Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mój Peying przestał nawigować(chyba moduł GPS umarł) rozpatrywałem zakup jakiegoś kombajnu. Ponieważ odtwarzacze rodem z VW wg mnie są zdecydowanie za drogie rozejrzałem się za jakimś "chińczykiem". Padło na takie coś:

https://www.aliexpress.com/item/9-Android-8-0-Car-GPS-Navigation-for-VW-GOLF-5-6-Polo-Passat-b5-Jetta/32880080565.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6b034c4deA6KE0

Radio z Chin dotarło w 10 dni(w tym święta) i o dziwo celnicy nic nie chcieli ode mnie. Po 2 dniach testów wrażenia jak najbardziej pozytywne. Poczekamy jak z awaryjnością

Teraz ocena:

Wrażenia: (0-brak 1 słabo - 6 super)

-wykonanie: 5,5 radio jest estetycznie wykonane

-łatwość podłączenia: 6.Banalnie proste-wystarczy powkładać kostki(nie sposób pomylić) i mamy radio

-dopasowanie do deski samochodu 3,5-niestety spasowanie budzi moje zastrzeżenia. Aby włożyć radio musiałem nieco podszlifować prowadnice(mocowanie) radia

-sterowanie z kierownicy: 0-brak oceny gdyż nie mam kiery MF. Ale wygląda na to, że można przypisać poszczególne przyciski

-informacje FIS: na ekranie radia wyświetlane są podstawowe parametry(temperatura, prędkość, zapięcie pasów, włączenie hamulca, napięcie akumulatora, kompas, reszty nie pamiętam)

-podświetlenie: 5-jest spory zakres regulacji i ustawienia dzień/noc

-ekran: 6 i tutaj banan na gębie jak patrzy się na telewizor 9"

-intuicyjność obsługi: 5-to zwykły Android(wer. 8.0), więc nie ma problemu, a menu jest stosunkowo intuicyjne. Na plus można też zaliczyć "fizyczne" przyciski, które nieco ułatwiają obsługę gdy nie ma się kierownicy MF

-menu graficzne: 5 ładne z możliwością ustawiania własnych tapet i ekranów, oraz koloru podświetlenia. Możliwość wyboru ekranu startowego dowolnej marki i jak ktoś chce może do VW wstawić np. Bentleya

-bluetooth rozmowa 4,5 Całkiem nieźle, lecz słyszalny delikatny pogłos. Może zewnętrzny głośnik poprawiłby jakość(jest w zestawie)

-bluetooth audio: 5

-nawigacja: 6-fabrycznie iGo. Ja zainstalowałem Here WeGo

-dvd video: 0 brak oceny gdyż nie miałem pendriva z filmami

-jakość muzyki sd/usb/BT - 5, ale zastrzegam, że nie jestem audiofilem

Radio jest beznapędowe, ale ma 2 gniazda USB. Jedno takie jakby Fakra(?), a drugie standardowe

-radio-5 {FM(FM1, FM2, FM3)+fale średnie(nie wiem po co). I o dziwo, w Peyingu fale uciekały, a tutaj radio gra i nawet nie traci specjalnie zasięgu nawet słabych stacji(testowałem na Radio 90)

-opakowanie: 2-zwykłe szare pudełko, ale radio dobrze zabezpieczone. O instrukcję obsługi(po angielsku) musiałem poprosić i po 2 godzinach miałem na mailu

Dużym plusem jest Wi-Fi, dzięki czemu można surfować po necie i ewentualnie instalować appki z Google Play.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można na próbę coś takiego kupić :hmm

właściwie, jak to android to w końcu byłyba uczciwa nawigacja w radiu, a nie w telefonie...

A tak w ogóle jak wygląda procedura zakupu? Bo się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować poszukać na gerabest czy ktoś nie sprzedaje z magazynu w słubicach albo innym europejskim kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, podziękował Pany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem dziś wymianę RCD 310 na RCD 510 by Delphi (nie zależy mi na navi). Demontaż wszystko ok, podłączam RCD 510, uruchamiam i co jakiś czas słyszę, że uruchamia się czytnik CD, pomimo, że nie ma CD. Wyłączam radio a czytnik nadal się cyklicznie uruchamia. Po jakimś czasie przestaje czy to jest normalne przy takiej zmianie? 

a druga sprawa...wyświetlacz vw RCD 510 jest troszkę porysowany, jest opcja wymiany wyświetlacza? robił ktoś taki temat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie .

U siebie w passacie mam radio takie jak na foto , chciałbym włożyć ori z nawigacją lub jakieś nowe z allegro lub z alliexpres .

Pytanie , czy muszę coś jeszcze zmieniać ? Gdzieś czytałem że niektórym radio potrafi rozładować akumulator i wtedy zmieniają jakiś moduł .

Mój Passat jest z 2006r jeśli ma to jakieś znaczenie , ktoś podpowie czy też muszę coś jeszcze dokupić ?

902721197_1_1080x720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często trzeba też wymienić gateway który to właśnie odpowiada za rozładowywanie się radia. Miałem tak u siebie i wymieniałem na taki z literką N (kosztował mnie 300zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może polecicie jakieś modele które są ok i nie trzeba dodatkowo nic zmieniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WojtasTDI napisał:

A może polecicie jakieś modele które są ok i nie trzeba dodatkowo nic zmieniać ?

Modele czego? Gatewaya czy radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jankus napisał:

Modele czego? Gatewaya czy radia?

Radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy RNS 500 nie będziesz musiał zmieniać gatewaya. Zresztą sama wymiana gatewaya nie jest jakoś super skomplikowana. Myślę że ogarnięty mechanik wymieni tobie ten moduł i go zakoduje. Z resztą może ktoś z forum poratuje pomocną dłonią i kompem.

No chyba że uderzysz w chinczyka. Chyba erisin był jednym z tych lepszych. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jankus napisał:

Chyba erisin był jednym z tych lepszych. Ale mogę się mylić.

Też tak wyczytałem na forum, że Erisin nie potrzebuje zmiany gatewaya, ale to nie prawda i musiałem gateway wymienić i zaprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2018 o 20:37, Jankus napisał:

Przy RNS 500 nie będziesz musiał zmieniać gatewaya. Zresztą sama wymiana gatewaya nie jest jakoś super skomplikowana. Myślę że ogarnięty mechanik wymieni tobie ten moduł i go zakoduje. Z resztą może ktoś z forum poratuje pomocną dłonią i kompem.

Jankus , przy tym też muszę zmieniać gatewaya ?

46370027_1193771180771425_3167501409721516032_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jankus napisał:

Z tego co pamiętam to nie.

A jak coś to jakiego szukać tego modułu getaway ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym cały temat, więc odszukaj i poczytaj. Z tego co pamiętam to musi być minimum z literą L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę zakładać nowdgo tematu. Rns 510 mi zdechło i chciałbym kupić coś nowego. Nie zależy mi na navigacji i tak nie będę używał. Mam w pastuchu kamerę cofania i chciałem zapytać czy będzie ona normalnie funkcjonować z takim radyjkiem, macie pomysły gdzie kupować taki radioodtwarzacz? Czy za około 1000zł kupię cokolwiek sensownego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności