Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Chciałem tutaj podzielić się swoimi doświadczeniami na temat radia chińskiego, marki "ERISIN model ES2698" (linku nie będę umieszczał bo każdy po nazwie znajdzie tę stronę, aby nie było krypto reklamy). Nie mam też zamiaru wdawać się w dyskusję co jest lepsze ori czy chinol. Ja ze swojej strony powiem dlaczego to radio wybrałem i jak mi służy, a reszta odpowie sobie sama, co chce wiedzieć na ten temat.

A więc, długo zastanawiałem się co potrzebuje, co bym chciał od radia i jaki mam na to budżet. Wyszło, że wymagania co do marki mało, co do właściwości sprzętu duże, a budżet nie za wysoki.

Długo szukałem odpowiedniego sprzętu, sporo się naczytałem i zauważyłem, że nie ma zbyt dużo opisów ani wyjaśnień od osób które zakupiły ten sprzęt i go opisują. Postanowiłem się choć tr’ gwarancji mój wybór padł na markę Erisin. Z ich strony wybrałem radio na androidzie które nie było z największym wyświetlaczem 8’ lecz na mniejszy 7’ z pokrętłami gdyż jak dla mnie lepiej się szybciej steruje głośnością niż przyciskami.

Opisując samo radio w poszczególnych aspektach stosując skalę od 0 do 10 to: na początek jakość wykonania i wizualna, oceniam na 9. Nie widać tu tandetnych plastików, złego spasowania elementów, pokrętła chyba aluminiowe. Ekran w najwyższej teraz rozdzielczości oceniam do swojego poprzedniego radia MDF2DVD na 10. Oprogramowanie to Android 4.4.4 który z procesorem Quad 1,6 nie zawiesił mi się ani razu oceniam na 10. Nie wykonuje na nim żadnych operacji szybkiego przełączania ani zabawy podczas jazdy, więc prędkość jego działania jest wystarczająca i się nie zawiesza. Raz tylko miałem przygodę jak auto postało długo i akumulator nie był ładowany to przy rozruchu radio wróciło to ustawień fabrycznych po czym przy następnym rozruchu wróciło wszystko do normy. Samo radio zostało zaaplikowane ze Google Play paroma aplikacjami takimi jak Auto Mapa która świetnie dział i na bieżąco ją aktualizuję z telefonu jak i domowego WiFi (jak blisko podjadę pod dom), Yanosik który także dobrze działa podczas jazdy choć pełna konfiguracja z radiem już nie jest pełna a oceniam to na 5. Przy Janosiku wszystko działa jak na komórce lecz sterowanie głośnością jest jak przy ustawieniu radia lub muzyki z karty SD, nie ucisza muzy i podaje komunikat, lecz z tą samą głośnością mówi o zagrożeniu. To jest lekka wada, ale da się do tego przyzwyczaić lub nagrywać na kartę trochę bardziej ściszoną muzę aby poziom głośności był ustawiony w miarę wysoko wtedy komunikat będzie głośniejszy z AutoMapą tego problemu nie ma. Tak samo jak słucham muzyki z aplikacji internetowej jakiegoś radia, lub radia internetowego. I właśnie tutaj ten element jest super ściągam apke z jakimś radiem i spokojnie jadę słuchając wybranego gatunku muzy poprzez internet. Możliwości instalowania różnych apek z netu oceniam na 10. W moim przypadku internet podaję z telefonu ale jest możliwość zakupu wraz z radiem dedykowanego rutera na kartę SIM i ma się stały internet. Ocena czy lepiej dodatkowy abonament płacić na radio pozostawiam wam do oceny.

Mógłbym ocenić wiele jeszcze apek ale podam tylko co można mieć z ciekawych i potrzebnych: OBD2 jest zainstalowany na starcie, Apka producenta która podaje nam wszystkie parametry z poziomem paliwa, naładowania akumulatora itp., Google maps, Google Erth, no i wsumie wszystko co każdy uważa za potrzebne. Właśnie dla tej najważniejszej funkcji ja się zdecydowałem na chinola.

Idą c dalej z opisem to zakupiłem dodatkową kamerę cofania z najlepszą rozdzielczością na rynku i zamontowałem samodzielnie do auta. Tę opcję oceniam na 8, a dlaczego na 8 bo czasami obraz mi się zawiesza w formie pasów ale po ponowym uruchomieniu auta wraca do normy radio. Niestety nie wiem, co jest przyczyną, choć na starcie przy montażu kamerki miałem mega problemy dlaczego po zamontowaniu nie działa ta kamera, okazało się po poczytaniu tutaj na forum parę opisów, iż trzeba zainstalować dodatkowy filtr przeciwzakłóceniowy. I teraz śmiga jak ta lala.

Można zakupić jeszcze do tego radia kamerę do nagrywania trasy podczas jazdy, ale że taką kamerę już posiadam, więc tej opcji nie montowałem i nie mogę jej opisać jak działa.

Radio: tutaj samo radio jako program oceniam na 6, gdyż nie można zmienić tła które jest czarne i brzydkie. Zapis możliwy do 18 stacji. Sterowanie dość proste. Wyświetla wszystkie komunikaty z RDS pod warunkiem że sygnał jest silny. I tutaj niestety największa wada tego RADIA ERISIN, otóż producent ma dwa rodzaje do zamówienia wzmacniaczy antenowych z czego jeden jest silniejszy, ale nie an tyle aby radio odbierało super jak poprzednie MDF2, być może że mam antenę w oknach mojego Passata kombi gdyż mam antenę nawigacji w formie płetwy rekina. Wyjazd za miasto powoduje że stacje niestety obierają słabo bądź zanikają. No ale musze nadmienić że po zamontowaniu radia jak jechałem do pracy po za miasto to kiedyś Zetka przestawała działać, a teraz spokojnie odbiera i się radio samo nie stroi, czyli jest jakiś postęp, lub się radio rozkręca, jakkolwiek jaka jest tego przyczyna, jest lepiej.

Dźwięk wychodzący z radia oceniam na 8. Tutaj zależy wszystko od rodzaju głośników na oryginalnych gło śnikach to słabo ale po zmianie na lepsze JBL jest o niebo lepiej więc ocena w miarę wysoka. Nie jest to jakość audiofila ale jest OK, a i głośność jest naprawdę wysoka.

Na karcie microSD, którą można włożyć na frontowym wejściu jest 32GB muzy co daje nieograniczone możliwości słuchania co się komu podoba.

Mam sterowanie w kierownicy więc obsługę oceniam na 8 gdyż navi już mi nie wyświetla między zegarami a stację wyświetla tylko jej zakres liczbowy bez podania nazwy, pozostałe funkcje bez problemu i bez jakiejkolwiek konfiguracji dodatkowej. Podłączyłem radio i sterowanie było takie jak potrzeba.

Radio montuje się banalnie prosto lecz do anteny radiowej takiej jak moja potrzeba przejściówki na dwa „fakra”. Montaż oryginalnej anteny do radia wymaga niestety dokupienia drogiej przejściówki za 45 zł która z wkręcanej przejdzie na fakra w przewodzie Passata. Montaż oceniam na 8.

Podsumowując to radio w cenie wraz z przesyłką (z zagranicy) za 1300 zł z adapterem/wzmacniaczem do anteny, oceniam na duży plus i warte swojej ceny. Awarii od pół roku używania jeszcze nie miałem, więc serwisu tutaj nie ocenię. Jest na alegdrogo też sprzedawca tych kombajnów lecz sporo drożej ale jeśli ktoś chce z serwisem to ten sprzedawca oferuje 24 miesiące serwisu wiec polecam. W mojej ocenie jak wcześniej kalkulowałem mogę kupić dwa takie radia w cenie jednego używanego RNS i jeśli się zepsuje zawsze można kupić drugi i zapewne nowszy lepszy model z lepszym androidem.

Powiem wprost jeśli ktoś by się mnie zapytał czy warto, ja odpowiem TAK.

Umieściłem chyba wszystkie info o tym radio z mojego półrocznego doświadczenia użytkownika więc pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów...

...pozdrawiam wszystkich.

Mam tak samo, więc ja również mimo, że mam inne radyjko, ale również na Androidzie (duży PLUS) to polecam.

A tak poza tym... Wygrywasz lutownicę, jako pierwszą nagrodę w konkursie na długość posta na forum. Jestem tu już dziesiąty rok i jeszcze czegoś takiego nie widziałem..... Znam jednego gościa z Olsztyna i on też w tysiącu zdań mówi coś, to można powiedzieć w dziesięciu ;)

Ale oczywiście pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jakie masz radio ? podeslij link i ile kosztuje , tez chce kupic cos z andoidem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak poza tym... Wygrywasz lutownicę, jako pierwszą nagrodę w konkursie na długość posta na forum. Jestem tu już dziesiąty rok i jeszcze czegoś takiego nie widziałem..... Znam jednego gościa z Olsztyna i on też w tysiącu zdań mówi coś, to można powiedzieć w dziesięciu

Ale oczywiście pozdrawiam

E nie przesadzaj, dla osób zainteresowany będzie to dobre, przynajmniej nie będą zadawali pierdyliarda pytań(jak znam życie to itak będą) nie mnie fajna recenzja i na pewno się przyda. Znajomy ma ERISIN'a w Gulfie 5 też poleca, tego podobnego do RNS'a. On do nawigacji używa aplikacji HERE(to jest chyba navi od NOKII) Mnie zastanawiam, dlaczego te radia nie są na lizaku?

Łukasz jakie masz radio ? podeslij link i ile kosztuje , tez chce kupic cos z andoidem

Panie wszystko jest w tym wątku wystarczy zajrzeć stronę wcześniej :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz jakie masz radio ? podeslij link i ile kosztuje , tez chce kupic cos z andoidem

 

Panie wszystko jest w tym wątku wystarczy zajrzeć stronę wcześniej

 

Dokładnie tak :)

 

 

...dla osób zainteresowany będzie to dobre [...] fajna recenzja i na pewno się przyda...

 

Przenieść do "Warsztatu" :lol

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz widziałem tWtoje radio ale chodzi Mi o markę i o model ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to zerknę na papiery, do ani na sprzęcie, ani na pudełku na pewno nie ma. Nie chce mi się go wykręcać i patrzeć na wklejkę. Stronę wcześniej podałem link do identycznego jakie mam, to może tam znajdziesz gdzieś w opisie, co to za wynalazek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde bo szukam czegoś do 1000 zł z Androidem i automapa z dobrym brzmieniem . Cos polecicie ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Moze byc używka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 1000 zł z Androidem

W tej konfiguracji może być ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę :/ a ile kosztują jakies dobre radia ? Albo kupie RCD 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka kupiłem RCD 510 ale bez wejścia na kamerę . Mam fabryczne czujniki cofania i czy będę miał opa czyli wizualne czujniki na radiu po wrzuceniu biegu wstecznego ? Jak to sue podłącza ? Czy to wsyTsko jest w kostce ISO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem takie cos http://olx.pl/oferta/radio-cd-mp3-sd-vw-rcd510-golf-6-passat-b6-b7-t5-transporter-touran-CID5-ID9PZrd.html#1a6ed9fee3

Podejdzie do mojego paska?? A cena moze byc?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy wszystko z tymi radyjkami ok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bodajże RCD510 - sam rozmyślam nad zmianą MFD2 DVD na to właśnie z powodu obsługi MP3 i slotu na kartę SD. Podejść podejdzie - żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To bodajże RCD510 - sam rozmyślam nad zmianą MFD2 DVD na to właśnie z powodu obsługi MP3 i slotu na kartę SD. Podejść podejdzie - żaden problem.

 

Pod warunkiem że zmienisz gateway-a i pogodzisz się z brakiem RDS. Niektórzy coś narzekali na problem z sygnałem stacji radiowych, bo to wersja DELPHI na rynek chiński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak dla mnie temat zamknięty. Zostaje przy MFD, może kiedyś zmienię na RNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazlem takie cos http://olx.pl/oferta/radio-cd-mp3-sd-vw-rcd510-golf-6-passat-b6-b7-t5-transporter-touran-CID5-ID9PZrd.html#1a6ed9fee3

Podejdzie do mojego paska?? A cena moze byc?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy wszystko z tymi radyjkami ok???

 

Mogę cos powiedzieć o takim krótko. jeśli ktoś słucha tylko muzyki z kart SD/mp3 to wystarczy, radio gubi fale, nie ma RDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym... Wygrywasz lutownicę, jako pierwszą nagrodę w konkursie na długość posta na forum. Jestem tu już dziesiąty rok i jeszcze czegoś takiego nie widziałem....

 

Protestuję ! Lutownica należy się mi !

albowiem

Kolega @dartek w swoim poście #661 użył:

1091 wyrazów, używając 5753 znaków

A ja w moim wywodzie #533 ze strony 27

cyt. fragment:

Uzupełnię:

Nie poddawałem się i pisałem do firmy Erisin na kilka różnych maili. W końcu otrzymałem odpowiedź od [email protected].

Najpierw poprosili mnie o dokładne dane kupna. ….

użyłem:

1195 wyrazów i użyłem 6244 znaki !!!

nie licząc dopowiedzi.

 

BTW.

i w ogóle ciąg dalszy problemów. A właściwie ciąg ciągły.

Mam wieczny problem z poborem prądu w moim Passacie. Wykluczałem radio. Myślałem, że Erisiny tego nie robią. Tym bardziej, że metoda z wyjmowaniem bezpieczników w celu lokalizacji nadmiernego źródła poboru prądu wskazała na obwód sterownika silnika.

Zmotywowany pierwszymi mrozami i pogłębiającym się problemem, postanowiłem na nowo wykryć źródło problemu. Teraz odłączyłem zupełnie mojego Erisina i póki co poziom w normie (0,04 A).

Ale do hurra optymizmu daleko. A to dlatego, że wykonałem dziesiątki prób jeszcze gdy radio było podłączone. I... Zauważyłem, że zwiększony pobór pojawia się co któryś tam raz po zgaszeniu samochodu. Ile to razy po uśpieniu samochodu miałem właściwy pobór. Potem znowu odpalałem, wyciszałem ... aż zawsze co któryś tam raz pobór nie ustawał (0.7 A). Rozkładałem ręce, zupełnie bagatelizując przyczynę po stronie radia bądź gateway`a.

Hm. Tak czytam i czytam i tak sobie pomyślałem, że to może wina mojego Gateway`a.

Obecnie i ciągle mam go w wersji 3C0 907 530 C a to€“ chyba za niski.

Ale to już problem do innego posta.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze w temacie.

Również kupiłem chińskiego Androida, firmy pumpkin, konkretnie ten model: http://www.autopumpkin.com/car-dvd-players/android-dvd-player/vw-android-dvd-player/8-inch-1024-600-hd-digital-touchscreen-android-4-4-car-dvd-player-for-vw.html

Ukradli mi RNS510, więc nowe schowałem do szuflady, a zamontowałem coś, na co mam nadzieję się nie połaszą.

Niewątpliwą zaletą tego modelu jest wbudowany adapter CAN, więc nie trzeba już żadnej przejściówki. Wtyczka od fabrycznej anteny GPS nie pasuje, zatem domówiłem przejściówkę i czekam.

Zalety:

- prosty montaż

- działa sterowanie z kierownicy, OPS

- obsługa wielu formatów plików

- przez większość czasu potrafi wznowić czynność sprzed wyłączenia, tj. muzyka z karty lub radio na danej stacji

- działa internet z podłączonego modemu USB

i to by było na tyle zalet ;)

 

Wady:

- słaba jakość dźwięku w porównaniu do RNS510

- stosunkowo długi czas startu, brak podtrzymania chociażby przez kilka minut po wyłączeniu zapłonu

- wrzucenie wstecznego podczas uruchamiania się radia skutkuje pokracznym napisem "no signal" - domniemywam, że radio oczekuje sygnału z kamery cofania. Wrzucenie wstecznego po uruchomieniu działa zgodnie z oczekiwaniami - pojawia się grafika z OPS

- naciśniecie przycisku OPS nie wyzwala wyświetlenia sygnału z systemu, tylko wbicie wstecznego to robi

- miniaturowy tekst RDS

- radio odbiera tak sobie, tzn. co chwila słychać, że siła sygnału spada, nie ma zakłóceń, ale słychać przycięcie wysokich tonów, ciężko to opisać. Dobry, ciągły odbiór występuje zasadniczo tylko na postoju

- co jakiś czas radio się zawiesza - świecą się przyciski, ale obrazu brak. Pomaga reset szpilką, o dziwo część ustawień jest po tym stracona, a część nie

- brak automatycznej regulacji jasności wyświetlacza

- interfejs użytkownika jest brzydki i niespójny

 

Jak dla mnie jest to słaby sprzęt, rozglądam się teraz za czymś co oferuje dźwięk lepszej jakości i przy tym współpracuje z OPS.

W zasadzie wybór w PL jest bardzo niewielki, na chwile obecną skłaniam się ku używanemu Zenecowi, choć zastanawiam się czy złodzieje będą na tyle uprzejmi aby zauważyć, ze to nie jest RNS510.

Wstawiłbym sobie RCD510 (na nawigacji mi nie zależy), ale obawiam się że też je kradną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności