu nie masz, a kontrolki się palą. Jeżeli ja robię test wyjść to zapalają się tylko nie liczne kontrolki. Na pewno nie zapalają się wszystkie, które mam aktywne (np. świece żarowe, immo, airbag, poziom płynu spryskiwaczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam @ll

Wizualnie takie same zegary, bebeszki niestety inne dlatego wcześniej przytoczyłem wyniki z odczytu i podałem ich symbole itp.. Kolega pisze że tempomatu nie mam a ja tempomat mam i konrolka też mi się nie pali, ale dodam że tempomat sam dokładałem. No ale aktywowałem go i działa, nie powinna od razu zapalić się kontrolka ?? dlatego pytam czy nie można aktywować kontrolki otwarcia drzwi - ponieważ w każdych drzwiach mamy czujki (mikrowłączniki) które informują, komputer że zostały otwarte a ten zapala nam światełko pod nogi i tylko w jednych drzwiach otwartych a nie we wszystkich, informuje nas jak otworzymy drzwi kierowcy, o tym, że nie zgasiliśmy światła buzzer. Więc czemu nie można aktywować tej konrolki ?? Skoro jest i można ją odpalić testem może i można ją aktywować w jakiś sposób.

Przecież można aktywować nawet kontrolkę nie zapiętych pasów chociaż nie ma czujników w pasach. Wiec ciekawi mnie dalej gdzie można byłoby coś zmienić żeby ta moja kontrolka zaświeciła hehehe

Pozdrawiam

 

PS# u mnie nawet w teście zegarów nie zapala się kontrolka nie zapiętych pasów, może jutro spróbuje ją aktywować gdzieś tu czytałem opis na forum zobaczymy czy się odpali ciekawe hehe :)

Edytowane przez przybora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie jest to takie proste jak z kontrolką od pasów, którą można aktywować zmieniając kodowanie licznika. Podejrzewam, że trzeba by pogrzebać w eepromie, ale to jak szukanie igły w stogu siana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz kontrolke zapietych pasów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek664 jeśli do mnie to pyanie to niestety u mnie nawet w teście nie zapala się ta kontrolka, być może że trzeba ja jeszcze w jakis inny sposób uruchomic hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

U mnie rowniez zapalaja sie wszystkie kontrolki na tescie... a kontrolka klapy bagaznika nie zapala sie nawet, gdy jade z otwarta klapa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to że comfort mamy taki sam ja w Passacie i w Borze. A do tego w Borze wyświetlają się jeszcze komunikaty na 1/2 FIS. Różnica tylko w zegarach tzn w symbolach jak pisałem wcześniej, wizualnie to samo. Jak to odpalić hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym wyjściem jest przełożenie do testu zegarów. Nie trzeba robić żadnych adaptacji, jak wepniesz zegary to od razu zobaczysz czy te funkcje działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po przekładce w pierwotną stronę musisz wykasować wszelkie błędy immo i tym podobne. Po podpięciu będziesz miał na początku choinkę na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety znajomy nie zgodzi się na przekładkę zegarów, mogę podpinać się jak chcę ale nie rozbierać i nic nie wyciągać, niestety miał niemiłe doświadczenia ostatnimi czasy z mało kompetentnymi osobami "mechanikami". Co trzeba byłoby sczytać jakie ustawienia i w czym w instrumentach czy w komforcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was wie gdzie w Vagu są jakieś opcje aktywacji wyświetlania komunikatów o otwarciu drzwi na 1/2 fis-ie.

U mnie jest tak, że przy włączonym zapłonie przy otwarciu drzwi zapala się ikonka natomiast otwarcie klapy bagażnika powoduje wyświetlenie się komunikatu i wydawany jest sygnał dźwiękowy.

Jeżeli samochód delikatnie się toczy otwarcie drzwi spowoduje wyświetlenie się komunikatu i wydanie sygnału dźwiękowego.

Teraz moje pytanie jak uaktywnić funkcję, żeby na postoju zamiast ikonki, czy też razem z nią pojawił się komunikat.

Wiem, że da się coś takiego zrobić już kiedyś ten temat poruszałem na forum:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50520

Nie dochodziłem wtedy jak to zrobić bo jeszcze nie mialem VAG-a.

Dodam, że wszystkie zamki, mikrostyki itp mam sprawne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie już ktoś jak aktywować tą kontrolkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności