Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ile Wojtku taka przyjemność? :) podejdzie do B6?
około 1500 zł plus instalacja no i pamiętaj musi być PQ46 platforma a b6 ma PQ35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku mam dokładnie taki model i działa zajebiście :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/137257-Passat-B6-3C-Variant-2-0TDI-199KM-411Nm-Highline-(-70)?p=2234679&viewfull=1#post2234679

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pół roku mam dokładnie taki model i działa zajebiście :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/137257-Passat-B6-3C-Variant-2-0TDI-199KM-411Nm-Highline-(-70)?p=2234679&viewfull=1#post2234679

 

A jak ściąga Ci fale radiowe to radyjko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ściąga Ci fale radiowe to radyjko?
Gorzej niż oryginalny MDF, ale lepiej niż wcześniejszy kombajn od chińczyka. Szału nie ma, ale nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie radio mam wybrać rcd510 bosch około 800zł czy rcd510 delphi z chin za 550 zl. bo rns510 nie stać mnie za 1500zl. głownie mi chodzi o duży wyświetlacz mp3 sd, i żeby grało ładniej niż rcd500 które mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorzej niż oryginalny MDF, ale lepiej niż wcześniejszy kombajn od chińczyka. Szału nie ma, ale nie jest źle.

 

Podaj dokładną nazwę i model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nawet nie zastanawiał nad jakimś tanim chinolem. Wolałbym używane ale markowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcd510 delphi produkcja chiny ale dla vw na ameryke. cena dobra. bedzie ładnie grało?

(bym podał link z allego jak ono wygląda ale niewiem czy można?) głównie chodzi mi oto żeby grało ładnie i lepiej od rcd500.

Edytowane przez matek--1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj link zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku w tej aukcji coś słabo wyszukuje fale to radyjko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na filmiku w tej aukcji coś słabo wyszukuje fale to radyjko

 

Dlatego napisałem:

Gorzej niż oryginalny MDF, ale lepiej niż wcześniejszy kombajn od chińczyka. Szału nie ma, ale nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chiński zamiennik i nie najgorzej odbiera radio, tylko ja u siebie zrobiłem coś takiego że od anteny co jest pod tylną szybą odłączyłem kabel od masy i odbiór wtedy poprawił się. Zastanawiam się jakby kupić i założyć antenę wewnętrzną blaupunkta i wtedy zobaczyć jaki będzie odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie jest z tymi chinolami. Tak jak pisałem wyżej, wolałbym używane. Patrzyłem wczoraj na allegro tak z ciekawości, jest kenwood dnx520 za chyba 1500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzupełnię:

 

Nie poddawałem się i pisałem do firmy Erisin na kilka różnych maili. W końcu otrzymałem odpowiedź od [email protected].

Najpierw poprosili mnie o dokładne dane kupna. Nr transakcji, nazwa konta paypal, konto payment, seller's ebay, sallers name, ID, datę zakupu… Potem jeszcze raz miałem opisać im problem z radiem.

Na wszystko skrupulatnie odpowiadałem. Oczywiście nie obyło się to jednym mailem. Zawsze coś tam. Potem ich pytania dodatkowe typu, czy radio łapie silne fale, czy czyta karty w obu slotach itp.

Po serii pytań pomocniczych poprosili o nagranie video z problemem. Zrobiłem wysłałem na YouTube. Źle. Oni nie mogą oglądać filmów na YT! (Sorry. in China.

We can not open the youtube video). Musiałem zmniejszyć objętość i wysłać jako załącznik @.

W końcu 23.10 napisali abym odesłał im radio do Chin. (We will repair for you for free, it will be need 1-2 months.here is the return address… i tu adres). Poproszono mnie jeszcze abym w opisie przesyłki napisał, że to sprzęt uszkodzony a jego wartość do 98$. Powyżej tej kwoty nie odbiorą. Chodzi o ich vat.

Po namyśle zaryzykowałem (praktycznie żadnych gwarancji na to, że odzyskam radio) i postanowiłem wysłać.

Zrobiłem rozpoznanie. Okazało się, że najtaniej będzie Pocztą Polską (nie Pocztexem). Ceny kurierów w granicach od. 400zł do 2000zł – doręczenie od 9 dni do 3. Poczta oferuje paczkę zwykłą i priorytet. Przy gabarytach mojego pudełka i wadze ok 3 kg cena 77 zł lub 190 zł. Różnice o których poinformowano mnie „przy okienku”: zwykła- teoretycznie płynie statkiem, czas dostarczenia 1 mc, priorytet to samolot i 9 dni.

Sympatyczna pani na poczcie poinformowała mnie, że nie mogę napisać wartości w $. Więc nie zastanawiając się długo napisałem 250 zł (Błąd ! – o czym później).

Otrzymałem potwierdzenie z numerem przesyłki. No i zaczęło się śledzenie. Paczka już na drugi dzień trafiła do w-wy. Tam przeleżała dobę i wyskoczył komunikat: przekazano do obrotu międzynarodowego. Myślę statek, czekam teraz z miesiąc. G... prawda. Na stronie http://track-chinapost.com/startairmail.php za trzy dni pojawiła się informacja, że moja paczka jest już w Pekinie ! Na drugi dzień już w kantonie do którego wysłałem. Kolejny dzień … na cle. Kolejny dzień , kolejny…na czwarty wyskoczył komunikat po angielsku, że paczka nie dostarczona odbiorcy ! Wraca do nadawcy. Na polskiej stronie PP śledzenia przesyłek automatycznie ta sama wiadomość ! Dlaczego ?! Po zorientowaniu się (internet) okazało się, że wartość paczki powinieniem podać w symbolu międzynarodowym czyli PLN nie zł. Na chińskim cle nie rozróżniają liter zł. W sumie to i racja. Ale pech ! Dlaczego nie poinformowali mnie przy nadawaniu paczki ?! Nic. Piszę do Erisin, że taki problem. Co oni na to ?... Mail zwrotny z treścią mniej więcej taką: dont łory maj friend, łi chase boj tu ofjis, Hi this a trick – nie martw się przyjacielu, my wyślemy chłopaka do biura, on to załatwi.

Za dwa dni odpowiedź. Wszystko OK. mamy twoje radio. Jaka twoja decyzja: naprawiamy za darmo i odsyłamy z chin. Ty płacisz za przesyłkę DHL z Honk Kong`u. Również jak chcę mogę otrzymać nowe.

(For the resend new units, send by DHL from HK not included the customs tax is USD 45.Send by EUEXP included the customs tax is USD 80).

Ale szok ! Myślę, idę za ciosem. Zapytam czy mogę wybrać inny model. Lepszy. http://www.erisin.com/erisin-es9401a-8-android-422-car-dvd-vw-passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p497.html. Dopłacę różnicę do mojego. http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html 346-269=77 $. Pytam czy można, można, ale dopłata 110 $. Nie wiem skąd ta różnica. Trochę mnie to zniechęciło i w sumie napisałem im, że chcę nowe radio (taki sam model jak miałem) a wysyłkę proszę z UK. (bez vat) . W odpowiedzi: no problem. Wyślij nam 79 $ i będzie jak chcesz. Kasę przelałem przez paypal na ich konto mailowe. I tu miła niespodzianka. Paypal przeliczył mi dolara za 2.88zł gdzie cena rynkowa to ok 3,40zł.

Do rzeczy. W tej chwili pozostałem bez radia i dodatkowo wysłałem im kasę nie mając tak naprawdę żadnej gwarancji, że będę miał ponownie sprzęt. Bo niby w razie czego komu miałbym się żalić ?

Po paru minutach otrzymałem odpowiedź od Erisin, że pieniądze dotarły i wysyłają radio. Nie wierzę. Odpisuję. Dajcie nr przesyłki. Oni nie dziś, jutro damy. Oho, myślę problemy. Nie. Na drugi dzień wysyłają numer. Śledzę przesyłkę. Na trzy dni utknęła w Holandii, po tygodniu jest kurier w domu.

Mam nowe radio !

Dziękuję @ Erisin`owi.

I właściwie tu mógłbym zakończyć, ale jak się okazało to jeszcze nie koniec problemów.

Ponowny montaż radia. Odpalam. Gra ! Gałka głośności działa. I tu dodam, że radio fm znowu słaaabo łapie fale. Tylko te najsilniejsze. Oczywiście pomimo zastosowania separatora, czyli ten typ tak ma. Odpalam Androida w radiu. Chwilę mieli, błąd. Reset, OK. Instalacja map (AM, IGo, Sygic, zmiana tapety, ble, ble). Wszystko OK.

Na drugi dzień odpalam znowu androida, przecież mam nawigację, niech prowadzi ( chociaż trasę znam na pamięć ;-) ). I tu zonk. Napis „Android” kręci się bez końca. Nie uruchamia się system. Zawiesił się. Myślę reset. Cyk. Dalej to samo. Ponowny reset… Ocho. Znowu problem !

Piszę znowu @ do Erisin. Znając ich podejście od razu wysyłam film, z góry odpowiadam na serię ich nie zadanych pytań, dokładnie opisuję problem. W odpowiedzi – czekać. Pewnie to wina softu. To nie problem. Przekazano sprawę do pracownika serwisu. Czekam. Minęły cztery dni, info, że serwisant jeszcze nic nie odpowiedział. W między czasie sam szukam rozwiązania. Mam ! Aby przywrócić ustawienia fabryczne systemu android (nie całego systemu w radiu! ) należy zgasić samochód, wyjąć klucz, wcisnąć reset na radiu, trzymać, odpalić samochód (ciągle trzymając na resecie) , odczekać 10s. , puścić. Włączyć radio. No ! Android odpala się na nowo. Kalibracja ekranu itd. Ale myślę. Nic nie piszę do Erisin. Niech przyślą mi ten soft. Może kiedyś przyda się.

… Parę dni minęło, no i myślę, że faktycznie przydałby się. System android w radiu co któryś raz po uruchamianiu, sam resetuje się i powraca do ustawień fabrycznych. Coś nie tak. Stąd i może te błędy (niestety nie pamiętam ich treści) gdy pierwszy raz odpaliłem radio (androida).

W końcu odpowiedź od Erisin. @ z załącznikem. Otwieram. A tam program do „formatowania” karty pamięci i wgrywania na nią softwaru z formatu *.img. Program ten to PhoenixCardV306. Do tego instrukcja (częściowo po chińsku) jak przygotować dzięki temu programowi kartę pamięci z softem uaktualniającym radio. A gdzie najważniejsze ? Gdzie software radia ? ( …*.img). Znowu piszę @ do Erisin. W odpowiedzi cyt. Hello,Sorry. Here it is.

http://url.cn/T5Vyz0

No. Myślę. Mam soft. Jestem gość. Wchodzę na stronę. Zresztą sami zobaczcie…

Chińszczyzna. Piszę im ,że tam nic nie ma. Oczywiście wcześniej translator i tłumaczę. Myślę, może aby to pobrać trzeba się zarejestrować. Rejestruję się. Tak. Wszystko na tej stronie. Nawet sms dostałem z kodem potwierdzającym rejestrację. Okazało się finalnie, że dzięki tej stronie … złożyłem sobie chiński komunikator QQ !

Piszę znowu @ żeby dali mi link do strony z której normalnie pobiorę software. Jakiś serwer może. W odpowiedzi cyt:” The file is this one in attachment.

There is no another one.

The word with Chinese, I have translate for you.

Which is the is the instruction of cooperation.”

To ja im znowu, że nie rozumiem.

No i tu kontakt się urwał.

Bez dalszej ich odpowiedzi.

W sumie od 26 sierpnia wysłałem im 36 mail`i.

 

sorry, że sam siebie cytuję ale to tak w ramach kontynuacji tematu.

 

dla tych co wahają się czy wybrać chinola. a nie czytali wcześniejszych postów.

 

radio moje (android) samo niestety ciągle się resetuje co kilka dni. Ile razy już wszystko powgrywałem, poustawiałem, wyznaczyłem trasę (dzien wcześniej), a na drugi dzien reset i ustawienia początkowe Androida ! szlak mnie na początku trafiał, teraz już się pogodziłem. Oczywiście chinczycy grają głupa. Na początku chcieli aby ponownie im radio odesłać, ale to znowu moje koszty (80 zł paczka do chin + przelew na paczkę zwrotną 80$) i czas i ryzyko zagubienia.

Jako, że z radiem kupiłem kamerę to w koncu zmobilizowałem się do jej założenia. Myślałem, że wystarczy tylko podłączyć do gotowych wyjść z radia (dołączone złącza) i światła wstecznego. A gdzie tam ! Nie pytajcie co trzeba było przerabiać (pomijam, że należy dodatkowo wpiąć dwa przekaźniki i filtr szumów). Elektronik dwa razy podchodził do tematu. Metody prób i błędów. Przekładanie styków w kostkach, przepinanie poszczególnych przewodów. I dopiero sukces. Czyli znowu wszystko "po chinsku" ! (czyt. z problemami)

Lecz z drugiej strony samo radio robi wrażenie wyglądem, funkcjami i ... nawet dźwiękiem.

A i jeszcze jedno. Oczywiście pomimo zakładania trzech różnych separatorów (jeden z nich to firmowy Erisin), rozwaleniu przy okazji jednej wtyczki fakra (!), radio nie odbiera fal radiowych !

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - pełny bak to ~300zł.

Więc dokładasz ten 1000 i kupujesz RNS510 a pozniej na lata cieszysz się b. dobrą nawigacją, DVD i innymi.

 

Temat był wałkowany setki razy - każdy chińczyk (szczególnie za 500zł) to gówno.

Pomyśl że gość z allegro na tym zarabia, chiński dostawca na tym zarabia i fabryka na tym zarabia. Koszt wytworzenia to pewnie 50$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawiał to podpowiem że za około 800zl już można wyrwać RNS 310 na pewno o wiele lepszy wybór od CHINOLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś się zastanawiał to podpowiem że za około 800zl już można wyrwać RNS 310 na pewno o wiele lepszy wybór od CHINOLA

 

Zapewne.

 

Ale polecam, żeby akurat na tym nie oszczędzać (czytaj - brać RNS510). To jest moim zdaniem jedna z najlepszych rzeczy jakie można mieć w B6 :) (szególnie w komplecie z pełnym FIS i tunerem TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrwałem swojego RNS z końcówką P za 1500 PLN . MFD 2 sprzedałem za 1000 PLN . Niewielkim kosztem można naprawdę mieć nową Navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności